Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2706832 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18840 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:58:23 pm »
A po co hasać po internecie nie bawiąc się siusiakiem?! :shock:

bleeee to teraz bawisz się pankracem... :shock: :shock:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18841 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:59:29 pm »
X'a bez dysku to jak mężczyzna bez wacka...
znaczy, że po internecie nie pohasa?
potrzebujesz wacka do hasania po necie  :shock:

Bez redtuba to już nie ten sam internet xD

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18842 dnia: Czerwca 22, 2009, 15:59:42 pm »
A po co hasać po internecie nie bawiąc się siusiakiem?! :shock:

bleeee to teraz bawisz się pankracem... :shock: :shock:
a Ty nie ? :shock: :shock: :shock:

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18843 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:00:14 pm »
nie  :(

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18844 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:00:16 pm »
Monopol oczywiście, że byłby korzystny dla graczy:
- byłaby jedna konsola i miałoby się dostęp do WSZYSTKICH gier
Za podbitą cenę, bo nie miałaby konkurencji.
Cytuj
- gry byłyby duuużo bardziej dopieszczone.
Tytuły byłyby marnej jakości, bo przecież i tak się je kupi - coś jak Wii obecnie.

 
Cytuj
Developer zamiast wydawać kase na dwa zestawy dev kitów,
O kurcze, mieliby dzięki temu zapas kawy nie na rok, a na 2 lata
Cytuj
zamiast marnować kase na pisanie pod obie wersje móglby skupic się tylko na jedny, sprzecie.
Fakt, ale patrz punkt o Wii
Cytuj
Gry byłyby dużo ładniejsze, bardziej dopracowane, szybciej by wychodziły itp
Znów punkt o Wii. Na pewno szybko by wychodziły, ale czy byłyby ładniejsze? A od czego miałyby być ładniejsze, skoro nie byłoby konkurencji?

Cytuj
- gadanie, że kolejne konsole byłyby małym krokiem naprzód to nieprawda, pod względem technicznym musiałby konkurowac z PC
Jakoś nie konkurują jak dotąd.
Cytuj
- gadanie o słabych grach nie ma sensu, deweloperzy musieli by nawet jeszcze bardziej walczyć o konsumenta, dostarczając jeszcze lepsze gry
No, na Wii to walczą. Jak lwy czy inne niedźwiedzie.

Cytuj
- cena: wolałbym wydać nawet 2tys i mieć wszystkie gry. Teraz jak ktoś chce grac we wszystkie gry musi kupić PS3, XO, Wii a to jest wydatek rzedu 4 tys zł!!!
Hm, XO - 1000 zł z 60GB dyskiem i grami (poprzednia reklamówka MM), Wii - 1000, PS3 - 1200 zł. Rozumiem, że 800 to na dojazdy do sklepów?

Jakoś jest monopol na rynku gier PC (Mac i linux to nisza) i czy faktycznie jest to dla kogoś intratne, prócz MS?
Nie chce nic mówić, ale Tarniak twoje odpowiedź jest tak do d*py, że aż nie chce mi się tego komentować.

Z tym całym porównaniem do Wii to wyskoczyłeś jak jakiś gówniaż w onetu. Litości...
Gadasz jak potłuczony. On normalnie odpowiada, a ty wyjeżdżasz z jakimiś "gówniażami" (powinno być "gówniarz"...). Nie uważam się za jakiegoś speca od rynku, ale jeśli ktokolwiek uważa, że monopol i brak konkurencji jest pozytywnym zjawiskiem, ten bredzi totalnie od rzeczy i żyje w jakimś zaczarowanym świecie. Generalnie wszystko co wg ciebie byłoby efektem monopolu jednej firmy na rynku konsol, to totalne bzdury.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18845 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:03:12 pm »
he he he nie każdej firmy :) tylko Sony  8)

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18846 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:22:59 pm »
Ej, nie ma co, ale ja też uważam, że Sony byłoby najlepszym monopolistą ze wszystkich.

Po MS spodziewałbym się BARDZO powolnego wdrażania nowych rozwiązań, najwyższych proponowanych cen, a raczej największej ilości opłat dodatkowych (już teraz nie musisz mieć konsoli z obudową, możesz sobie kupić sam środek - obudowa będzie dostępna za jedyne 350 zł! :P ), mało innowacji, oraz zalew sztampowych tytułów. Ale za to bardzo ciekawe usługi społecznościowe i bardzo duży nacisk położony na community, niemniej z perspektywy "samotnego" gracza, byłaby to najgorsza z możliwych dominacji.

Nintendo, jako, że to też Japonia, to na pewno byłoby wiele wspaniałych gier, może nie zawsze poważnych, ale na pewno bardzo grywalnych. Niemniej technologia by się bardzo wolno rozwijała u nich. Aspekt społecznościowy w powijakach, ale w dostrzegaliby jego potencjał i z czasem było nawet ciekawie.

Dla każdego fana dobrych gadżetów i zróżnicowanych poważnych gier, zostaje tylko Sony po prostu :) Pewnie by odstawał troszkę od strony społecznej, ale powoli, prawdopodobnie bardzo powoli i tutaj coś by się działo. Niemniej z punktu pojedynczego gracza spragnionego za zróżnicowanych doświadczeń w grach na naprawdę wysokim poziomie - tylko sony :P

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18847 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:25:44 pm »
Ej, nie ma co, ale ja też uważam, że Sony byłoby najlepszym monopolistą ze wszystkich.

Po MS spodziewałbym się BARDZO powolnego wdrażania nowych rozwiązań, najwyższych proponowanych cen, a raczej największej ilości opłat dodatkowych (już teraz nie musisz mieć konsoli z obudową, możesz sobie kupić sam środek - obudowa będzie dostępna za jedyne 350 zł! :P ), mało innowacji, oraz zalew sztampowych tytułów. Ale za to bardzo ciekawe usługi społecznościowe i bardzo duży nacisk położony na community, niemniej z perspektywy "samotnego" gracza, byłaby to najgorsza z możliwych dominacji.

Nintendo, jako, że to też Japonia, to na pewno byłoby wiele wspaniałych gier, może nie zawsze poważnych, ale na pewno bardzo grywalnych. Niemniej technologia by się bardzo wolno rozwijała u nich. Aspekt społecznościowy w powijakach, ale w dostrzegaliby jego potencjał i z czasem było nawet ciekawie.

Dla każdego fana dobrych gadżetów i zróżnicowanych poważnych gier, zostaje tylko Sony po prostu :) Pewnie by odstawał troszkę od strony społecznej, ale powoli, prawdopodobnie bardzo powoli i tutaj coś by się działo. Niemniej z punktu pojedynczego gracza spragnionego za zróżnicowanych doświadczeń w grach na naprawdę wysokim poziomie - tylko sony :P

 :shock: :shock: pozostaje mi tylko niesmak, po tym jak w ciągu 05 min gdy pisałes tego posta rozwinełes całościowy aspekt nierealnej sytuacji monopolistycznego rynku konsol... :)

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18848 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:29:36 pm »

 :shock: :shock: pozostaje mi tylko niesmak, po tym jak w ciągu 05 min gdy pisałes tego posta rozwinełes całościowy aspekt nierealnej sytuacji monopolistycznego rynku konsol... :)

No stary, jak już gdybamy, to na całego :D

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18849 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:30:30 pm »

 :shock: :shock: pozostaje mi tylko niesmak, po tym jak w ciągu 05 min gdy pisałes tego posta rozwinełes całościowy aspekt nierealnej sytuacji monopolistycznego rynku konsol... :)

No stary, jak już gdybamy, to na całego :D

 :P


grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18850 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:33:09 pm »
Ej, nie ma co, ale ja też uważam, że Sony byłoby najlepszym monopolistą ze wszystkich.

Po MS spodziewałbym się BARDZO powolnego wdrażania nowych rozwiązań, najwyższych proponowanych cen, a raczej największej ilości opłat dodatkowych (już teraz nie musisz mieć konsoli z obudową, możesz sobie kupić sam środek - obudowa będzie dostępna za jedyne 350 zł! :P ), mało innowacji, oraz zalew sztampowych tytułów. Ale za to bardzo ciekawe usługi społecznościowe i bardzo duży nacisk położony na community, niemniej z perspektywy "samotnego" gracza, byłaby to najgorsza z możliwych dominacji.

Nintendo, jako, że to też Japonia, to na pewno byłoby wiele wspaniałych gier, może nie zawsze poważnych, ale na pewno bardzo grywalnych. Niemniej technologia by się bardzo wolno rozwijała u nich. Aspekt społecznościowy w powijakach, ale w dostrzegaliby jego potencjał i z czasem było nawet ciekawie.

Dla każdego fana dobrych gadżetów i zróżnicowanych poważnych gier, zostaje tylko Sony po prostu :) Pewnie by odstawał troszkę od strony społecznej, ale powoli, prawdopodobnie bardzo powoli i tutaj coś by się działo. Niemniej z punktu pojedynczego gracza spragnionego za zróżnicowanych doświadczeń w grach na naprawdę wysokim poziomie - tylko sony :P
A ja sądzę, że monopolistami w branży ubrań powinno zostać NIKE. Puma robi ciuchy, co mają za dużo kolorków, Reebook wstrzymywałby postęp zalewając rynek tymi samymi sztampowymi rozwiązaniami, Adidas też byłby dobry, ale, że kochają robić szeleszczące dresy z ortalionu...no zostaje tylko nike. Bąąądźmy poważni.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 16:46:01 pm wysłana przez grami »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18851 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:37:21 pm »
Ja już kończę ta dyskusję bo widzę że jakieś dziecięce przytyki się zaczynają. Zamiast używać mózgu to tu się wyżywają dzieciaki neo. Polecam na spokojnie przeczytać posty Maeratina bo on jedyny głębiej zastanowił się nad sytuacją.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18852 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:45:00 pm »
Ja już kończę ta dyskusję bo widzę że jakieś dziecięce przytyki się zaczynają. Zamiast używać mózgu to tu się wyżywają dzieciaki neo. Polecam na spokojnie przeczytać posty Maeratina bo on jedyny głębiej zastanowił się nad sytuacją.

aaaa tak :) bo pozytywnie napisał o PS3...  :? dawno nie wiedziałem takiego fanboja jak TY :) pozatym sam nie potrafisz się ustosunkować do każdego pasta tylko wybierasz te na które chcesz odpowiedziec :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18853 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:47:15 pm »
Cieszę się razem z Tobą Twoim szczęściem.

PS. Do którego to posta się nie odniosłem?

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18854 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:49:38 pm »
To już są pobożne życzenia bo konsola, która musiałaby technologicznie konkurować z resztą nie byłaby tania. Paradoksalnie podczas takiej sytuacji ogromne znaczenie miałby fakt posiadania przez producenta technologi przewyższającej konkurencję a co za tym idzie podniosłoby to cenę. Wiadomo że ludzie chcieliby mieć najmocniejszy sprzęt, który generuje najładniejszą grafikę i ma najciekawsze gry. To wymaga dużych nakładów finansowych producenta a więc i cena nie byłaby niska.

PS. Co do porównania awaryjności PS2 i X0 to ja też nie wierzę że jedynie 60% X0 padło. Podejrzewam że znacznie więcej. :)

czuć jad w Twoim poście  :D
ale dalej nie wiem co ma wersjia arcade do awaryjności  :P

hmmm... oczywiścię że technologia była by wtedy elementem krytycznym kształtuącym rynek w momęcie gdy mogli byśmy wybierać z powiedzmy 20 sprzętów wiadomo iż producent stawał by na głowie abyśmy wybrali właśnie sprzęt opatrzony jego logo, zauważ jednak iż na rynku PC dzieje się dokładnie to samo i jakos nikt tam na zawał nie umiera, sprzęt jest drogi ale tanieje tak szybko iż baaaardzo szybko jest atrakcyjny cenowo dla zwyklego śmiertelnika, z konsolamy było by gorzej ich zamknięta architektura nie pozwala w dzisiejszych czasach na modernizacjię dokonywaną przez klienta samodzielnie, ale pamiętajmy że rozpatrujemy sytuacjię teoretyczna więc jeśli sprzętu nie dało by się samemu modernizować to nowe konsole wychodziły by coraz częściej co za tym idzie ich ceny by nie były przerażające bo nikt nie utzymał by się na rynku z towarem w momęcie gdy konkurecnia wydaję coś lepszego a taniej... moim zdaniem postęp był by o niebbbbboooo szybszy niż teraz...  nie było by zjawiska FB bo rynek był by zdecentralizowany, gry były by częściej robione tylko i wyłącznie na konkretny sprzet itd...

dla mnie czarnym jest scenariusz gdy za 7-8 lat będzi ena rynku tylko jeden producent konsol...


to tego :) nasmargałes tylko o awaryjności...

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18855 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:50:44 pm »
Ja już kończę ta dyskusję bo widzę że jakieś dziecięce przytyki się zaczynają. Zamiast używać mózgu to tu się wyżywają dzieciaki neo. Polecam na spokojnie przeczytać posty Maeratina bo on jedyny głębiej zastanowił się nad sytuacją.
"Głębiej zastanowił" to znaczy po twojej myśli, prawda?  Kończąc słowami "zamiast używać mózgu to tu się wyżywają dzieciaki neo" obraziłeś wszystkich, którzy myślą inaczej niż ty. I to jednym zdaniem! Piękny finisz.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18856 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:55:42 pm »
@Muagan Ra
A o czym miałem pisać? Przecież też pisałem rozwoju technologicznym itp. Napisałem co miałem do napisania w tej sprawie i skończyłem. Moje zdanie na ten temat jest zawarte w moich wypowiedziach z poprzednich storn. Nie zamierzam się powtarzać tylko dlatego że komuś nie chce się wrócić stronę wcześniej. Jeżeli uważasz że nie odpowiedziałem na jakiś argument na który moja odpowiedź by Cię interesowała to napisz. Postaram się ustosunkować.
: Czerwiec 22, 2009, 15:52:12 pm
Ja już kończę ta dyskusję bo widzę że jakieś dziecięce przytyki się zaczynają. Zamiast używać mózgu to tu się wyżywają dzieciaki neo. Polecam na spokojnie przeczytać posty Maeratina bo on jedyny głębiej zastanowił się nad sytuacją.
"Głębiej zastanowił" to znaczy po twojej myśli, prawda?  Kończąc słowami "zamiast używać mózgu to tu się wyżywają dzieciaki neo" obraziłeś wszystkich, którzy myślą inaczej niż ty. I to jednym zdaniem! Piękny finisz.

Nie, po prostu chodziło mi o tych wszystkich którzy nagle zaczęli wyjeżdżać z ironicznymi tekstami "tylko Sony może mieć monopol" itp. Zastanów się tak naprawdę jaka firma byłaby najlepsza gdyby faktycznie miała mieć monopol. 

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18857 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:56:17 pm »
Już, już mogę? Żadna.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18858 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:58:07 pm »
Boisz się przyznać że Sony?

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18859 dnia: Czerwca 22, 2009, 16:59:50 pm »
Nie, niby czemu? Nie sądzę, żeby monopol jakiekolwiek firmy byłby pozytywny dla rozwoju rynku.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18860 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:10:37 pm »
Mogę wiedzieć, dlaczego mój post jest mało poważny?

Co prawda traktuję ten wątek z przymrożeniem oka i nikt nie jest tutaj gorszy ode mnie tylko dlatego, bo jest fanem innej konsoli niżeli ja. Nie zmienia to jednak faktu, że to co napisałem, tak też postrzegam i w tym aspekcie było to jak najbardziej poważne.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 17:14:09 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18861 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:14:00 pm »
A gdyby konsole były babami, to która byłaby najlepsza w łóżku?

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18862 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:15:19 pm »
A gdyby konsole były babami, to która byłaby najlepsza w łóżku?
Tu chyba tylko niektórzy spali z konsolami, więc czekamy na odpowiedź.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18863 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:45:25 pm »
A gdyby konsole były babami, to która byłaby najlepsza w łóżku?

Wbrew pozorom świetne pytanie :D Ale zbacza ono z tematu.

Xbox ze swoją powabną konstrukcją o wciętej talii niewątpliwie stanowi pozytywny element wizualny z punktu doboru naturalnego. Nie najlepsza jakość cery, ale to jest do przebolenia. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy, Arcade to one night stand ze względu na brak mózgu i głośnej natury bycia. Premium choć już ma mózg, wciąż ma problemy z kulturą bycia, co w przypadku związku długoterminowego może się okazać mocno uciążliwe, a tym samym wprost proporcjonalny z biegem czasu malejący fun z igraszek w łóżku. Aby doświadczyć jej pełnych wdzięków musimy nieźle kasy wyłoić.
W dodatku każda z nich miewa nieprzewidywalne krwawienia, ale co najgorsze - w trakcie zabawy! W dodatku po nastąpieniu krwawienia jest w pełni bezużyteczna na co najmniej tydzień czasu.

Wii choć słodka i atrakcyjna, na pewno wymaga tego aby z nią chodzić, by móc się z nią przespać. Zabawa w łóżku może być całkiem niezła, bardzo ruchliwa dziewucha, a w dodatku bardzo dobrze wychowana. Małe cycki mogą u niektórych istotnie wpłynąć na przyjemność ze współżycia. Z drugiej strony jednak może być odpowiednim wyborem dla wszystkich pragnących "niewinnych" i "czystych" dziewczyn.

PS3 z kolei, przy ciele laska, ale piersiasta, z klasą, nawet powabna, z kulturą i obyciem - i potrafi gotować!. Może nie jest najbardziej towarzyska, ale w łóżku ma doświadczenie, wie jak zaskoczyć. Najbardziej dojrzała z całej trójki.

Osobiście miałbym dylemat pomiędzy Wii a PS3, Xbox choć powabna, to jednak nie miałbym satysfakcji z sypiania tego typu kobietą, nie wspominając o czyhających niespodziankach :P

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

hanza

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18864 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:51:00 pm »
Mam takie pytanie dla milosnikow monopolu, moze ktos wyjasnic w ktorym aspekcie ten system sie sprawdzil. Przeczytalem caly internet i nic.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18865 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:54:17 pm »
Mam takie pytanie dla milosnikow monopolu, moze ktos wyjasnic w ktorym aspekcie ten system sie sprawdzil. Przeczytalem caly internet i nic.

Jedyny pozytywny akcent to brak problemu decyzyjnego dla konsumenta. Sam sobie odpowiedz, na ile jest to dla ciebie warte.
Niemniej z doświadczenia wszyscy wiemy, że zawsze lepiej jest mieć wybór. No ale to znów powoduje podział na tych lepszych i gorszych i weź tu teraz bądź szczęśliwy :D

Aha!
Cytuj
Przeczytalem caly internet...
Bez kitu: SZACUN STARY!! <pokłon>

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18866 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:57:01 pm »
Mogę wiedzieć, dlaczego mój post jest mało poważny?

Co prawda traktuję ten wątek z przymrożeniem oka i nikt nie jest tutaj gorszy ode mnie tylko dlatego, bo jest fanem innej konsoli niżeli ja. Nie zmienia to jednak faktu, że to co napisałem, tak też postrzegam i w tym aspekcie było to jak najbardziej poważne.


jesteś niepoważny bo marcepan tak napisał 8) a on wie najlepiej ...

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18867 dnia: Czerwca 22, 2009, 17:59:39 pm »
Mogę wiedzieć, dlaczego mój post jest mało poważny?

Co prawda traktuję ten wątek z przymrożeniem oka i nikt nie jest tutaj gorszy ode mnie tylko dlatego, bo jest fanem innej konsoli niżeli ja. Nie zmienia to jednak faktu, że to co napisałem, tak też postrzegam i w tym aspekcie było to jak najbardziej poważne.


jesteś niepoważny bo marcepan tak napisał 8) a on wie najlepiej ...

To grami zacytował moją wypowiedź i napisał, że mamy być poważni. Odczułem to, jakby to było do mnie skierowane :P

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18868 dnia: Czerwca 22, 2009, 18:11:09 pm »
Mogę wiedzieć, dlaczego mój post jest mało poważny?

Co prawda traktuję ten wątek z przymrożeniem oka i nikt nie jest tutaj gorszy ode mnie tylko dlatego, bo jest fanem innej konsoli niżeli ja. Nie zmienia to jednak faktu, że to co napisałem, tak też postrzegam i w tym aspekcie było to jak najbardziej poważne.


jesteś niepoważny bo marcepan tak napisał 8) a on wie najlepiej ...

Gdzie ja napisałem że Maertin jest niepoważny???
: Czerwiec 22, 2009, 17:09:55 pm
Nie, niby czemu? Nie sądzę, żeby monopol jakiekolwiek firmy byłby pozytywny dla rozwoju rynku.

To już wiem ale moje pytanie brzmiało "Zastanów się tak naprawdę jaka firma byłaby najlepsza gdyby faktycznie miała mieć monopol?" a nie "czy monopol jakiejkolwiek firmy byłby pozytywny dla rozwoju rynku?".

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18869 dnia: Czerwca 22, 2009, 19:59:44 pm »
Cóż za piękna ewaluacja prostych treści. Jedyny pozytywny akcent to brak problemu decyzyjnego dla konsumenta.

AKA "masz tu nasz produkt na naszych zasadach, a jak nie pasi, to spieprzaj grać w sudoku"

Tyle narzekań na monopol Microsoftu, że syf, "a trzeba kupić", tyle głosów krytyki gospodarki sterowanej przez państwo, tylu zwolenników wolnego rynku i prywatyzacji, a tu ku*** hipisowska enklawa naiwności i braku pomyślunku. Tak, Sony to współczesny Robin Hood i oni naprawdę są przyjazną firmą, która nie myśli o zysku. To koncern od graczy, dla graczy. Jak rodzina. Oni to najchętniej za darmo by dawali wszystkim swój sprzęt, a wszyscy pracownicy na taśmie to uśmiechnięci, zapaleni gracze, którzy z precyzją godną pracowników Lindta, montują wasze konsole.

Teraz poproszę o zajęcie stanowiska: padło wam na głowę od brzydkiej pogody czy udzieliła się dziecięca naiwność?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 20:01:17 pm wysłana przez tarniak »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18870 dnia: Czerwca 22, 2009, 21:37:41 pm »
Mam takie pytanie dla milosnikow monopolu, moze ktos wyjasnic w ktorym aspekcie ten system sie sprawdzil. Przeczytalem caly internet i nic.

Jedyny pozytywny akcent to brak problemu decyzyjnego dla konsumenta. Sam sobie odpowiedz, na ile jest to dla ciebie warte.
Tiaaa, a później ten "pozytywny akcent" zamienia się w przekleństwo. Co to za pozytywny akcent? :lol:


Cytuj
Aha!
Cytuj
Przeczytalem caly internet...
Bez kitu: SZACUN STARY!! <pokłon>
Uff, jak to dobrze, że wszyscy rozumiemy ironię :)



Nie, niby czemu? Nie sądzę, żeby monopol jakiekolwiek firmy byłby pozytywny dla rozwoju rynku.

To już wiem ale moje pytanie brzmiało "Zastanów się tak naprawdę jaka firma byłaby najlepsza gdyby faktycznie miała mieć monopol?" a nie "czy monopol jakiejkolwiek firmy byłby pozytywny dla rozwoju rynku?".
Czekaj, czekaj - w tym momencie bawimy się w wybieranie mniejszego zła, czy jak? Bo w tym momencie "jaka firma byłaby najlepsza" brzmi trochę nie na miejscu.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18871 dnia: Czerwca 22, 2009, 22:31:23 pm »
Cóż za piękna ewaluacja prostych treści. Jedyny pozytywny akcent to brak problemu decyzyjnego dla konsumenta.

AKA "masz tu nasz produkt na naszych zasadach, a jak nie pasi, to spieprzaj grać w sudoku"

Tyle narzekań na monopol Microsoftu, że syf, "a trzeba kupić", tyle głosów krytyki gospodarki sterowanej przez państwo, tylu zwolenników wolnego rynku i prywatyzacji, a tu ku*** hipisowska enklawa naiwności i braku pomyślunku. Tak, Sony to współczesny Robin Hood i oni naprawdę są przyjazną firmą, która nie myśli o zysku. To koncern od graczy, dla graczy. Jak rodzina. Oni to najchętniej za darmo by dawali wszystkim swój sprzęt, a wszyscy pracownicy na taśmie to uśmiechnięci, zapaleni gracze, którzy z precyzją godną pracowników Lindta, montują wasze konsole.

Teraz poproszę o zajęcie stanowiska: padło wam na głowę od brzydkiej pogody czy udzieliła się dziecięca naiwność?

Z pełnym szacunkiem, ale nie zrozumiałem tego posta.
""masz tu nasz produkt na naszych zasadach, a jak nie pasi, to spieprzaj grać w sudoku"" - dokładnie tak to by wyglądało. Nie podoba ci się zabawa w konsole, tak jak to oferujemy, to się w to nie baw. Nie podoba mi się Guitar Hero, więc się w to nie bawię. Nie podobał Ci się Gameboy od Nintendo, więc się w to nie bawiłeś. Co prawda był Gamegear wówczas jako konkurencja, ale wśród ludzi było tak jak swojego czasu z PS2 - liczyła się tylko jedna konsola.

Wacom ma praktycznie monopol na rynku tabletów graficznych i wiesz co? Świetnie prowadzą swój interes. Ich sprzęt jest drogi, owszem, ale kiedy go dostałem w swoje ręce od razu znalazłem uzasadnienie dla cen, które sobie wołają.
Nie podoba ci się to co Wacom oferuje w zakresie tabletów graficznych - nie bawisz się w to. Czy to źle? Źle, że Wacom istnieje? Nie, bo gdyby nie Wacom, nie było by porządnych tabletów na rynku.

Tak naprawdę też się nie mogę uczepić monopolu MS na poletku systemów operacyjnych. Windows nie jest ZŁY, działa, i jedyne co mogę MS zarzucić, to pułap cenowy, który dla zwykłego szaraka z ambicjami jednak jest nie z tej ziemi. Żadne inne argumenty przeciwko Windowsowi i MS nie przychodzą mi do głowy. Co najwyżej "nie, bo nie".
Zupełnie co innego MS i jego polityka prowadzenia interesów, grają bardzo brudno i za to ich w istocie nie lubię. Ale to już są kwestie ideologiczne, które ze sferą praktyczną mają mało wspólnego.

Co w tym takiego złego, że bawimy się w gdybanie na temat monopolu jednego z producentów konsol? Trzeba być od razu chorym na umyśle, by sobie podyskutować na poziomie całkowitej abstrakcji?

Monopol jako zjawisko jest zły, bo w pewnych sferach działa na niekorzyść konsumentów, a czasami może nawet stanowić zagrożenie ekonomiczne. I z tym nie ma się co kłócić, ale nie zachowujmy się jak półgłówki i nie traktujmy tego tematu w odniesieniu od konsol jako "czarne albo białe". Kilka postów wyżej uzasadniłem, dlaczego monopol w tym przypadku nie byłby AŻ TAK STRASZNY, z korzyścią taką że nikt by sobie nie musiał zawracać głowy "co kupić" i wszyscy konsumenci tego produktu stanowiliby jedną wielka kochającą się rodzinę. To daje nam podstawę, aby móc sobie troszkę pogdybać, porozmawiać o tym "kto byłby lepszy gdyby", bowiem w końcu jest System Wars. Ktokolwiek próbuje ten temat uciszyć, bo nie ma odniesienia do rzeczywistości, to zwyczajnie jest sztywniakiem i powinien przynajmniej siedzieć cicho, jeżeli mu się to nie podoba. A nie jakieś głosy pseudo rozsądku i pseudo dojrzałości "bo niby o czym my tu w ogóle dyskutujemy".
Ludzie - TROCHĘ LUZU!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 22:53:01 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18872 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:04:42 pm »

Co w tym takiego złego, że bawimy się w gdybanie na temat monopolu jednego z producentów konsol? Trzeba być od razu chorym na umyśle, by sobie podyskutować na poziomie całkowitej abstrakcji?


Niestety z tego co widać to dla niektórych tutaj tak właśnie jest. Masz inne zdanie od nich to jesteś głupi, pieprzysz głupoty i w ogóle samo "zuo". Z góry skazują dyskusję na swój tok rozumowania i nie dopuszczają żadnych argumentów do siebie. Dlatego ja podziękuję za taki poziom i dalej tego nie ciągnę.
: Czerwiec 22, 2009, 22:00:56 pm
To daje nam podstawę, aby móc sobie troszkę pogdybać, porozmawiać o tym "kto byłby lepszy gdyby", bowiem w końcu jest System Wars. Ktokolwiek próbuje ten temat uciszyć, bo nie ma odniesienia do rzeczywistości, to zwyczajnie jest sztywniakiem i powinien przynajmniej siedzieć cicho, jeżeli mu się to nie podoba. A nie jakieś głosy pseudo rozsądku i pseudo dojrzałości "bo niby o czym my tu w ogóle dyskutujemy".
Ludzie - TROCHĘ LUZU!

Nie przetłumaczysz im tego. Dlatego proponowałem paru kolesiom tutaj poczytać Twoje posty coby zrozumieli że rozmawiamy tutaj o czysto teoretycznej sytuacji i zachęcamy do polemiki. Niestety ale oni wyjechali od razu z tekstami że "trzeba być idiotą aby pochwalać monopol" itp. Wielcy ku**a obrońcy konsumentów i wolnego rynku.
: Czerwiec 22, 2009, 22:03:28 pm
PS. Z takich innych mniej znaczących ciekawostek jakie przyniosła nam "zdrowa konkurencja" to temat "System Wars" na tym forum. Tego nie było za czasów PSX'a, PS2 i nie byłoby gdyby jedna konsola wyraźnie panowała na rynku.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18873 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:07:49 pm »
Cytuj
Co w tym takiego złego, że bawimy się w gdybanie na temat monopolu jednego z producentów konsol? Trzeba być od razu chorym na umyśle, by sobie podyskutować na poziomie całkowitej abstrakcji?
Mnie trochę dziwi ta naiwna próba idealizacji, mająca podstawy w chorej potrzebie konsumpcjonizmu i przywiązaniu do marki. To jest dla mnie niedorzeczne i nie jestem w stanie tego pojąć, nawet na tym poziomie abstrakcji, na który się wznieśliśmy. :???:

Cytuj
PS. Z takich innych mniej znaczących ciekawostek jakie przyniosła nam "zdrowa konkurencja" to temat "System Wars" na tym forum. Tego nie było za czasów PSX'a, PS2 i nie byłoby gdyby jedna konsola wyraźnie panowała na rynku.
To czym się w tych czasach zajmowałeś? :shock:

A wojenka formatów była na długo przed 8 generacja, a i w czasach PSXa i PS2 - również. Jeno nie na forum, a w innych miejscach. No i technologia nie pozwalała na tak gruntowne porównania i analizy. Ditto.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 23:09:39 pm wysłana przez tarniak »

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18874 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:09:45 pm »
On ma rację. Ja jestem przystać na monopol, na czyjkolwiek monopol.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18875 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:14:34 pm »
Cytuj
PS. Z takich innych mniej znaczących ciekawostek jakie przyniosła nam "zdrowa konkurencja" to temat "System Wars" na tym forum. Tego nie było za czasów PSX'a, PS2 i nie byłoby gdyby jedna konsola wyraźnie panowała na rynku.
To czym się w tych czasach zajmowałeś? :shock:

Czyniłem wieloletnie przygotowania w skalistych górach do wielkiego szturmu na forum GO.

Kufffa i taka to właśnie dyskusja.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18876 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:16:55 pm »
Wacom ma praktycznie monopol na rynku tabletów graficznych i wiesz co? Świetnie prowadzą swój interes. Ich sprzęt jest drogi, owszem, ale kiedy go dostałem w swoje ręce od razu znalazłem uzasadnienie dla cen, które sobie wołają.
Nie podoba ci się to co Wacom oferuje w zakresie tabletów graficznych - nie bawisz się w to. Czy to źle? Źle, że Wacom istnieje? Nie, bo gdyby nie Wacom, nie było by porządnych tabletów na rynku.

Gwoli ścisłości, Wacom nie ma monopolu - Wacom po prostu produkuje najpopularniejsze (najlepsze pod względem jakości, chociaż cholernie drogie) tablety. Ma jednak konkurencję, więc jeżeli chcesz mieć tablet, ale nie stać cię na Wacoma, a nie masz jakichś wielkich wymagań - możesz sięgnąć np. po rodzimego Pentagrama. Nie ma sytuacji typu "Wacom lub spieprzaj".

To samo z systemami operacyjnymi. To ludzie wbili sobie do głowy, że system operacyjny = Windows, i nic więcej. Jednak na dobrą sprawę, przynajmniej w zakresie domowym i niegrowym, w każdej chwili można przesiąść się na darmowego Linuksa, który oferuje to samo, co Win (tyle, że za darmo); szczególnie, że czasy, kiedy w Linuksach wszystko trzeba było robić za pomocą konsoli dawno minęły - takie Ubuntu jest straszliwie intuicyjne i można 90% rzeczy zrobić za pomocą interfejsu graficznego. Jednak akurat w tym przypadku trzeba by było zmienić pogląd ludzi na system operacyjny - że nie zawsze wszystko musi wyglądać tak, jak w Windowsie.
I akurat w przypadku systemów operacyjnych brak monopolu MS jednak też robi swoje. Microsoft co rusz w kolejnych wersjach Windowsa implementuje pomysły (z lepszym bądź gorszym skutkiem), które sprawdziły się na Mac'ach bądź w Linuksach.

PS. Z takich innych mniej znaczących ciekawostek jakie przyniosła nam "zdrowa konkurencja" to temat "System Wars" na tym forum. Tego nie było za czasów PSX'a, PS2 i nie byłoby gdyby jedna konsola wyraźnie panowała na rynku.

"System Warsy" były już za czasów Amia vs Atari czy (S)NES vs Sega Genesis. Z tym, że nie było wówczas for dyskusyjnych, więc dzieciaki na przerwach i w stołówkach się przekrzykiwały, który system jest lepszy :P.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 23:22:34 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18877 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:23:57 pm »
"System Warsy" były już za czasów Amia vs Atari czy (S)NES vs Sega Genesis. Z tym, że nie było wówczas for dyskusyjnych, więc dzieciaki na przerwach i w stołówkach się przekrzykiwały, który system jest lepszy :P.

Nie zmienia to faktu że gdyby był jeden system to takich bajerów jak wojenki by nie było.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18878 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:25:06 pm »
Co do zrównania konsol z kobietami- WII kojarzyło mi się zawsze jako 13 dziewczynka, jeszcze dziewica, Xo jako dziwka, a ps3 jako kobieta po 30stce, która rujnuje portfel wydając kilkaset zł w restauracji.

A monopol sam w sobie jest o tyle zły, że chamuje rozwój rynku. Słowo klucz to chamuje, a nie stopuje- tu zależne od branży, np. M$ działa w takiej, że ciągły rozwój jest podstwą, czy to im się podoba, czy też nie.

hanza

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18879 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:26:11 pm »


Nie zmienia to faktu że gdyby był jeden system to takich bajerów jak wojenki by nie było.
Jakby byl tylko jeden system to do tej pory bys ogarnial tylko Ponga.