Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2706838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18880 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:28:40 pm »
Cytuj
PS. Z takich innych mniej znaczących ciekawostek jakie przyniosła nam "zdrowa konkurencja" to temat "System Wars" na tym forum. Tego nie było za czasów PSX'a, PS2 i nie byłoby gdyby jedna konsola wyraźnie panowała na rynku.
To czym się w tych czasach zajmowałeś? :shock:

Czyniłem wieloletnie przygotowania w skalistych górach do wielkiego szturmu na forum GO.

Kufffa i taka to właśnie dyskusja.
Dyskusja jest taka, że fanboye Sony (sam się przyznałeś) powtarzają standardową mantrę: hare Sony, hare rama. I chu... nic z tego nie wynika, a na temat supremacji PS3 to sobie możecie snuć plany. Realia są takie:

Wii - 50.86 mln
Xbox 360 - 30.75 mln
PS3 - 22.75 mln.

Więc, monopol konsolowy jest oparty w 90% na grach, które dostałyby 7kę na poprzedniej generacji, nic nie wnoszą, są klepane na szybko i konkurują w kwestii grafiki z pierwszymi tytułąmi na PS2. Hail monopol, 14-88!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18881 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:32:44 pm »
A monopol sam w sobie jest o tyle zły, że chamuje rozwój rynku. Słowo klucz to chamuje, a nie stopuje- tu zależne od branży, np. M$ działa w takiej, że ciągły rozwój jest podstwą, czy to im się podoba, czy też nie.

Ooo i tu się można zgodzić. Hamuje jest tutaj dobrym słowem. W przypadku rynku konsol istniejącego równolegle z rynkiem PC to wyhamowanie nie byłoby tak mocne że gralibyśmy nadal w Ponga jak twierdzi Hanza.
: Czerwiec 22, 2009, 22:29:35 pm
Cytuj
PS. Z takich innych mniej znaczących ciekawostek jakie przyniosła nam "zdrowa konkurencja" to temat "System Wars" na tym forum. Tego nie było za czasów PSX'a, PS2 i nie byłoby gdyby jedna konsola wyraźnie panowała na rynku.
To czym się w tych czasach zajmowałeś? :shock:

Czyniłem wieloletnie przygotowania w skalistych górach do wielkiego szturmu na forum GO.

Kufffa i taka to właśnie dyskusja.
Dyskusja jest taka, że fanboye Sony (sam się przyznałeś) powtarzają standardową mantrę: hare Sony, hare rama. I chu... nic z tego nie wynika, a na temat supremacji PS3 to sobie możecie snuć plany. Realia są takie:

LoL!!! Za bardzo się wczuwasz w rolę by do każdego się doje**ć z dupy. My pisaliśmy o monopolu a zdanie o tym iż najlepiej by było gdyby to Sony miało monopol było jedynie wysnute na podstawie pewnych przemyśleń Maeratina. No ale Ty sobie już dopowiedziałeś do tego wielki spisek fanboy'ów Sony.
: Czerwiec 22, 2009, 22:32:11 pm
PS. Swoją drogą to nie wiedziałem że sprzedało się już ponad 20mln PS3. :)

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18882 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:33:26 pm »
Jaki wielki spisek? CHyba jakiś moderator dopisał do mojej wypowiedzi, spiskową teorię dziejów, bo ja nic takiego tam nie widzę. No i tu pasuje cytat z klasyka:

Cytuj
Kufffa i taka to właśnie dyskusja.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18883 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:34:11 pm »
Co do zrównania konsol z kobietami- WII kojarzyło mi się zawsze jako 13 dziewczynka, jeszcze dziewica, Xo jako dziwka, a ps3 jako kobieta po 30stce, która rujnuje portfel wydając kilkaset zł w restauracji.

A monopol sam w sobie jest o tyle zły, że chamuje rozwój rynku. Słowo klucz to chamuje, a nie stopuje- tu zależne od branży, np. M$ działa w takiej, że ciągły rozwój jest podstwą, czy to im się podoba, czy też nie.
Ech, z takich kobiet to wybrałbym już tę 13-latkę. Zwłaszcza, że znałem kiedyś takie trzynastki, że w życiu byś nie powiedział. Z tym, że Wii w życiu bym nie wybrał :|


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18884 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:35:02 pm »
@Tarniak
Dziękuję za miano klasyka. Kończę. Tarniak jak będziesz zasypiał to pamiętaj że fanboy'e Sony są wszędzie i każde zdanie pochwalne dla tej firmy to zapewne ich sprawka.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18885 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:35:26 pm »
@Tarniak
Dziękuję za miano klasyka. Kończę. Tarniak jak będziesz zasypiał to pamiętaj że fanboy'e Sony są wszędzie i każde zdanie pochwalne dla tej firmy to zapewne ich sprawka.
Żeś dorobił dupie wąsy. :lol: Chciałem was jakość wrzucić do jednego wora, to co miałem napisać? :smile:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18886 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:36:56 pm »
Nie gralibyśmy tylko w ponga, bo monopolista wie, że zarobi x razy więcej, jeśli wyda coś nowego, rozwinie rynek i poszerzy zasięg potencjalnych klientów, woli wtedy wykorzystac swoje atuty monopolisty w ten sposób.

Choc oczywiście konkurencja przynosi tutaj walkę cenową (co nie znaczy że monopolista sprzedawałby konsole za 1000$- to by mu się nie opłacało, bo baza klientów byłaby za mała, nie rozszerzałby w ten sposób rynku i ostatecznie- mniej by zarobił), bardziej spektakularne działania typu promowanie niszowych gier by wyrabiac sobie markę itp.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18887 dnia: Czerwca 22, 2009, 23:40:07 pm »
Cytuj
Nie gralibyśmy tylko w ponga, bo monopolista wie, że zarobi x razy więcej, jeśli wyda coś nowego, rozwinie rynek i poszerzy zasięg potencjalnych klientów, woli wtedy wykorzystac swoje atuty monopolisty w ten sposób.

No i wypisz wymaluj Wii. Zastosowali tą taktykę na dwóch platformach i rozpieprzają konkurencję. Jak PS2 za dobrych czasów, ale oczywiście wyłącznie prymat PS3 wiąże się z wiecznym szczęściem, boskim błogosławieństwem i czerpaniem niezapomnianych doznań z natury.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18888 dnia: Czerwca 23, 2009, 08:07:45 am »
"System Warsy" były już za czasów Amia vs Atari czy (S)NES vs Sega Genesis. Z tym, że nie było wówczas for dyskusyjnych, więc dzieciaki na przerwach i w stołówkach się przekrzykiwały, który system jest lepszy :P.

Nie zmienia to faktu że gdyby był jeden system to takich bajerów jak wojenki by nie było.

i nie mógł byś być fanbojem  8-)
@Tarniak
Dziękuję za miano klasyka. Kończę. Tarniak jak będziesz zasypiał to pamiętaj że fanboy'e Sony są wszędzie i każde zdanie pochwalne dla tej firmy to zapewne ich sprawka.

ja to sie już boję lodówkę otworzyć :)
Jaki wielki spisek? CHyba jakiś moderator dopisał do mojej wypowiedzi, spiskową teorię dziejów, bo ja nic takiego tam nie widzę. No i tu pasuje cytat z klasyka:

Cytuj
Kufffa i taka to właśnie dyskusja.

nie lekceważ spiskowców :) to już któryś raz na tym forum przejawia się opinia że jedna grupa użydkowników danej konsoli knuję jakiś spisek, a to FB Sony udowadniają że nie są w żadnym spisku, później twierdzą iż czasopisma branżowe zawyżają oceny gier na klocka za kasę... wszędzie spiski  :shock:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18889 dnia: Czerwca 23, 2009, 09:16:36 am »
"System Warsy" były już za czasów Amia vs Atari czy (S)NES vs Sega Genesis. Z tym, że nie było wówczas for dyskusyjnych, więc dzieciaki na przerwach i w stołówkach się przekrzykiwały, który system jest lepszy :P.

Nie zmienia to faktu że gdyby był jeden system to takich bajerów jak wojenki by nie było.

i nie mógł byś być fanbojem  8-)

Byłem, jestem i będę. :)

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18890 dnia: Czerwca 23, 2009, 09:20:05 am »
"System Warsy" były już za czasów Amia vs Atari czy (S)NES vs Sega Genesis. Z tym, że nie było wówczas for dyskusyjnych, więc dzieciaki na przerwach i w stołówkach się przekrzykiwały, który system jest lepszy :P.

Nie zmienia to faktu że gdyby był jeden system to takich bajerów jak wojenki by nie było.

i nie mógł byś być fanbojem  8-)

Byłem, jestem i będę. :)

grunt to być stałym w uczuciach :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 09:23:19 am wysłana przez Maugan Ra »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18891 dnia: Czerwca 23, 2009, 09:20:27 am »
...i nie kryć się z nimi. :P

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18892 dnia: Czerwca 23, 2009, 10:29:31 am »
Mnie trochę dziwi ta naiwna próba idealizacji, mająca podstawy w chorej potrzebie konsumpcjonizmu i przywiązaniu do marki. To jest dla mnie niedorzeczne i nie jestem w stanie tego pojąć, nawet na tym poziomie abstrakcji, na który się wznieśliśmy. :???:


Przestań mi zarzucać, że w taki czy inny sposób stanowię odchylenie od normy, bo chcę rozmawiać o czymś, co nie ma odniesienia do rzeczywistości.
Może i dla niektórych jest to naiwna droga do wyniesienia jednej z marek nad inne. Tak, na pewno takie zachowanie będzie efektem przywiązania do marki - też jestem przywiązany do marki, nie jednej, Ty zresztą też. To już nie można? Ale chora potrzeba konsumpcjonizmu? Jeżeli byłbym w "chory" sposób przywiązany do marki, może i tak. Ale nie jestem. I raczej nikt tutaj nie jest. Jedyne co tutaj ma miejsce, to obrona swoich poglądów i racji, które przyczyniły się do wybrania tej czy innej platformy.
Od razu trzeba być chorym do tego? Dziękuję.

Nie mam potrzeby nikomu niczego udowadniać na siłę, nie potrzebuje konwertować ludzi pod swoje poglądy. Chciałem jedynie zobaczyć jak kwestia postrzegana będzie przez drugą stroną, bądź co bądź, myśli innych ludzi SĄ CIEKAWE! Lubię poznawać perspektywy innych osób. Nie po to, aby je temperować i łechtać swoje ego, tylko dla samego poznania! To też sprawia przyjemność.

Temat domniemanego monopolu jednej z firm stanowił do tego świetną podstawę - bo RAZ: mniej poważny, bo DWA: właśnie ze względu na poziom abstrakcji - coś, czego normalne przedyskutować by się nie dało. Dla mnie mógłby się on nawet skończyć "MS byłby najlepszy", ale wisi mi to! Bo koniec końców byłoby to bez znaczenia. Wciąż, dla samej rozmowy byłoby warto! A przy okazji świetnie by się wplasowała w groteskowy klimat tego wątku.

Czemu nikt nie odpowiedział na pytanie "gdyby konsola była babą, to którą do łóżka"? Zdaję sobie sprawę, że pytanie zostało rzucone bez większego celu, niemniej jest to kolejny świetny materiał by troszkę luzu do tego wątku wprowadzić. Ja bym się chętnie dowiedział, dlaczego ktoś by się chciał z Xbox przespać i jakie miał ku temu przesłanki. Ale widzę chyba za dużo wymagam...

Podkreślam, to co poruszyłem to świetny materiał na zabawę, może niektórzy potraktują to za poważnie, ale Ci co próbują ten temat uciszyć są jeszcze gorsi. Już nie w odniesieniu do swoich poglądów odnośnie danej platformy, ale zwyczajnie ze względu na swoją sztywność. Ta śmiertelna powaga zabija ten wątek, czyni go czerstwym i w istocie to czym jest, durnym System Wars.

Przepraszam, że chciałem tu troszkę życia tchnąć, przez swoje absurdy. Niestety nie chce mi się wklejać linków do porównań gier i krzywych mord prezesów firm. Czepiać się słówek przedstawicieli prasowych i robić o wiele gorsze rzeczy - wyrywać kwestie z kontekstu i obracać je na korzyść moich poglądów. Jeżeli gdzieś miałbym się chorób doszukiwać, to właśnie tutaj.


Mr_Zombie, ale z tabletami Wacom jest tak jak z PS2 było (że znów się posłużę tym przykładem). Jeżeli chcesz mieć porządny sprzęt, to tylko Wacom. Pentagram uderza w zupełnie inną niszę, i pomimo, iż na poziomie produktu stanowi konkurencję, to już na poziomie targetu się wykluczają. Pentagram ma zwyczajnie słabe tablety. Ta firma nie stanowi poważnej konkurencji dla Wacoma. Stąd też podkreśliłem, że jest to "prawie monopol".

Co do Windowsa, to sprawa jest już troszkę inna. Mówienie, że Linux daje mi to samo (z pełnym szacunkiem do tego systemu - lubię go), to zwyczajnie nieprawda. Chcesz być graczem, chcesz używać odpowiednich programów - tylko Windows Ci zostaje. Nawet MacOS, choć jest dobrą alternatywą jeżeli chodzi o gry i oprogramowanie, to nadal nie jest to to samo, a w dodatku jesteś zmuszony kupić mało kompatybilny z innymi urządzeniami elektronicznymi sprzęt.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 10:43:41 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18893 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:19:07 am »
Czemu nikt nie odpowiedział na pytanie "gdyby konsola była babą, to którą do łóżka"? Zdaję sobie sprawę, że pytanie zostało rzucone bez większego celu, niemniej jest to kolejny świetny materiał by troszkę luzu do tego wątku wprowadzić. Ja bym się chętnie dowiedział, dlaczego ktoś by się chciał z Xbox przespać i jakie miał ku temu przesłanki. Ale widzę chyba za dużo wymagam...


poczekaj do weekendu :) poleję się alkohol to będziesz miał 5 stron dywagacji na ten temat  8-)


Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18894 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:25:09 am »
Cytuj
Przestań mi zarzucać, że w taki czy inny sposób stanowię odchylenie od normy, bo chcę rozmawiać o czymś, co nie ma odniesienia do rzeczywistości.
Owszem, stanowisz odchylenie od normy jeśli wziąć mój system :). Jeśli bierzesz pod uwagę ogólną kondycję społeczności graczy i społeczeństwa generalnie - jesteś zdrów jak ryba.

Cytuj
Tak, na pewno takie zachowanie będzie efektem przywiązania do marki - też jestem przywiązany do marki, nie jednej, Ty zresztą też.
Przestań mi zarzucać, coś o czym nie masz pojęcia. Nie jestem przywiązany do jakiejkolwiek marki, nawet jeśli preferuje jej produkty. Gdyby firma Y, zaprezentowała swój produkt spełniający moje wymagania, to nic nie trzyma mnie przy marce X. Jeśli jest inaczej, to jest to chory konsumpcjonizm, ponieważ bez produktu X, obejść się nie możesz.

Cytuj
Nie mam potrzeby nikomu niczego udowadniać na siłę, nie potrzebuje konwertować ludzi pod swoje poglądy. Chciałem jedynie zobaczyć jak kwestia postrzegana będzie przez drugą stroną, bądź co bądź, myśli innych ludzi SĄ CIEKAWE! Lubię poznawać perspektywy innych osób. Nie po to, aby je temperować i łechtać swoje ego, tylko dla samego poznania! To też sprawia przyjemność.
Rycerskie bardziej niż król Artur, ale czego się to tyczy? Gdybym nie chciał poznawać poglądów innych ludzi, nie uczestniczyłbym w jakiejkolwiek dyskusji. A, że monopol prywatnego przedsiębiortwa jest zły, to już historia udowadnia.
Cytuj
Czemu nikt nie odpowiedział na pytanie "gdyby konsola była babą, to którą do łóżka"? Zdaję sobie sprawę, że pytanie zostało rzucone bez większego celu, niemniej jest to kolejny świetny materiał by troszkę luzu do tego wątku wprowadzić. Ja bym się chętnie dowiedział, dlaczego ktoś by się chciał z Xbox przespać i jakie miał ku temu przesłanki. Ale widzę chyba za dużo wymagam...
Pominąłem to pytanie niecelowo, bo szukałem postów odnoszących się do pierwotnej dyskusji. Wziąłbym DSa, bo "zawsze i wszędzie", no i naturalnie można podotykać, posmyrać, podmuchać no i schować szybko w kryzysowej sytuacji.

Cytuj
Przepraszam, że chciałem tu troszkę życia tchnąć, przez swoje absurdy. Niestety nie chce mi się wklejać linków do porównań gier i krzywych mord prezesów firm. Czepiać się słówek przedstawicieli prasowych i robić o wiele gorsze rzeczy - wyrywać kwestie z kontekstu i obracać je na korzyść moich poglądów. Jeżeli gdzieś miałbym się chorób doszukiwać, to właśnie tutaj.
Dyskusja o monopolu nie jest w żaden sposób "zabawowa", bo to poważna kwestia, z którą boryka się rynek PCtowy, a i konsolowy niedługo zacznie (niestety, nie po waszej myśli :)).

Cytuj
Mr_Zombie, ale z tabletami Wacom jest tak jak z PS2 było (że znów się posłużę tym przykładem). Jeżeli chcesz mieć porządny sprzęt, to tylko Wacom.
Porządnym, mocnym, bezawaryjnym produktem był naonaczas Xbox, drogi Panie.

"Najlepszym monopolistą byłoby Sony", mówicie, a przecież fakty temu przeczą. Przede wszystkim PS3 mimo ogromnych strat do Wii i nieco mniejszych do Xboxa 360 trzyma się tego samego pułapu cenowego, bo jak wiadomo, PS3 to sprzęt przyszłości. 10 lat żywotności w teorii, zaawansowana technologia, którą potwierdzają pojedyncze tytuły, to z perspektywy gracza - ZA MAŁO. Wii dubluje obu konkurentów, jeśli popyt nie zacznie spadać, będzie można mówić o monopolu. Jak do tego doszło? Cięcie kosztów, zalew gier robionych na szybko, tanich, słabo-zaawansowanych technicznie. I sprzęt na siebie zarabia. Przekonanie, że gdyby jeden produkt tej kategorii był na rynku to wszyscy by go kupili, jest błędne. W przeciwieństwie do chleba, wody i innych podstawowych produktów spożywczych, które niezbędne są do zaspokajania potrzeb niższego rzędu (Maslow się kłania), konsola to dobro ekskluzywne, prestiżowe. Ile % sprzedanych PS3, poszło do Was, hardkorowych graczy dyskutujących o kwestiach, które przeciętnego konsumenta nie interesują? 10? 20? Ile z nich poszło do ludzi, którzy uznają PS3 za dobry odtwarzacz Blu-ray? Ilu kupiło PS3 dla samej rozrywki, bez względu na markę (Xbox był niepopularny, PS2 jak cholera, a ludzie chętnie rzucili się na Xboxa 360 - przywiązanie-do-marki my ass)? Wreszcie, pytanie retoryczne, ilu ludzi kupiłoby drogą konsolę jako jedyny produkt pod telewizor (uznajemy, że jest monopol Sony)? Wii osiągnęło taką sprzedaż dzięki nowemu targetowi - nie-graczy, to właśnie dlatego Microsoft wprowadza Natala, a Sony próbuje wskrzesić PS Eye. Dlatego też, gdyby jedna firma była na rynku, to rentowność opierałaby się na cięciu kosztów i klepaniu marnych, tanich szpil dla nowego targetu. I całe wasze marzenia, o braku wojny konsol, niesamowitych, magicznych tytułach i dopieszczonej grafie możecie wsadzić między książki Lema i Vonneguta.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 11:28:52 am wysłana przez tarniak »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18895 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:29:25 am »
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze... moim zadniem rynek to szybko zweryfikuje jak wyjdzie nowy klocek nie bedziemy czekać dużo dłużej a zobaczymy nowego PS...

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18896 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:31:36 am »
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze...
To właśnie napisałem ;/.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18897 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:33:19 am »
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze...
To właśnie napisałem ;/.

moj post miał wyrazić moją pełną aprobatę dla Twoich dywagacji   :D

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18898 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:34:13 am »
Dobrze, ja nie mam pojęcia, mam "rycerską postawę" i według Twojego systemu brakuje i kilku zwojów. Dziękuję.

Miłego System Warowania.

Tak, masz racje, nie mam już argumentów. Uprzedzając Twoją odpowiedź.

Aha, a to, że nie preferujesz żadnej marki nad inne, jest zwyczajną brednią. Brak szczerości wobec siebie i reszty osób, którym te brednie podajesz dalej. Są marki, które KAŻDY człowiek na tej ziemi preferuje bardziej od innych. Coś o tym wiem nie z własnego doświadczenia, a z wiedzy, którą nabyłem i nie stanowisz tutaj żadnego wyjątku.
Przywiązanie nie oznacza, że jesteś jej "choro" oddany. Przywiązanie oznacza, że jeżeli będziesz miał dwa równorzędna produkty od firmy X i Y, a Ty weźmie Y bo ją bardziej "lubisz", masz większe zaufanie, czy cokolwiek, to to JUŻ JEST przywiązanie. Właśnie na zasadzie sympatii lub tego zaufania.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 11:44:20 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18899 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:40:59 am »
Cytuj
Dobrze, ja nie mam pojęcia, mam "rycerską postawę" i według Twojego systemu brakuje i kilku zwojów. Dziękuję.
Nie wiem gdzie ty to wyczytałeś, ale skoro uważasz, że niby postrzegam Cię jako głupiego (brak zwojów) to faktycznie nie ma sensu tego ciągnąć.

Cytuj
Aha, a to, że nie preferujesz żadnej marki nad inne, jest zwyczajną brednią. Brak szczerości wobec siebie i reszty osób, którym te brednie podajesz dalej. Są marki, które KAŻDY człowiek na tej ziemi preferuje bardziej od innych. Coś o tym wiem nie z własnego doświadczenia, a z wiedzy, którą nabyłem i nie stanowisz tutaj żadnego wyjątku.
Jeszcze lepiej. Czyli stawiasz w kwestii ludzkiej analizy na teorię niźli pragmatyzm? Pięknie. Moja wiedza, którą nabyłem potwierdza jednak, że przypadki "mojego pokroju" już się w historii pojawiły.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 11:44:44 am wysłana przez tarniak »

FAN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-06-2009
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18900 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:45:06 am »
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze... moim zadniem rynek to szybko zweryfikuje jak wyjdzie nowy klocek nie bedziemy czekać dużo dłużej a zobaczymy nowego PS...
A moim zdaniem PS3 wytrzyma te 10 lat z palcem w du*** :)
PRL RULLAAAAA

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18901 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:46:03 am »
Cytuj
Przywiązanie oznacza, że jeżeli będziesz miał dwa równorzędna produkty od firmy X i Y, a Ty weźmie Y bo ją bardziej "lubisz", masz większe zaufanie, czy cokolwiek, to to JUŻ JEST przywiązanie. Właśnie na zasadzie sympatii lub tego zaufania.
Ależ ja doskonale rozumiem czym jest przywiązanie do marki i przykro mi, wychowałem się w środowisku, które patrzy na świat w innych kateogriach. Możesz mi wierzyć lub nie, ale wszystkie konsole jakie mam w domu mógłbym sprzedać bez większego dylematu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18902 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:46:30 am »
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze... moim zadniem rynek to szybko zweryfikuje jak wyjdzie nowy klocek nie bedziemy czekać dużo dłużej a zobaczymy nowego PS...
A moim zdaniem PS3 wytrzyma te 10 lat z palcem w du*** :)
Tylko teraz gdzie ps3 ma dupę? :???:

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18903 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:47:34 am »
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze... moim zadniem rynek to szybko zweryfikuje jak wyjdzie nowy klocek nie bedziemy czekać dużo dłużej a zobaczymy nowego PS...
A moim zdaniem PS3 wytrzyma te 10 lat z palcem w du*** :)
Tylko teraz gdzie ps3 ma dupę? :???:
Patrz: port ethernet.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18904 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:48:58 am »
Tak dokładnie, teoria z definicji odzwierciedla praktyczny wymiar i na odwrót, taka jest właśnie istota teorii. Bo kiedy tego nie robi, to nią nie jest.

A teorie, o których ja mówię, powstały w oparciu o hipotezy, które w licznych badaniach zostały potwierdzone. Czyli stały się teoriami.
Więc to o czym ja mówię nie jest ani wyssane z palca, ani nie opiera się abstrakcje, tylko o twardą rzeczywistość.

Cytuj
Przywiązanie oznacza, że jeżeli będziesz miał dwa równorzędna produkty od firmy X i Y, a Ty weźmie Y bo ją bardziej "lubisz", masz większe zaufanie, czy cokolwiek, to to JUŻ JEST przywiązanie. Właśnie na zasadzie sympatii lub tego zaufania.
Ależ ja doskonale rozumiem czym jest przywiązanie do marki i przykro mi, wychowałem się w środowisku, które patrzy na świat w innych kateogriach. Możesz mi wierzyć lub nie, ale wszystkie konsole jakie mam w domu mógłbym sprzedać bez większego dylematu.

Ja nie mówię tutaj, że akurat XBOX albo PLAYSTATION to dla Ciebie X > Y czy odwrotnie. Są sfery, w których ja również nie jestem przywiązany do żadnej marki - tam pojawia się problem decyzyjny przy kupnie, vide kiedy chciałem nabyć lustrzankę. Tutaj nawet Sony, które tak - lubię - nie przekonało mnie do swojej alfy, bo w tym zakresie tej firmie nie ufam, nawet po przejęciu Minolty.
Ale są sfery gdzie ja jestem, i są takie, gdzie Ty również jesteś. I napisałem już wyżej, czym jest zaprzeczanie tego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 11:53:27 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18905 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:50:19 am »
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze... moim zadniem rynek to szybko zweryfikuje jak wyjdzie nowy klocek nie bedziemy czekać dużo dłużej a zobaczymy nowego PS...
A moim zdaniem PS3 wytrzyma te 10 lat z palcem w du*** :)
Tylko teraz gdzie ps3 ma dupę? :???:
Patrz: port ethernet.
Myślałem że HDMI.  :???:

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18906 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:55:14 am »
Cytuj
Tak dokładnie, teoria z definicji odzwierciedla praktyczny wymiar i na odwrót, taka jest właśnie istota teorii. Bo kiedy tego nie robi, to nią nie jest.
Oczywiście, ale teoria może być błędna lub nie zawierać wszelkich odstępstw. Przykład: teoria kreacjonizmu w przypadku znalezienie DOWODU, iż Bóg nie istnieje, bierze w łeb. Tak samo Twoja teoria bierze w łeb, jeśli popatrzysz na pojedyncze przykłady z historii.

Nie mam przywiązania do marki. Nawet jeśli zawiodę się na produkcie marki X, to nie wykluczam owej marki w procesie decyzyjnym przy kupnie innego produktu. Tyczy się to jedzenia, ciuchów, nośników kultury, technologii, szeroko pojętej rozrywki i masy innych sfer. Kupuję to co spełnia moje wymogi: jakości i ceny, zaspokajając przy okazji daną potrzebę. Nie ma dla mnie znaczenia czy jest to produkt firmy X czy Y, dlatego też wszystko co otacza mnie w chwili pisania tej wiadomości jest z zupełnie innej parafii. Łącznie z ciuchami. Mogę to nawet opisać. :D


: Czerwiec 23, 2009, 10:54:28 am
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze... moim zadniem rynek to szybko zweryfikuje jak wyjdzie nowy klocek nie bedziemy czekać dużo dłużej a zobaczymy nowego PS...
A moim zdaniem PS3 wytrzyma te 10 lat z palcem w du*** :)
Tylko teraz gdzie ps3 ma dupę? :???:
Patrz: port ethernet.
Myślałem że HDMI.  :???:
Nie, bo wtedy niektóre Xboxy i Wii nie miałyby dupy. :(
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 12:05:24 pm wysłana przez tarniak »

FAN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-06-2009
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18907 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:57:07 am »
A śmiejcie sie :) Zobaczycie ze 10lat to tak lekko wytrzyma :cool:
PS2 ma juz 9 lat, a nadal nie brakuje na niej gier i chętnych do kupna tej konsoli
PRL RULLAAAAA

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18908 dnia: Czerwca 23, 2009, 11:57:24 am »

Nie, bo wtedy niektóre Xboxy i Wii nie miałyby dupy. :(
To może stąd RROD? Rozsadza go gówno od wewnątrz. :eek:

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18909 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:02:43 pm »
A śmiejcie sie :) Zobaczycie ze 10lat to tak lekko wytrzyma :cool:
PS2 ma juz 9 lat, a nadal nie brakuje na niej gier i chętnych do kupna tej konsoli

i własnie się smiejemy :) patrząc na to co się dzieję z rynkiem elektronicznej rozrywki 10 lat dla sprzedtu to jak wiek... osobiście nie wątpie że w 2016 będzie można kupić jeszcze PS3 ale jej cena będzie oscylowac pomiędzy 399-499 PLN :) a na półeczkach będziemy mieć już PS4 8)


windom trochę lepszy ten Kratos ale dalej dno :-x

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18910 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:07:27 pm »
Oczywiście, ale teoria może być błędna lub nie zawierać wszelkich odstępstw. Przykład: teoria kreacjonizmu w przypadku znalezienie DOWODU, iż Bóg nie istnieje, bierze w łeb. Tak samo Twoja teoria bierze w łeb, jeśli popatrzysz na pojedyncze przykłady z historii.

Błędna teoria już nie jest teorią. Taka, która nie zawiera wszelkich odstępstw ma zawężony zakres definiowania zjawiska.

Moja teoria nie bierze w łeb, bo jak już pisałem, została potwierdzona faktami. Owszem, możesz siebie nazwać "wyjątkiem", bo psychologia ma to do siebie, że jej prawa nie obejmują 100 % populacji ze względu na olbrzymią ilość współzależnych zmiennych. Niemniej opiera się ona na ogółach, tych najbardziej istotnych zmiennych, i w tym świetle jest teoria, która mówi, że każdy konsument jest przywiązany, bardziej lubi mniej, do takiej czy innej marki. Prawo jest, zaprzeczyć temu nie możesz, a jeżeli na podstawie swojego przykładu to czynisz, to jesteś niepoważny.

Co więcej, to zjawisko, jako, że potwierdzone, jest uznane za normalność przez powyższe, więc jeżeli Ty mi mówisz, że z jakiegoś powodu do żadnej marki na tym świecie nie jesteś przywiązany, to musiałbym cię uznać za odchylenie od normy, ale że jednak nie uważam abyś był jakimś wybrykiem natury, to zwyczajnie Cię posądzam o brak szczerości, mówiąc to co mówisz.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 12:11:30 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18911 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:08:22 pm »
A śmiejcie sie :) Zobaczycie ze 10lat to tak lekko wytrzyma :cool:
PS2 ma juz 9 lat, a nadal nie brakuje na niej gier i chętnych do kupna tej konsoli

i własnie się smiejemy :) patrząc na to co się dzieję z rynkiem elektronicznej rozrywki 10 lat dla sprzedtu to jak wiek... osobiście nie wątpie że w 2016 będzie można kupić jeszcze PS3 ale jej cena będzie oscylowac pomiędzy 399-499 PLN :) a na półeczkach będziemy mieć już PS4 8)


windom trochę lepszy ten Kratos ale dalej dno :-x
No kurde nie ma lepszych kratosów. :(

FAN

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-06-2009
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18912 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:09:35 pm »
A śmiejcie sie :) Zobaczycie ze 10lat to tak lekko wytrzyma :cool:
PS2 ma juz 9 lat, a nadal nie brakuje na niej gier i chętnych do kupna tej konsoli

i własnie się smiejemy :) patrząc na to co się dzieję z rynkiem elektronicznej rozrywki 10 lat dla sprzedtu to jak wiek... osobiście nie wątpie że w 2016 będzie można kupić jeszcze PS3 ale jej cena będzie oscylowac pomiędzy 399-499 PLN :) a na półeczkach będziemy mieć już PS4 8)


windom trochę lepszy ten Kratos ale dalej dno :-x
To chyba normalne ze będzie wtedy juz PS4 ale znajac sony PS3 nadal będzie wspierane
PRL RULLAAAAA

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18913 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:09:50 pm »
Cytuj
Moja teoria nie bierze w łeb, bo jak już pisałem, została potwierdzona faktami. Owszem, możesz siebie nazwać "wyjątkiem", bo psychologia ma to do siebie, że jej prawa nie obejmują 100 % populacji ze względu na olbrzymią ilość współzależnych zmiennych. Niemniej opiera się ona na ogółach, tych najbardziej istotnych zmiennych, i w tym świetle jest teoria, która mówi, że każdy konsument jest przywiązany, bardziej lubi mniej, do takiej czy innej marki. Prawo jest, zaprzeczyć temu nie możesz, a jeżeli na podstawie swojego przykładu to czynisz, to jesteś niepoważny.
Czyli wychodzisz od zdania o teorii, której prawa nie obejmują 100% populacji i nie dotyczą wszystkich, po czym piszesz, że nie mogę zaprzeczyć temu prawu na swoim przykładzie. ;/ Inconsistent (nie szpanuje, tylko nie mogę znaleźć polskiego słówka teraz ;p)

Nawet jeśli miałoby to dla Ciebie jakąś logiczna spójność to i tak w/w wypowiedź przeczy:

Cytuj
Aha, a to, że nie preferujesz żadnej marki nad inne, jest zwyczajną brednią. Brak szczerości wobec siebie i reszty osób, którym te brednie podajesz dalej. Są marki, które KAŻDY człowiek na tej ziemi preferuje bardziej od innych.

Czyli denerwujesz się, że wpieprzam Cię do wora opisanego jedną teorią, a robisz dokładnie to samo w moją stronę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 12:15:13 pm wysłana przez tarniak »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18914 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:13:52 pm »
Tarniak, nie rób tego, co uważam za chore, nie wyrywaj słów z kontekstu na własną korzyść. Wyraźnie napisałem, że psychologia jako nauka opiera się na ogółach, tych najbardziej istotnych zmiennych.

Jako ciekawostka, aby hipoteza w psychologii mogła zostać potwierdzona, efekt musi zostać potwierdzony w co najmniej 95 % przypadkach. Czyli na 100 osób, 95 z nich hipoteza musi dotyczyć. Tak, psychologia opiera się o statystykę.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18915 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:16:32 pm »
Tarniak, nie rób tego, co uważam za chore, nie wyrywaj słów z kontekstu na własną korzyść. Wyraźnie napisałem, że psychologia jako nauka opiera się na ogółach, tych najbardziej istotnych zmiennych.

Jako ciekawostka, aby hipoteza w psychologii mogła zostać potwierdzona, efekt musi zostać potwierdzony w co najmniej 95 % przypadkach. Czyli na 100 osób, 95 z nich hipoteza musi dotyczyć. Tak, psychologia opiera się o statystykę.

Wyraźnie napisałeś:

Cytuj
Aha, a to, że nie preferujesz żadnej marki nad inne, jest zwyczajną brednią. Brak szczerości wobec siebie i reszty osób, którym te brednie podajesz dalej. Są marki, które KAŻDY człowiek na tej ziemi preferuje bardziej od innych.

To każdy czy minimum 95/100?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 12:18:12 pm wysłana przez tarniak »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18916 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:19:04 pm »
Jeżeli mówimy o ogóle, to śmiało mogę używać kategorycznych osądów. Wytykanie tego to czepianie się słówek. O takie praktyki też bym Cię nie chciał posądzać.

Jest te 95/100, tak. Jeżeli jesteś w tych 5 % to jesteś wyjątkiem, ale z jakiegoś powodu. Nie chce mi się wierzyć, że akurat tutaj na taki trafiłem, stąd uważam to co mówisz za brak szczerości.

Poza tym, zaczęło się od tego, że prawo obowiązuje, a Ty chciałeś mi udowodnić, że ono nie obowiązuje. A to jest nieprawdą.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 12:21:59 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18917 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:24:17 pm »
Jeżeli mówimy o ogóle, to śmiało mogę używać kategorycznych osądów.

Jest te 95/100, tak. Jeżeli jesteś w tych 5 % to jesteś wyjątkiem, ale z jakiegoś powodu. Nie chce mi się wierzyć, że akurat tutaj na taki trafiłem, stąd uważam to co mówisz za brak szczerości.
Acha, czyli insynuujesz, że kłamię - nie mamy o czym gadać w takim razie. Oczywiście, że z jakiegoś powodu nie należę do 95%. Jakbyś dorastając obracał się w kręgach anarchistycznych i anty-globalistycznych, to też by się w tobie wykształciła pewna - nazwijmy to - alternatywna wizja świata i rzeczywistości. Jednak wolisz zakładać, że zmyślam. Dlatego EOT.

Cytuj
Poza tym, zaczęło się od tego, że prawo obowiązuje, a Ty chciałeś mi udowodnić, że ono nie obowiązuje. A to jest nieprawdą.
Ale ona jest prawdą, nie przeczyłem zasadności takiego teoretyzowania IN GENERE. Mnie wkurzyło, że przyjąłeś tezę, iż mój przykłąd do bzdura i sam się oszukuję.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2009, 12:25:51 pm wysłana przez tarniak »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18918 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:29:37 pm »
10 lat zywotności to Sony mogło miec na papierze... moim zadniem rynek to szybko zweryfikuje jak wyjdzie nowy klocek nie bedziemy czekać dużo dłużej a zobaczymy nowego PS...
A moim zdaniem PS3 wytrzyma te 10 lat z palcem w du*** :)
Tylko teraz gdzie ps3 ma dupę? :???:
Patrz: port ethernet.
Myślałem że HDMI.  :???:
Nie, bo wtedy niektóre Xboxy i Wii nie miałyby dupy. :(

Łohoho to żeście panowie pożartowali w samo południe. :lol:

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #18919 dnia: Czerwca 23, 2009, 12:35:42 pm »
A śmiejcie sie :) Zobaczycie ze 10lat to tak lekko wytrzyma :cool:
PS2 ma juz 9 lat, a nadal nie brakuje na niej gier i chętnych do kupna tej konsoli

i własnie się smiejemy :) patrząc na to co się dzieję z rynkiem elektronicznej rozrywki 10 lat dla sprzedtu to jak wiek... osobiście nie wątpie że w 2016 będzie można kupić jeszcze PS3 ale jej cena będzie oscylowac pomiędzy 399-499 PLN :) a na półeczkach będziemy mieć już PS4 8)


windom trochę lepszy ten Kratos ale dalej dno :-x
To chyba normalne ze będzie wtedy juz PS4 ale znajac sony PS3 nadal będzie wspierane


albo i nie, czas pokaże :)