Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2709682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20200 dnia: Lipca 30, 2009, 09:32:28 am »
Agresywna polityka M$ w odniesieniu do SONY trwała trzy lata.
W tym czasie podkupili wszystkie liczące się serie od 3rd party oraz wydali swoje(najczęściej marnej jakości) odpowiedniki wielkich serii od SONY(Flopza, Lipsy, gry od Rare).
Jako bonus dołożyli płatny online i RROD-a(który jest również konsekwencją agresywnej polityki - zbyt szybkiego startu konsoli).

Teraz M$ zmienia strategie działania - chce zrobić z XO konsolę dla rodzin, podjąć walkę z WII...

Tak więc agresywna polityka w stosunku do SONY się skończyła.

no patrz.... całkiem inne spojrzenie mam na tą kwestię... bo moim zdaniem to zarówno M$ jak i Sony próbują walczyć z łii bo latarka to co to niby ma być jak nie łii lot?? a to że podkupili tytuły kojażące się z PS to chyba normalne jak wchodzą na rynek i chcą walczyć w tym samym sektorze rynku?? czyż nie  :cool:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20201 dnia: Lipca 30, 2009, 09:32:44 am »
Maugan Ra, ja nie tworzę tych segmentów. Rynek już dawno został przez "marketingowców" podzielony na te segmenty. Jest segment, dla którego nie liczy się cena, a tylko technologia(gadżeciarze/specjaliści), jest segment, dla którego liczy się cena, ale chcą też technologii(grupa średnia) i jest segment, dla którego liczy się przede wszystkim cena i prostota (minimaliści). A raczej to nie marketingowcy stworzyli ten podział, a jedynie go nazwali. Podział już istniał - tak się po prostu kształtuje rynek.

Sony nie musi mieć największego udziału w rynku na starcie, czy nawet "chwile po", aby zarabiać pieniądze. Oni się powoli przedzierają do wszystkich segmentów, i koniec końców prawie każdy posiadacz Wii zakupi również PS3 z pałeczkami. Ale do minimalistów uderza się tylko wtedy, kiedy koszt wytworzenia sprzętu jest odpowiednio niski, dlatego, że trzeba go dużo sprzedać za małe pieniądze, aby to przynosiło zyski (Hello Nintendo, jak tam Twoje GameCube z pilotami? :) )

Pomimo, iż minimaliści to największa część rynku, trzeba być gotowym na wejście do tego segmentu. W zależności od strategii, robisz się to od razu, albo po czasie.

Dlatego też mówiłem, że jeszcze nie pora wydawać werdykt na to, co robi Sony. Oni już zdobędą tych, których chcą, w swoim czasie.

A to co zrobiło MS w przypadku IE, to była jawna kradzież kodu z NetScape'a, i ulepszenia go według własnego uznania. Technologia Natal została kupiona, ale idę o zakład, że wiele rozwiązań software'owych, które Windows ma zaimplementowane, są zwyczajnie ukradzione. MS się nie bawi w formalności, tam, gdzie nie grozi to karą :] Poza tym, ja ich nie tylko o kradzież podejrzewam, również o zwykłe nieczyste zagrania. Czarny PR to jedna z nieetycznych form konkurencji, jakie stosuje MS. A zarazem najbardziej brudna moim zdaniem.
Co chcę, aby jednak było jasne. Ja nie mam nic przeciwko wykorzystywaniu pomysłów innych i rozwijania ich. To jest zresztą normalna kolej rzeczy na rynku. Ale mam problem, kiedy to się dzieje na brudnych zasadach.

I jeżeli pytasz o mnie - tak dla mnie jest ważne, jaką politykę prowadzi firma, jaką filozofię stosuje w swoich działaniach. Nie kupię ci produktu firmy, choćby nie wiem jak dobry, jeżeli jej działania będą budziły we mnie wielkie wątpliwości. Dla mnie jest ważne, kto sprzedaje. Nierzadko ważniejsze od tego, co sprzedaje. Taka moja mała ideologia ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 09:43:08 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20202 dnia: Lipca 30, 2009, 09:37:46 am »
Agresywna polityka M$ w odniesieniu do SONY trwała trzy lata.
W tym czasie podkupili wszystkie liczące się serie od 3rd party oraz wydali swoje(najczęściej marnej jakości) odpowiedniki wielkich serii od SONY(Flopza, Lipsy, gry od Rare).
Jako bonus dołożyli płatny online i RROD-a(który jest również konsekwencją agresywnej polityki - zbyt szybkiego startu konsoli).

Teraz M$ zmienia strategie działania - chce zrobić z XO konsolę dla rodzin, podjąć walkę z WII...

Tak więc agresywna polityka w stosunku do SONY się skończyła.

no patrz.... całkiem inne spojrzenie mam na tą kwestię... bo moim zdaniem to zarówno M$ jak i Sony próbują walczyć z łii bo latarka to co to niby ma być jak nie łii lot?? a to że podkupili tytuły kojażące się z PS to chyba normalne jak wchodzą na rynek i chcą walczyć w tym samym sektorze rynku?? czyż nie  :cool:
Kilka postów temu pisałem, ze różdżki są odpowiedzią na WIIlota, więc nie wiem dlaczego wciąż piszesz to samo.
Ok, podkupili tytuły od 3rd party - wcale nie napisałem, że zrobili źle.
Napisałem jednak, że ta polityka w tym momencie się skończyła...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20203 dnia: Lipca 30, 2009, 09:42:12 am »
Maugan Ra, ja nie tworzę tych segmentów. Rynek już dawno został przez "marketingowców" podzielony na te segmenty. Jest segment, dla którego nie liczy się cena, a tylko technologia(gadżeciarze/specjaliści), jest segment, dla którego liczy się cena, ale chcą też technologii(grupa średnia) i jest segment, dla którego liczy się przede wszystkim cena i prostota (minimaliści). A raczej to nie marketingowcy stworzyli ten podział, a jedynie go nazwali. Podział już istniał - tak się po prostu kształtuje rynek.

Sony nie musi mieć największego udziału w rynku na starcie, czy nawet "chwile po", aby zarabiać pieniądze. Oni się powoli przedzierają do wszystkich segmentów, i koniec końców prawie każdy posiadacz Wii zakupi również PS3 z pałeczkami. Ale do minimalistów uderza się tylko wtedy, kiedy koszt wytworzenia sprzętu jest odpowiednio niski, dlatego, że trzeba go dużo sprzedać za małe pieniądze, aby to przynosiło zyski (Hello Nintendo, jak tam Twoje GameCube z pilotami? :) )

Pomimo, iż minimaliści to największa część rynku, trzeba być gotowym na wejście do tego segmentu. W zależności od strategii, robisz się to od razu, albo po czasie.

Dlatego też mówiłem, że jeszcze nie pora wydawać werdykt na to, co robi Sony. Oni już zdobędą tych, których chcą, w swoim czasie.

A to co zrobiło MS w przypadku IE, to była jawna kradzież kodu z NetScape'a, i ulepszenia go według własnego uznania. Technologia Natal została kupiona, ale idę o zakład, że wiele rozwiązań software'owych, które Windows ma zaimplementowane, są zwyczajnie ukradzione. MS się nie bawi w formalności, tam, gdzie nie grozi to karą :]

I jeżeli pytasz o mnie - tak dla mnie jest ważne, jaką politykę prowadzi firma, jaką filozofię stosuje w swoich działaniach. Nie kupię ci produktu firmy, choćby nie wiem jak dobry, jeżeli działania firmy będą budziły we mnie wielkie wątpliwości. Dla mnie jest ważne, kto sprzedaje. Nierzadko ważniejsze od tego, co sprzedaje. Taka moja mała ideologia ;)

rynkiem docelowym dla rozrywki elektronicznej są gadżeciarze, opanowanie go = sukces, dlaczego odrazu zakładasz iż posiadacze łii kupia PS3 z pałeczkami a nie X0 z Natalem?? każuale swoje pałeczki mają już dołączone do łii więc te od sony im nie potrzebne  :cool: nie musisz mi wykładać segmentacji rynku bo to chyba jest logiczne dla wszystkich :) jak narazie TYLKO łii działa w więcej niż jednym segmęcie i dlatego ta generacja to sukces nintendo, konkurencja dopiero próbuję przedrzeć się na nowe rejony i tam szuka zysku, jednak jak im to wyjdzie to ... czas pokaże :)

mnie szczerze to guzik interesuję jaką politykę prowadzi firma której produkty kupuję, nie zastanawiam się czy Audii było fer kupując Seata, albo czy Reserwd zachował się ok wykupując Hous... dla mnie liczy sie produkt... i tyle :)

Agresywna polityka M$ w odniesieniu do SONY trwała trzy lata.
W tym czasie podkupili wszystkie liczące się serie od 3rd party oraz wydali swoje(najczęściej marnej jakości) odpowiedniki wielkich serii od SONY(Flopza, Lipsy, gry od Rare).
Jako bonus dołożyli płatny online i RROD-a(który jest również konsekwencją agresywnej polityki - zbyt szybkiego startu konsoli).

Teraz M$ zmienia strategie działania - chce zrobić z XO konsolę dla rodzin, podjąć walkę z WII...

Tak więc agresywna polityka w stosunku do SONY się skończyła.

no patrz.... całkiem inne spojrzenie mam na tą kwestię... bo moim zdaniem to zarówno M$ jak i Sony próbują walczyć z łii bo latarka to co to niby ma być jak nie łii lot?? a to że podkupili tytuły kojażące się z PS to chyba normalne jak wchodzą na rynek i chcą walczyć w tym samym sektorze rynku?? czyż nie  :cool:
Kilka postów temu pisałem, ze różdżki są odpowiedzią na WIIlota, więc nie wiem dlaczego wciąż piszesz to samo.
Ok, podkupili tytuły od 3rd party - wcale nie napisałem, że zrobili źle.
Napisałem jednak, że ta polityka w tym momencie się skończyła...

pogrubiłem Ci Twoje wypowiedzi żebyś się zoriętowało o co mi chodzi :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 09:45:25 am wysłana przez Maugan Ra »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20204 dnia: Lipca 30, 2009, 09:46:40 am »
Elektroniczna rozrywka obejmuje CAŁY RYNEK. Tak samo jak telewizory, sprzęt audio, kino, i inne działy.

Wśród graczy masz każdego reprezentanta rynku. I obecna sprzedaż konsol pokazuje, że tak właśnie jest. Wszystko się ładnie pokrywa z teorią.

Wii ma minimalistów, Xbox na grupę średnią, a PS3 gadżeciarzy.
Minimaliści - największa grupa. Segment średni - średnia grupa. Gadżeciarze - najmniejsza grupa.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 09:50:02 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20205 dnia: Lipca 30, 2009, 09:48:35 am »
Elektroniczna rozrywka obejmuje CAŁY RYNEK. Tak samo jak telewizory, sprzęt audio, kino, i inne działy.
ale zyski są generowane tylko przez jeden segmęt ...

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20206 dnia: Lipca 30, 2009, 09:51:02 am »
Maugan Ra, ja nie tworzę tych segmentów. Rynek już dawno został przez "marketingowców" podzielony na te segmenty. Jest segment, dla którego nie liczy się cena, a tylko technologia(gadżeciarze/specjaliści), jest segment, dla którego liczy się cena, ale chcą też technologii(grupa średnia) i jest segment, dla którego liczy się przede wszystkim cena i prostota (minimaliści). A raczej to nie marketingowcy stworzyli ten podział, a jedynie go nazwali. Podział już istniał - tak się po prostu kształtuje rynek.

Sony nie musi mieć największego udziału w rynku na starcie, czy nawet "chwile po", aby zarabiać pieniądze. Oni się powoli przedzierają do wszystkich segmentów, i koniec końców prawie każdy posiadacz Wii zakupi również PS3 z pałeczkami. Ale do minimalistów uderza się tylko wtedy, kiedy koszt wytworzenia sprzętu jest odpowiednio niski, dlatego, że trzeba go dużo sprzedać za małe pieniądze, aby to przynosiło zyski (Hello Nintendo, jak tam Twoje GameCube z pilotami? :) )

Pomimo, iż minimaliści to największa część rynku, trzeba być gotowym na wejście do tego segmentu. W zależności od strategii, robisz się to od razu, albo po czasie.

Dlatego też mówiłem, że jeszcze nie pora wydawać werdykt na to, co robi Sony. Oni już zdobędą tych, których chcą, w swoim czasie.

A to co zrobiło MS w przypadku IE, to była jawna kradzież kodu z NetScape'a, i ulepszenia go według własnego uznania. Technologia Natal została kupiona, ale idę o zakład, że wiele rozwiązań software'owych, które Windows ma zaimplementowane, są zwyczajnie ukradzione. MS się nie bawi w formalności, tam, gdzie nie grozi to karą :]

I jeżeli pytasz o mnie - tak dla mnie jest ważne, jaką politykę prowadzi firma, jaką filozofię stosuje w swoich działaniach. Nie kupię ci produktu firmy, choćby nie wiem jak dobry, jeżeli działania firmy będą budziły we mnie wielkie wątpliwości. Dla mnie jest ważne, kto sprzedaje. Nierzadko ważniejsze od tego, co sprzedaje. Taka moja mała ideologia ;)

rynkiem docelowym dla rozrywki elektronicznej są gadżeciarze, opanowanie go = sukces, dlaczego odrazu zakładasz iż posiadacze łii kupia PS3 z pałeczkami a nie X0 z Natalem?? każuale swoje pałeczki mają już dołączone do łii więc te od sony im nie potrzebne  :cool: nie musisz mi wykładać segmentacji rynku bo to chyba jest logiczne dla wszystkich :) jak narazie TYLKO łii działa w więcej niż jednym segmęcie i dlatego ta generacja to sukces nintendo, konkurencja dopiero próbuję przedrzeć się na nowe rejony i tam szuka zysku, jednak jak im to wyjdzie to ... czas pokaże :)

mnie szczerze to guzik interesuję jaką politykę prowadzi firma której produkty kupuję, nie zastanawiam się czy Audii było fer kupując Seata, albo czy Reserwd zachował się ok wykupując Hous... dla mnie liczy sie produkt... i tyle :)

Agresywna polityka M$ w odniesieniu do SONY trwała trzy lata.
W tym czasie podkupili wszystkie liczące się serie od 3rd party oraz wydali swoje(najczęściej marnej jakości) odpowiedniki wielkich serii od SONY(Flopza, Lipsy, gry od Rare).
Jako bonus dołożyli płatny online i RROD-a(który jest również konsekwencją agresywnej polityki - zbyt szybkiego startu konsoli).

Teraz M$ zmienia strategie działania - chce zrobić z XO konsolę dla rodzin, podjąć walkę z WII...

Tak więc agresywna polityka w stosunku do SONY się skończyła.

no patrz.... całkiem inne spojrzenie mam na tą kwestię... bo moim zdaniem to zarówno M$ jak i Sony próbują walczyć z łii bo latarka to co to niby ma być jak nie łii lot?? a to że podkupili tytuły kojażące się z PS to chyba normalne jak wchodzą na rynek i chcą walczyć w tym samym sektorze rynku?? czyż nie  :cool:
Kilka postów temu pisałem, ze różdżki są odpowiedzią na WIIlota, więc nie wiem dlaczego wciąż piszesz to samo.
Ok, podkupili tytuły od 3rd party - wcale nie napisałem, że zrobili źle.
Napisałem jednak, że ta polityka w tym momencie się skończyła...

pogrubiłem Ci Twoje wypowiedzi żebyś się zoriętowało o co mi chodzi :)
Nie rozumiem - piszesz o tytułach 3rd party czy o grach, które skopiował M$?
Jeśli chodzi o marną jakość - pretensje kieruj do M$, nie do mnie...:P

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20207 dnia: Lipca 30, 2009, 09:51:48 am »
Elektroniczna rozrywka obejmuje CAŁY RYNEK. Tak samo jak telewizory, sprzęt audio, kino, i inne działy.
ale zyski są generowane tylko przez jeden segmęt ...
Nie, przez każdy. I paradoksalnie największe zyski generuje najmniejsza grupa ;) Oczywiście stosunkowo - w tym sensie, że najwięcej zarabiasz na jednostce z segmentu gadżeciarzy/spec. A najmniej na minimalistach.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20208 dnia: Lipca 30, 2009, 09:53:50 am »
Elektroniczna rozrywka obejmuje CAŁY RYNEK. Tak samo jak telewizory, sprzęt audio, kino, i inne działy.
ale zyski są generowane tylko przez jeden segmęt ...
Nie, przez każdy. I paradoksalnie największe zyski generuje najmniejsza grupa ;) Oczywiście stosunkowo - w tym sensie, że najwięcej zarabiasz na jednostce z segmentu gadżeciarzy/spec. A najmniej na minimalistach.
Gadżeciaże generują zyski w momencie premiery danego sprzętu - to są tzw. early adopters.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20209 dnia: Lipca 30, 2009, 09:56:30 am »
Elektroniczna rozrywka obejmuje CAŁY RYNEK. Tak samo jak telewizory, sprzęt audio, kino, i inne działy.
ale zyski są generowane tylko przez jeden segmęt ...
Nie, przez każdy. I paradoksalnie największe zyski generuje najmniejsza grupa ;) Oczywiście stosunkowo - w tym sensie, że najwięcej zarabiasz na jednostce z segmentu gadżeciarzy/spec. A najmniej na minimalistach.

nie zrozumieliśmy się, grupa docelowa dla konsol nowej generacji to tylko pewien procent całości rynku, nie widze paradoksu w tym przypadku że gadzeciaże generują największy zysk do nich skierowany jest towar w głównej mierzę to ze sprzedał się w innym sektorze nie znaczy iż ma to znaczące znaczenie dla strategi i zywotności produktu (nie twierddzę że sprzedac się nie może) ferari też ma specificzną grupę odbiorców co nie zancze że raz na ruski rok ktoś  z innej grupy nie kupi ich samochody ale firma nie może opierać strategii produktu na tym jednym przypadku tylko kieruję się grupą docelową...

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20210 dnia: Lipca 30, 2009, 09:59:32 am »
Tak, dlatego wspominam też o Specjalistach, bo ci generują już zyski na dłuższą falę, a podobnie jak Gadżeciaże, są gotowi wydać dużo kasy za dostępną technologię.

Podejrzewam, że w tym roku Sony zamierza uderzyć konkretnie w średni segment, nastąpi to wraz z obniżką ceny. I wtedy zaczną się kręcić liczniki.

Maugan Ra, ale ja od początku mówię nie o całym dostępnym rynku, a o rynku elektronicznej rozrywki. W końcu jesteśmy na forum o grach :P A ten rynek również się dzieli na poszczególnych klientów, z czego każdy z nich generuje zyski, tylko, że jedni mniejszy a drudzy większy. I paradoks jest, bo najwięcej pieniędzy do Twojej kieszeni wpływa z najmniejszej grupy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 10:04:00 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20211 dnia: Lipca 30, 2009, 10:01:08 am »
Przez waszą rozmowę mam rozumieć że Sony mimo wszystko generuje zyski na sprzedaży Ps3? To co z wynikami finansowymi za rok poprzedni w których Sony poleciało ostro w dół, przynosząc kolosalne straty koncernowi?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20212 dnia: Lipca 30, 2009, 10:10:00 am »
Przez waszą rozmowę mam rozumieć że Sony mimo wszystko generuje zyski na sprzedaży Ps3? To co z wynikami finansowymi za rok poprzedni w których Sony poleciało ostro w dół, przynosząc kolosalne straty koncernowi?

Nie, masz rozumieć, że to co Sony robi teraz daje im największe możliwe pieniądze przy występujących okolicznościach. I że w przyszłości będzie już tylko lepiej :)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20213 dnia: Lipca 30, 2009, 10:15:19 am »
Przez waszą rozmowę mam rozumieć że Sony mimo wszystko generuje zyski na sprzedaży Ps3? To co z wynikami finansowymi za rok poprzedni w których Sony poleciało ostro w dół, przynosząc kolosalne straty koncernowi?

Nie, masz rozumieć, że to co Sony robi teraz daje im największe możliwe pieniądze przy występujących okolicznościach. I że w przyszłości będzie już tylko lepiej :)

albo gorzej :) bo moga się nie odnaleźć wśród nowych klientów ;p

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20214 dnia: Lipca 30, 2009, 10:26:22 am »
Przez waszą rozmowę mam rozumieć że Sony mimo wszystko generuje zyski na sprzedaży Ps3? To co z wynikami finansowymi za rok poprzedni w których Sony poleciało ostro w dół, przynosząc kolosalne straty koncernowi?

Nie, masz rozumieć, że to co Sony robi teraz daje im największe możliwe pieniądze przy występujących okolicznościach. I że w przyszłości będzie już tylko lepiej :)
To trochę się różnimy w poglądach .
SONy mogło mimo wszystko zastosować w przypadku gier agresywną strategię taką jak przy Blu-Rayu i kupić np. Rockstar. Byli by innym miejscu niż są teraz - mieli by hardkorowych graczy u siebie.

Długofalowo ich strategia powinna przynieść efekty - SONY nie chodzi o to, by być na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży konsol. Ich celem jest prowadzenie zdrowego, przynoszącego zyski biznesu...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20215 dnia: Lipca 30, 2009, 10:32:52 am »
Przez waszą rozmowę mam rozumieć że Sony mimo wszystko generuje zyski na sprzedaży Ps3? To co z wynikami finansowymi za rok poprzedni w których Sony poleciało ostro w dół, przynosząc kolosalne straty koncernowi?

Nie, masz rozumieć, że to co Sony robi teraz daje im największe możliwe pieniądze przy występujących okolicznościach. I że w przyszłości będzie już tylko lepiej :)
To trochę się różnimy w poglądach .
SONy mogło mimo wszystko zastosować w przypadku gier agresywną strategię taką jak przy Blu-Rayu i kupić np. Rockstar. Byli by innym miejscu niż są teraz - mieli by hardkorowych graczy u siebie.

Długofalowo ich strategia powinna przynieść efekty - SONY nie chodzi o to, by być na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży konsol. Ich celem jest prowadzenie zdrowego, przynoszącego zyski biznesu...
celem każdej firmy jest zarobic o ile nie pracują w czynie społecznym... i takie wypowiedzi mnie poprostu śmieszą...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20216 dnia: Lipca 30, 2009, 10:52:44 am »
Oki tyle że zarabiać pieniądze można w różny sposób. Jedni wolą agresywną politykę i szybszy zarobek a inni wolą sukcesywnie wyrabiać sobie markę zarabiając mniej ale na dłuższą metę. Weźmy taki M$ i ich praktyki monopolistyczne, które pozytywnej sławy im nie przyniosły. To nie buduje marki godnej zaufania w oczach klienta. Teraz z kolei podjęli radykalne kroki i postanowili wyprzedzić konkurencję wcześniejszą premierą next-gena. Czy wyszło im to na dobre? Sprzedali więcej konsol ale jak spojrzeć na ten sam okres sprzedaży to Sony lepiej sobie radzi. M$ ma po prostu przewagę roku ale w analogicznym okresie już nie jest takie mocne. Do tego dodajmy fakt że ogromna ilość X360 wraca do serwisów a z tym tez wiążą się koszty. Sony dopracowało swój produkt i nie mają problemu masowych zwrotów konsol. Postawili na nowsze technologie i bezpłatny online. Trzeba się zastanowić, które podejście jest lepsze. Szybszy zarobek, kosztem niezadowolonych klientów czy sukcesywne zdobywanie rynku i budowanie zaufania wśród użytkowników.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20217 dnia: Lipca 30, 2009, 10:53:09 am »
celem każdej firmy jest zarobic o ile nie pracują w czynie społecznym... i takie wypowiedzi mnie poprostu śmieszą...
A co w niej takiego śmiesznego?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20218 dnia: Lipca 30, 2009, 10:56:33 am »
celem każdej firmy jest zarobic o ile nie pracują w czynie społecznym... i takie wypowiedzi mnie poprostu śmieszą...
A co w niej takiego śmiesznego?
Cześć X-boxowej społeczności na tym forum ma w zwyczaju obracać w żart i śmiać się z wypowiedzi, których nie rozumieją...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20219 dnia: Lipca 30, 2009, 10:59:44 am »
Oki tyle że zarabiać pieniądze można w różny sposób. Jedni wolą agresywną politykę i szybszy zarobek a inni wolą sukcesywnie wyrabiać sobie markę zarabiając mniej ale na dłuższą metę. Weźmy taki M$ i ich praktyki monopolistyczne, które pozytywnej sławy im nie przyniosły. To nie buduje marki godnej zaufania w oczach klienta. Teraz z kolei podjęli radykalne kroki i postanowili wyprzedzić konkurencję wcześniejszą premierą next-gena. Czy wyszło im to na dobre? Sprzedali więcej konsol ale jak spojrzeć na ten sam okres sprzedaży to Sony lepiej sobie radzi. M$ ma po prostu przewagę roku ale w analogicznym okresie już nie jest takie mocne. Do tego dodajmy fakt że ogromna ilość X360 wraca do serwisów a z tym tez wiążą się koszty. Sony dopracowało swój produkt i nie mają problemu masowych zwrotów konsol. Postawili na nowsze technologie i bezpłatny online. Trzeba się zastanowić, które podejście jest lepsze. Szybszy zarobek, kosztem niezadowolonych klientów czy sukcesywne zdobywanie rynku i budowanie zaufania wśród użytkowników.

nie zapominaj że Sony miało przewage w postaci PS1 PS2, znajomość rynku, wyrobiona marka, klienci to bardzo dużo, M$ i tak odniósł sukces i to co zrobiła 360 dobrze wróży dalszym planom giganta z Reymont na rynku konsol, sporo kloców wraca do sevisu itd a M$ i tak na konsolach zarabia  :cool:

celem każdej firmy jest zarobic o ile nie pracują w czynie społecznym... i takie wypowiedzi mnie poprostu śmieszą...
A co w niej takiego śmiesznego?

ano to że z mojego punktu widzenia wygląda to tak jak by Sony taaak kochało swoich klientów iż mogło by za darmo rozdawać swoje produkty bo klient najważniejszy...


sony boje nie kapują że Sony to tylko firma i nie zamierza cały czas tracić na swoich produktach

« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 11:02:30 am wysłana przez Maugan Ra »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20220 dnia: Lipca 30, 2009, 11:02:24 am »
ano to że z mojego punktu widzenia wygląda to tak jak by Sony taaak kochało swoich klientów iż mogło by za darmo rozdawać swoje produkty bo klient najważniejszy...
Ale w wypowiedzi A-n nie ma ani słowa o rozdawaniu rzeczy za darmo. :-o

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20221 dnia: Lipca 30, 2009, 11:04:22 am »
ano to że z mojego punktu widzenia wygląda to tak jak by Sony taaak kochało swoich klientów iż mogło by za darmo rozdawać swoje produkty bo klient najważniejszy...
Ale w wypowiedzi A-n nie ma ani słowa o rozdawaniu rzeczy za darmo. :-o

dlatego napisałem mogło by a nie rozdają  :cool:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20222 dnia: Lipca 30, 2009, 11:09:45 am »
Muagan widocznie nie rozumiesz tego że co firma to inna polityka i strategia. Tak jak napisałem, Sony postawiło na żywotność konsoli i zapewne nie uśmierci jej tak szybko jak zrobił to M$ z pierwszym X'em a to wiąże się z ciągłymi zarobkami na PS3. Podobnie jak jest z PS2.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20223 dnia: Lipca 30, 2009, 11:12:16 am »
sony boje nie kapują że Sony to tylko firma i nie zamierza cały czas tracić na swoich produktach

Jeśli masz mnie na myśli, to ciekawy jestem z której mojej wypowiedzi wysnułeś ten jakże błyskotliwy wniosek??

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20224 dnia: Lipca 30, 2009, 11:13:17 am »
Trzeba się zastanowić, które podejście jest lepsze. Szybszy zarobek, kosztem niezadowolonych klientów czy sukcesywne zdobywanie rynku i budowanie zaufania wśród użytkowników.


sęk w tym, że mam xboxa i jestem zadowolony. kupiłem go prawie dwa lata temu taniej niż teraz kosztuje ps3. multi mi niby chodzą lepiej i niby lepiej wyglądają. tytuły ekskluzywne to żadne marne podróbki tylko gierki kopiące zadek. gierki z drugiej ręki są tańsze.
fakt, zjebał się, ale po 9 dniach wrócił z serwisu( żadna tragedia).
dla mnie ta "strategia" czy jakkolwiek to nazwiecie jest ok. nie pieję z zachwytu, ale nie lamentuję. po prostu jestem happy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20225 dnia: Lipca 30, 2009, 11:15:09 am »
Trzeba się zastanowić, które podejście jest lepsze. Szybszy zarobek, kosztem niezadowolonych klientów czy sukcesywne zdobywanie rynku i budowanie zaufania wśród użytkowników.
fakt, zjebał się, ale po 9 dniach wrócił z serwisu( żadna tragedia).

No właśnie.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20226 dnia: Lipca 30, 2009, 11:16:21 am »
Ciekawą rzecz właśnie wyczytałem, która sporo tłumaczy ocb w strategii SONY:

W I kwartale 2009 SONY sprzedało więcej PS2 niż w I kwartale 2008 roku(1,6mln) a zbliżamy się do 10 roku życia tej konsoli...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20227 dnia: Lipca 30, 2009, 11:18:03 am »
Muagan widocznie nie rozumiesz tego że co firma to inna polityka i strategia. Tak jak napisałem, Sony postawiło na żywotność konsoli i zapewne nie uśmierci jej tak szybko jak zrobił to M$ z pierwszym X'em a to wiąże się z ciągłymi zarobkami na PS3. Podobnie jak jest z PS2.


dziękuję że mnie uświadomiłeś to faktycznie teraz zmnienia normalnie całość mojego dotychczasowego rozumowania  :shock:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20228 dnia: Lipca 30, 2009, 11:18:52 am »
gierki z drugiej ręki są tańsze.
No nie wiem. :-P Można by polemizować. :)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20229 dnia: Lipca 30, 2009, 11:20:07 am »
Trzeba się zastanowić, które podejście jest lepsze. Szybszy zarobek, kosztem niezadowolonych klientów czy sukcesywne zdobywanie rynku i budowanie zaufania wśród użytkowników.
fakt, zjebał się, ale po 9 dniach wrócił z serwisu( żadna tragedia).

No właśnie.

Zaraz się dowiesz, że psucie się X-boxów to nic złego, a Microsoft swoim wspaniałym serwisem gwarancyjnym buduje więź z konsumentem..

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20230 dnia: Lipca 30, 2009, 11:21:36 am »
Trzeba się zastanowić, które podejście jest lepsze. Szybszy zarobek, kosztem niezadowolonych klientów czy sukcesywne zdobywanie rynku i budowanie zaufania wśród użytkowników.
fakt, zjebał się, ale po 9 dniach wrócił z serwisu( żadna tragedia).

No właśnie.

Zaraz się dowiesz, że psucie się X-boxów to nic złego, a Microsoft swoim wspaniałym serwisem gwarancyjnym buduje więź z konsumentem..

 :-? kto mówi że to nic złego??

a sewis mają naprawdę dobry w porównaniu z innymi firmami jak ostatnio próbowałem załatwić gwarancjię na tel kom. to mozna qrwicy dostać...

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20231 dnia: Lipca 30, 2009, 11:23:32 am »
Trzeba się zastanowić, które podejście jest lepsze. Szybszy zarobek, kosztem niezadowolonych klientów czy sukcesywne zdobywanie rynku i budowanie zaufania wśród użytkowników.
fakt, zjebał się, ale po 9 dniach wrócił z serwisu( żadna tragedia).

No właśnie.

Zaraz się dowiesz, że psucie się X-boxów to nic złego, a Microsoft swoim wspaniałym serwisem gwarancyjnym buduje więź z konsumentem..

 :-? kto mówi że to nic złego??

a sewis mają naprawdę dobry w porównaniu z innymi firmami jak ostatnio próbowałem załatwić gwarancjię na tel kom. to mozna qrwicy dostać...

Te miliony reklamacji sprawiły, że naprawy gwarancyjne i obsługe wkurzonego klienta opanowali do perfecji... :lol:

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20232 dnia: Lipca 30, 2009, 11:25:14 am »
Trzeba się zastanowić, które podejście jest lepsze. Szybszy zarobek, kosztem niezadowolonych klientów czy sukcesywne zdobywanie rynku i budowanie zaufania wśród użytkowników.
fakt, zjebał się, ale po 9 dniach wrócił z serwisu( żadna tragedia).

No właśnie.

Zaraz się dowiesz, że psucie się X-boxów to nic złego, a Microsoft swoim wspaniałym serwisem gwarancyjnym buduje więź z konsumentem..

 :-? kto mówi że to nic złego??

a sewis mają naprawdę dobry w porównaniu z innymi firmami jak ostatnio próbowałem załatwić gwarancjię na tel kom. to mozna qrwicy dostać...

Te miliony reklamacji sprawiły, że naprawy gwarancyjne i obsługe wkurzonego klienta opanowali do perfecji... :lol:

dobrze że nie miliardy...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 337
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20233 dnia: Lipca 30, 2009, 11:25:42 am »
Microsoft przez ostatnie lata wzorował się i zgapiał pomysły od SONY.
Teraz wyraźnie zapatrzył się na sukces jaki osiągnęło Nintendo...
ojej
Nie nabijaj sie z biednego aena.
A mnie swoją drogą ciekawi co takiego M$ "zgapiał".

Wszystkie casualowe gry M$ typu Lips, cośtam Movies, itd. są w prostej linii wzorowane na seriach SONY.

Tylko to? Śmiesz żartować, to nie Sony wymyśliło karaoke. Fajnie zaadaptowali to do swojej gry. Później podobnie (nie wiem z jakim skutkiem) zrobił to M$. Naprawde do nie jest wielkie zgapianie pomysłów Sony.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20234 dnia: Lipca 30, 2009, 11:29:26 am »
@a-n
a żebyś wiedział, że mają to opanowane do perfekcji.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20235 dnia: Lipca 30, 2009, 11:34:14 am »
@a-n
a żebyś wiedział, że mają to opanowane do perfekcji.
wiem - kolega korzystał z ich profesjonalnej obsługi 4 razy...

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20236 dnia: Lipca 30, 2009, 11:41:54 am »
@a-n
a żebyś wiedział, że mają to opanowane do perfekcji.
wiem - kolega korzystał z ich profesjonalnej obsługi 4 razy...

:lol:

Ja na razie raz, i też byłem mile zaskoczony ich profesjonalizmem w tym aspekcie :D

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20237 dnia: Lipca 30, 2009, 11:43:46 am »
Szkoda, że do problemu rysujących się płyt z winy napędu nie podchodzili z równą dozą profesjonalizmu(nie wiem czy ten problem dalej istnieje)

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20238 dnia: Lipca 30, 2009, 11:47:27 am »
Szkoda, że do problemu rysujących się płyt z winy napędu nie podchodzili z równą dozą profesjonalizmu(nie wiem czy ten problem dalej istnieje)
U mnie właśnie z tego powodu xbox wylądował w serwisie...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20239 dnia: Lipca 30, 2009, 11:47:55 am »
mi tam nie rysuję  8)