Ankieta

Agh?

uf puf pudzian to mój wujek (Tarniak: poprawiłem LOL)
2 (2.9%)
nie chce mi się
30 (42.9%)
Lubie przypakować ,ale tylko dla sportu
28 (40%)
Bodybuilding to jest to
10 (14.3%)

Głosów w sumie: 60

Głosowanie skończone: Sierpnia 16, 2005, 20:23:40 pm

Autor Wątek: Kulturystyka  (Przeczytany 258308 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1160 dnia: Maja 26, 2010, 23:46:53 pm »
Dokładnie tak jest. Ale nie, lepiej żreć suple. Ile z tych jego kilogramów to sucha masa mięśniowa....  :shifty:
Poza tym spokojnie może dodać te kg (mięśni) ćwicząc i dobrze się odżywiając.

Np co dzień, talerz buddyjskiego mnicha

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
:grin:

Piter_neo.
Bardzo dobry wybór. Możesz jeszcze coś z MHP. Hi Tech HMB też zdziała swoje, choć nasz pro trener Tango twierdzi, że to pieniądze wyrzucone w błoto - bzdura.

Ja byłem identyczny jak Pati 2 lata temu. Dokladnie 180cm i 65kg wagi, dopiero od ćwiczeń i diety białkowej przytyłem do 75. Po zimie troche tluszczu i bylo 79, zrobilem redukcje na 73 i obecnie mam znów 75 :)
Niemal jak ja - 181 cm, 77.8kg.
Ja tam w masówki się nie bawię. Będąc cięższym, czułem się taki ... ociężały. Ważąc niespełna 80kg przy tym wzroście czuję się znakomicie. Zresztą choćbym pożerał najlepsze gainery, to i tak aeroby (lubię) i (głównie) trening TKD wypali wszystkie zbędne kalorie.

Są tu osoby, które ćwiczyły, bądź ćwiczą dane sztuki walki, więc potwierdzą me słowa.



Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1161 dnia: Maja 27, 2010, 00:11:12 am »
Dokładnie tak jest. Ale nie, lepiej żreć suple. Ile z tych jego kilogramów to sucha masa mięśniowa....  :shifty:
Poza tym spokojnie może dodać te kg (mięśni) ćwicząc i dobrze się odżywiając.

Np co dzień, talerz buddyjskiego mnicha

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
:grin:

Piter_neo.
Bardzo dobry wybór. Możesz jeszcze coś z MHP. Hi Tech HMB też zdziała swoje, choć nasz pro trener Tango twierdzi, że to pieniądze wyrzucone w błoto - bzdura.

Ja byłem identyczny jak Pati 2 lata temu. Dokladnie 180cm i 65kg wagi, dopiero od ćwiczeń i diety białkowej przytyłem do 75. Po zimie troche tluszczu i bylo 79, zrobilem redukcje na 73 i obecnie mam znów 75 :)
Niemal jak ja - 181 cm, 77.8kg.
Ja tam w masówki się nie bawię. Będąc cięższym, czułem się taki ... ociężały. Ważąc niespełna 80kg przy tym wzroście czuję się znakomicie. Zresztą choćbym pożerał najlepsze gainery, to i tak aeroby (lubię) i (głównie) trening TKD wypali wszystkie zbędne kalorie.

Są tu osoby, które ćwiczyły, bądź ćwiczą dane sztuki walki, więc potwierdzą me słowa.



Zgadzam sie w 100%.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1162 dnia: Maja 27, 2010, 00:17:00 am »
Ba.  :happy2:
To teraz, wasze typy na nadchodzącą sporymi krokami Olympię  :yes_anim:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1163 dnia: Maja 27, 2010, 02:53:08 am »
Jeśli chodzi o branie suplementow, to wszystko zależy od trybu życia jaki dana osoba prowadzi. Jeśli na przykład ktoś ma pracę biurową, nie wysila się fizycznie, a na siłkę chodzi trzy razy w tygodniu, to naturalnie nie potrzeba mu pakować się tym wszystkim. Jeśli natomiast ktoś (ja na ten przykład) pracuje dużo i ciężko, na dodatek dużo trenuje i ma mało czasu na regenerację - musi posiłkować się suplami! Poza tym całkiem często nie ma czasu zjeść i jeśli nie chce się chudnąć, trzeba tego szejka jednak przechylić. Kropka!

Ps. co do tego HMB - wszyscy znajomi "pakerzy" mówią, że to badziewie. Nie wiem, brałem to raz (brat kupił i mi oddał), ale taka opinia musiała skądś się wziąć, nieprawdaż??

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1164 dnia: Maja 27, 2010, 07:37:48 am »
Ps. co do tego HMB - wszyscy znajomi "pakerzy" mówią, że to badziewie. Nie wiem, brałem to raz (brat kupił i mi oddał), ale taka opinia musiała skądś się wziąć, nieprawdaż??
Ja słyszałem, że HMB to badziewie, że L-karnityna to placebo, a Glutamina to ściema i że Kreatyna jedynie pompuje wodą.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1165 dnia: Maja 27, 2010, 11:22:58 am »
Kreatyna defacto pompuje wodą! Hehe przeca wody jest w nas najwięcej. W sumie gdyby tak chciało się brać wszystkie te polecane w sklepach substancje wspomagające, to nie było by czasu (i miejsca w brzuchu) na normalne jedzenie. Dlatego ja ograniczam się do rzeczy najbardziej podstawowych. 

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1166 dnia: Maja 27, 2010, 12:43:58 pm »
Bardzo słusznie kun.

Co do zdania znajomych....Znajomi pakerzy klasy średniej polecają metanabol, nie przejmują się dietą, aerobami, gdyż meta ładnie ich rzeźbi i niemiłosiernie pompuje.
Też słyszałem, że kulturyści nie kokszą, inni twierdzą (zasłyszane), że biorą wszyscy, więc najlepiej na opiniach innych się nie opierać ostatecznie.

Zresztą wszystkie suple to tylko dodatek. Jak ktoś nie będzie robił cardio systematycznie i wpieprzał co rusz podwójne Bic Macki to mu najlepsze, najdroższe suple nie pomogą.
Najpierw trening, do tego odpowiednie odżywianie, tak najlepiej przez długi okres, a dopiero później w formie dodatku suplementacja.

Jak jest z ogromnymi ilościami białka przykładowo....

Taki Evan Centopani



chcąc nie chcąc musi kilka szejków białkowych wypić co dzień. Dwudziestoletni młody facet, który waży 64kg, czy nawet mniej niekoniecznie musi wyjść z apteki z Whey Isolate  8)

Wracając do HMB, to jak ktoś jest na bardzo wysokim poziomie rozwoju (zawodowy kulturysta), to takie HMB niespecjalnie mu pomorze.
Jednak początkującemu jak najbardziej się przyda. Ale w późniejszym etapie ćwiczeń.

« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 12:46:31 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1167 dnia: Maja 27, 2010, 13:39:04 pm »
Do takiej sylwetki jak pan pokazany powyżej, to nawet meta nie doprowadzi! Tam już lecą rzeczy pokroju HGH. Stać na nie gwiazdorów kulturystyki i np. naszego milisińskiego Pudziana.. :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1168 dnia: Maja 27, 2010, 14:51:43 pm »
Tak, GH to podstawa, niemniej chłopaki tez tony supli pożerają. Jedzą jak jeść powinni, a i trening wieloletni robi swoje. Jak wiemy to nie tak, że ktoś teścia zaaplikuje sobie i już w łapie ma ponad pół metra.

Weźmy takiego panującego Mr Olympia  8)


Lub kolejnego rzeźnika.




Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1169 dnia: Czerwca 23, 2010, 14:56:15 pm »
Tak czytam wasze posty i mam pytanie.Brał z was ktoś Mutant Massa, podobno to najlepsza odżywka.Dobre po tym są efekty?. A i co lepiej wziąśc do tego białko czy krete.Oczywiście chodzi mi o przybrannie na masie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1170 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:22:04 pm »
Do brania tegoż przyznał się m.in. kun. Był bardziej niż zadowolony. Niebieski również.
Ogólnie otrzymujesz w jednej porcji olbrzymią ilość kalorii. Możesz stosować raz-dwa razy dziennie w formie posiłku. Możesz dodać do tego Teast Freak. Silny booster booster testosterony, mającego 1000 mg buzdyganka naziemnego w postaci metylowego estru galusanu. Wg badań, podnosi poziom teścia o 469%.

Z drugiej strony,jesteś jeszcze bardzo młody. Twój organizm będzie się jeszcze kilkaset dni naturalnie rozwijał. Wykorzystaj to i nabieraj masy dzięki posiłkom. Daniom bardziej nastawionym na dostarczanie węgli - makarony przykładowo.

Jestem przekonany, iż twój organizm sam kilka kg dokooptuje. Jeśli to z dietą i treningami połączysz, będzie tego nawet kilkanaście kg.

Pamiętaj, że wszelakie gainery nie wyrzeźbią ci ciała same w sobie. A sporo z tych kilogramów, których nabierzesz dzięki nim to będzie tłuszcz. Jeśli nie znasz się na odpowiednim żywieniu, i treningu, to scenariusz może być taki - nabierzesz sporo masy (częściowo niezdrowej), a później spalisz całość. Stąd, polecam odpowiednio zbilansowany posiłek, oraz trening by kg nabrać. Dobrych kilogramów.

Tak przy okazji, Roelyy zasila szeregi profesjonalistów. Wygrał ostatnie NYP i tym samym zapewnił sobie kartę zawodowca.


Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1171 dnia: Czerwca 28, 2010, 14:11:38 pm »
Dzieki za odpowiedz.Zamówienie złożylem, dieta jest zobaczymy czy coś tego przybedzie :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1172 dnia: Czerwca 28, 2010, 14:23:34 pm »
O, na pewno, ale pamiętaj by ograniczyć aeroby na masie. Później, jak będziesz rzeźbił stosuj je nawet siedem razy w tygodniu po 40 min oczywiście.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1173 dnia: Czerwca 28, 2010, 18:56:37 pm »
Tak czytam wasze posty i mam pytanie.Brał z was ktoś Mutant Massa, podobno to najlepsza odżywka.Dobre po tym są efekty?. A i co lepiej wziąśc do tego białko czy krete.Oczywiście chodzi mi o przybrannie na masie.


Hehe ciekawe pytanie! :) Jeśliś początkujący, to sobie odpuść suple, poćwicz kilka miesięcy "na sucho". Staraj się jeść sześć posiłków dziennie, a masy nabierzesz bez peklowania się chemią.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1174 dnia: Czerwca 29, 2010, 16:56:27 pm »
Też mu to radziłem, tym bardziej, że chłopak ma raptem dwadzieścia dwa lata. Ale już gainera zamówił. Tak poza tym, byłem kupić dzisiaj nowe rękawiczki do ćwiczeń i w dwóch sklepach widziałem ciekawe promocję. Przykładowo 4kg pucha Gain Bolic z Olimpu plus kilogramowy worek gratis, albo BCAA + kreatyna dwieście tabletek gratis.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1175 dnia: Czerwca 30, 2010, 18:37:36 pm »
Ok nadszedl czas aby zakupić odżywy. Myślę że chcę sobie troche wyrzeźbić ciało. Chociaz moglbym jeszcze walić spokojnie troche masy no ale nie chce sie zalać na wakacje niepotrzebnie wiec zrobie rzeźbe i mam nadzieje ze cos moze urośnie przy okazji :D Taki mix.

A więc lista zakupów do oceny:
Crack
Universal Storm
Jabłczan lub Mono
4 kg Białka (Chciałbym jakies dobre i tanie ale nie ostrowie ;])
Jakiś dobry spalacz (opłaca sie w ogole do takiego zestawu?)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1176 dnia: Lipca 02, 2010, 11:48:40 am »
Dlaczego nie ostrowię.... Kilku znajomych ma - i wyglądają sobie - i cenią ten produkt. Zostało przyrównane w zestawieniu do kilku innych, dwukrotnie zresztą droższych białek, i wypadła podobnie. Z tym, że jest znacznie tańsza.

Jeśli chodzi o spalacz pomyśl nad:



Ogólnie wszytko kamiiru ładnie, pięknie, ale pamiętaj o głównej broni ofensywnej - ćwiczeniach. Nigdy specjalnie w suple nie inwestowałem, a odkąd pamiętam mam znakomicie wyrzeźbiony brzuch, tak było nawet w czasach gdy nie jadłem sześciu, siedmiu posiłków odpowiednio zbilansowanych z wyeliminowaniem pieczywa, a lubowałem się w 4 typu tosty, makaron z serem i cukrem (pozdrawiam Kresq), et cetera. Koledzy, którzy również TKD ćwiczą, czy nawet karate mają podobnie, a wiedz, iż większość z nich w ogóle diety nie przestrzega. Pieczony chleb z serem, herbata z cukrem, hamburgery popijane piwskiem.... heh.  :angel:

Teraz ku wszelakim ćwiczeniom jest odpowiednia pora. Rower, rolki, deska, bieganie na świeżym powietrzu. Aeroby wręcz same swe dłonie wyciągają. Dodaj do tego 40 min trenigu brzucha i bedziesz w niebie.

polecam także jakaś szkołę walki. Jak już wspominałem swego czasu, motywacja jest ogromna, a dzięki ćwiczeniom w grupie, a także ich różnorodności, ćwiczący nie nudzi się jak podczas 40 min na step milu. A taki trening łaczy ze soba ultra combo - aeroby oraz rozwój brzucha.

Spróbuj choć na kilka miesięcy. Nie wykosztujesz się, a zapewniam, że o ile jesteś w miarę szczupłej budowy, to do 4 miesięcy będziesz miał wspaniale pocięty brzuch, za którym licealistki nad jeziorem będą szaleć.

http://www.bcaa.pl/odzywki_bialkowe/

Tu masz natomiast szeroki wachlarz odżywek nastawionych w głównej mierze na białko.

 


wieprzuPL

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-10-2008
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1177 dnia: Lipca 03, 2010, 14:14:55 pm »
Kup sobie kilka strzałów vinstrolu - potnie Cię jak żaden spalacz!

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1178 dnia: Lipca 03, 2010, 15:47:21 pm »
I zupełnie hepatoksyczność neguj. Co tam jakaś grupa 17AA  ;) Oczywiście mało prawdopodobne byś na oryginalny produkt trafił, a tu już całkiem wątroba w ser szwajcarski się zmieni.
Ale co tam, zamiast codziennych aerobów, lepiej porcję pochodnej dihydrotestosteronu zaaplikować sobie i cieszyć się tym przez jakiś czas.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1179 dnia: Lipca 03, 2010, 17:07:20 pm »
Robisz cykl "z głową" na dobrych środkach i osłonkach i wszystko będzie ok. W zasadzie lepiej zaaplikować sobie te kilka strzałów niż miesiącami truć się jakimiś piksami. 

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1180 dnia: Lipca 03, 2010, 21:23:21 pm »
Racja. Tylko, że różnie to bywa z tymi dobrymi środkami". O ile faktycznie, wielu przesadza tak z częstotliwością, jak i ilością danych substancji, to o tyle największym problemem jest tutaj to, by środek był pewny i czysty zarazem.

Zresztą jestem święcie przekonany, że kamiiru anabolików do pocięcia nie potrzebuje, a że dłużej to potrwa i bardziej się pomęczy.... Cóż, to tak jak gra z kodami i bez nich  :P

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1181 dnia: Lipca 04, 2010, 04:06:49 am »
Hehe Kamiiru na koksie! :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1182 dnia: Lipca 04, 2010, 14:53:50 pm »
Kai nie tylko obronił niedawno tytuł mistrza na Arnold Classic , ale dodał właśnie złoty puchar na Australian Pro.
Jay Cutler będzie miał godnego rywala na Olympii tegorocznej.  :grin:


Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1183 dnia: Lipca 04, 2010, 15:20:31 pm »
Beznadziejnie to wygląda.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Ciapkas

  • Gość
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1184 dnia: Lipca 04, 2010, 15:32:02 pm »
Jeden Halo lubi, a Sylwan np. wali sobie konia patrząc na powyginanego murzyna.  :angel:
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2010, 11:17:26 am wysłana przez Conker »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1185 dnia: Lipca 04, 2010, 15:33:32 pm »
Predator. Szkoda, że na zdjęciach to oni wszyscy są wielcy, a tak na żywo to kurduple z ogromniastymi rękami, nogami i kule mięcha poza sezonem zawodów. Wiadomo, sport pełen wyrzeczeń i dyscypliny a jeszcze wielu tego nie docenia, mówiąc że wyglądają wręcz odrażająco i tyle pracy i treningów to gra nie warta świeczki. Jednak jak dla mnie taka aparycja to już przesada.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2010, 15:35:17 pm wysłana przez Kert »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1186 dnia: Lipca 04, 2010, 15:36:04 pm »
Kwestia gustu.

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1187 dnia: Lipca 04, 2010, 19:37:09 pm »
Hehe Kamiiru na koksie! :)

Uważam że katuje i zatruwam swoje ciało wystarczajaco, więc w koksy i anaboliki sie nie chce pchać ;/
Ale ogólnie kun polecasz tego Cracka? Bo coś na pobudzenie przed treningiem sie przyda bardzo i Storm na pompe po treningach. Rano na czczo cell pump i moze cos na ochrone stawow.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1188 dnia: Lipca 05, 2010, 01:35:14 am »
Cracka polecam jak diabli! Za każdym razem daje mi takiego kopa, że hej!!! Na stawy rewelacyjnym środkiem jest Animal Flex.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1189 dnia: Lipca 05, 2010, 11:18:53 am »
Predator. Szkoda, że na zdjęciach to oni wszyscy są wielcy, a tak na żywo to kurduple z ogromniastymi rękami, nogami i kule mięcha poza sezonem zawodów. Wiadomo, sport pełen wyrzeczeń i dyscypliny a jeszcze wielu tego nie docenia, mówiąc że wyglądają wręcz odrażająco i tyle pracy i treningów to gra nie warta świeczki. Jednak jak dla mnie taka aparycja to już przesada.
Coś w tym jest. Kai ma 170 raptem, waży na masie blisko 140 kg. Hideate



jest jeszcze kilka cm niższy. Stąd, jeśli facet mający ok 180 cm i ważący 80kg stanie przy nich, to wygląda to nieco.... dziwnie.

Czy nie warta świeczki.... Wielu na tym sporo zarobiło. Poza tym to pasja.



Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1190 dnia: Lipca 06, 2010, 11:41:48 am »
Wielu na tym sporo zarobiło. Poza tym to pasja.
Dla mnie to skrzywienie umysłowe podobne do anoreksji.


Ja teraz robię rzeźbę. Kontuzje miałem i dodatkowo tydzień z życia wyjęty przez kurs instruktora sportu, ale mimo wszystko mam efekty. Robię 6 weidera, jestem na 22 dniu. Trochę nudne to jest, szczególnie jak juz się robi po kilkanaście powtórzeń w serii. Z 94,5 na czczo spadłem do 91,7, więc spoko. Niestety troszeczkę siła mi spadła, no ale inaczej się nie da. Teraz czekam na BCAA, bo mi się skończyło, a wiadomo, że potrzeba coś na ochronę mięśni.
Teraz biorę tylko L-karnitynę, jednak za tydzień zaczynam ostrą jazdę z Animal-Cuts. Brał już ktoś?

Codziennie rano bieganie, rowerek i brzuszki. 3 razy w tygodniu siłka i 2 razy w tygodniu karate, może jeszcze basen w sobotę. Lekko zmieniona dieta, dużo wody i nie ma bata bym się nie wyrzeźbił.

Teraz też kupiłem sobie ZMA. Wszyscy o tym piszą i chwalą, że to dobre, ale przecież to tylko magnez, cynk i witamina B6. Zobaczymy jak to działa.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1191 dnia: Lipca 06, 2010, 15:25:52 pm »
Piter_neo, bardzo dobry układ. Combo bieganie, basen, sztuki walki spali resztki tłuszczu niemiłosiernie, niczym młoda harcerka kiełbaskę na ognisku.

Tylko cynk, magnez i witamina B powiadasz.... Ale pamiętaj, iż one odpowiadają za serotoninę, który jak wiemy wpływa na nasz sen, a podczas niego to mięśnie rosną. Kwas foliowy także robi swoje (biodostępność, a także konwersję do serotoniny). Jednak, jeśli będziesz miał odpowiednio spokojny i przy tym długi sen, to ZMA nie będzie niezbędna ;)

Wyniki Australian Pro:

Australian Pro 2010 Mens Bodybuilding
1. Kai Greene
2. Dexter Jackson
3. Roelly Winklaar
4. Michael Kefalianos
5. Melvin Anthony
6. Grigori Atoyan
Ivan Sadek
Grant Pieterse
Michael Kingsnorth
Rusty Jeffers
Moe Elmoussawi
Adorthus Cherry
Wong Hong
Eddie Abbew
Daniel Hill
Fadi ZaaZaa

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1192 dnia: Lipca 06, 2010, 18:08:44 pm »
To niech mi ktoś pomoże bo mam problem, i nie wiem o co biega: robię sobie ćwiczenia w bicepsie na "modlitewniku" i czuję, że lewa ręka nie idzie mi tak lekko w górę jak prawa. Na obu stronach sztangi jest taka sam waga, rozstaw rąk też jest poprawny. Mięsień lewej ręki jest także bardziej napięty, a powinno chyba być odwrotnie, szczególnie, że jestem praworęczny? :-?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1193 dnia: Lipca 06, 2010, 18:12:25 pm »
Zmień rękę, wtedy to się wyrówna także podczas ćwiczeń :P

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1194 dnia: Lipca 06, 2010, 22:27:15 pm »
Też tak miałem na poczatku, lewa odczuwalnie słabsza. Potem sie wyrównuje i jest git. Zawsze mozesz robic na modlitewniku ćwiczenia hantlami, niekoniecznie gryfem.

Ohtar

  • Gość
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1195 dnia: Lipca 06, 2010, 23:03:51 pm »
Zmień rękę, wtedy to się wyrówna także podczas ćwiczeń :P

 :D

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1196 dnia: Lipca 07, 2010, 17:48:13 pm »
Wróciłem do regularnych cwiczeń na siłce, wypada dołożyc coś na brzuch. Rozmawiałem z tamtejszym wymiataczem i doradził mi coś takiego   - spotkaliście się z czymś takim po 8 min? Zastanawiam się nad tym, badź weiderem (po raz 9898609 chyba), może nareszcie uda się skończyc.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1197 dnia: Lipca 07, 2010, 19:24:52 pm »
Na brzuch rewelacyjne jest unoszenie nóg w zwisie. Opcjonalnie leżąc. Przedni akont niesamowicie to usprawnia. Pamiętaj też o odpowiedniej technice, faza pozytywna oraz negatywna nie mogą być zbyt szybko wykonywane, w szczytowym momencie napinaj brzuch i wstrzymaj ruch. Na skośne polecam wykopy. Takie leżenie i pajacowanie z pozycjami dobre jest do fitness klubów.
Dołóż do tego 40 min aerobów dziennie i odpowiednią dietę. Bez tych elementów będzie ciężko wyeksponować ci wspaniale wyglądający brzuch.

To niech mi ktoś pomoże bo mam problem, i nie wiem o co biega: robię sobie ćwiczenia w bicepsie na "modlitewniku" i czuję, że lewa ręka nie idzie mi tak lekko w górę jak prawa. Na obu stronach sztangi jest taka sam waga, rozstaw rąk też jest poprawny. Mięsień lewej ręki jest także bardziej napięty, a powinno chyba być odwrotnie, szczególnie, że jestem praworęczny? :-?
Jedno nasuwa mi się na myśl  :grin:



A tak na poważnie, musisz mieć najwidoczniej sporo silniejszą jedną rękę. Ćwicz intensywniej lewą.

Nowy sezon IFBB ma stać się arena walki pomiędzy trzema nowymi wymiataczami :

Cedric McMillan


Zack Khan


Brandon Cyrry.


Masa, definicja, separacja, cięcia zdecydowanie na korzyść sierżanta McMillan'a.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1198 dnia: Lipca 07, 2010, 19:49:14 pm »
Na brzuch rewelacyjne jest unoszenie nóg w zwisie.

Już mi nic nie mów, przypisali mi 3x30 tego.  :-?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Kulturystyka
« Odpowiedź #1199 dnia: Lipca 11, 2010, 15:09:23 pm »
Proponuję 4x40, ale niekoniecznie aż tyle powtórzeń w zwisie. Leżąc, jak najbardziej. Ogólnie, jak mało co kształtuje brzusiec mięśnia.