Autor Wątek: Final Fantasy XIII  (Przeczytany 223922 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1600 dnia: Stycznia 26, 2010, 15:44:52 pm »
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=50080

U nas CE - 259,90zł, czyli nie jest źle.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1601 dnia: Stycznia 26, 2010, 16:22:22 pm »
Zamówione w Ultimie.
W tej sytuacji przestałem brać pod uwagę odpicowane wydanie God of War.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1602 dnia: Stycznia 26, 2010, 16:32:36 pm »
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=50080

U nas CE - 259,90zł, czyli nie jest źle.
Tak więc chyba się skuszę. Na Ultimie widać, że będzie metal box z 'jedyną słuszną okładką'. Ciekawe czy MM dostanie kolekcjonerki?

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1603 dnia: Stycznia 26, 2010, 17:08:12 pm »
Ten metal box to lipa. No dobrze, dodatkowa płyta audio by weszła, trzy rysunki czy naklejka też.
Ale jak być zmieścił kilkudziesięciostronicową książkę w środku?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 787
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1604 dnia: Stycznia 26, 2010, 18:33:37 pm »
Ja coraz rzadziej myślę o FFXIII - ktoś już to ogrywa i strasznie narzeka, a podsumowując napisał - FFXIII SSIE! (dodam, że to wielki fan serii). Może w tym, lub następnym tygodniu zagram i się przekonam.

deepthroat

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1605 dnia: Stycznia 26, 2010, 18:39:47 pm »
Wielki fan serii nie użyłby takich słów. Nawet wobec FF X-2. Nawet!

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 787
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1606 dnia: Stycznia 26, 2010, 20:24:23 pm »
W przypadku FFXIII jest wiele niejasności. Kilka spraw śmierdzi okrutnie. Poza tym konkurencja idzie do przodu, a SE stoi w miejscu z serią.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1607 dnia: Stycznia 26, 2010, 20:33:30 pm »
A ja liczę, że większość narzekań to zrzędzenie ortodoksyjnych fanów jRPG, którzy alergicznie przyjmują wszelkie zmiany i komuś, do kogo Final Fantasy nigdy nie trafiało, akurat XIII będzie się mogła spodobać.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1608 dnia: Stycznia 26, 2010, 20:44:51 pm »
W przypadku FFXIII jest wiele niejasności. Kilka spraw śmierdzi okrutnie. Poza tym konkurencja idzie do przodu, a SE stoi w miejscu z serią.
Co? Przecież w ten Final cofnął się w rozwoju. Brakuje kilku charakterystycznych rzeczy, które zawsze były w Finalach...
Swoją drogą, ja także nabrałem lekkiego dystansu do XIII. Chciałem grę na miarę Finala VII bądź chociaż Chrono Crossa, a tu kapa, mamy do czynienia w najlepszych wypadku tylko z grą bardzo dobrą.  
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 16:54:54 pm wysłana przez ubol »

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1609 dnia: Stycznia 26, 2010, 20:54:44 pm »
aczkolwiek nie można jej odmówić całościowej urody. ;)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1610 dnia: Stycznia 26, 2010, 22:16:01 pm »
Ja tam żałuję że XIII nie poszło śladami XII- dwunastej odsłony bardzo nie lubię co prawda, ale to przez fabułę i tragiczny sposób prowadzenia scenariusza, ale potencjał miała zajebisty.

XIII wydaje się wyprany z elementów charakterystycznych, zostawiając dużo walk, liniowośc i rozbudowaną fabułę- coś czuję że tutaj nie będzie oceny pomiędzy, albo bardzo przypadnie do gustu, albo się ją znienawidzi na całego. Nic pomiędzy. Nie jest jednak moim priorytetem.

SE zostaje w tyle z FF, kiedy na rynku jest genialny atlus z SMT, SE musi wydac niesamowite cudo by odzyskac honor i reputację.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1611 dnia: Stycznia 26, 2010, 22:27:12 pm »
A ja liczę, że większość narzekań to zrzędzenie ortodoksyjnych fanów jRPG, którzy alergicznie przyjmują wszelkie zmiany i komuś, do kogo Final Fantasy nigdy nie trafiało, akurat XIII będzie się mogła spodobać.
A czy Ty byłbyś wielce uradowany, gdyby z GT zrobili coś na wzór Burnout?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1612 dnia: Stycznia 26, 2010, 23:20:50 pm »
A czy Ty byłbyś wielce uradowany, gdyby z GT zrobili coś na wzór Burnout?

Nie, ale Final raczej nie zmienił się aż tak bardzo.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1613 dnia: Stycznia 27, 2010, 00:37:21 am »
Wielki fan serii nie użyłby takich słów. Nawet wobec FF X-2. Nawet!
Fan a fanatyk to 2 różne słowa.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1614 dnia: Stycznia 27, 2010, 07:22:27 am »
aczkolwiek nie można jej odmówić całościowej urody. ;)

 urody podstarzałego pedofila transwestyty

deepthroat

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1615 dnia: Stycznia 27, 2010, 09:21:34 am »
Wielki fan serii nie użyłby takich słów. Nawet wobec FF X-2. Nawet!
Fan a fanatyk to 2 różne słowa.
W istocie, ale wydaje mi się, że użyłem tylko słowa "fan" w powyższym poście. Przeanalizuję go raz jeszcze, kiedyś, przy okazji.

mateo

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1616 dnia: Stycznia 27, 2010, 10:14:45 am »
Ja tam żałuję że XIII nie poszło śladami XII- dwunastej odsłony bardzo nie lubię co prawda, ale to przez fabułę i tragiczny sposób prowadzenia scenariusza, ale potencjał miała zajebisty.

XIII wydaje się wyprany z elementów charakterystycznych, zostawiając dużo walk, liniowośc i rozbudowaną fabułę- coś czuję że tutaj nie będzie oceny pomiędzy, albo bardzo przypadnie do gustu, albo się ją znienawidzi na całego. Nic pomiędzy. Nie jest jednak moim priorytetem.

SE zostaje w tyle z FF, kiedy na rynku jest genialny atlus z SMT, SE musi wydac niesamowite cudo by odzyskac honor i reputację.

Według mnie XII'stka to bardzo dobry jRPG i jeśli chodzi o porównanie jej do takich tuzów jak FFVII, czy Chrono Crossa, to nie ma się czego wstydzić. Fabuła może nie jest mistrzostwem świata, co np Vagrant Story, ale już klimat i system mniem urzekł. FFXIII jest w podobnej sytuacji, ale co mnie najbardziej martwii to to, że owa gra ma strasznie pustawe tereny. Zero jakiegoś głębszego sensu, co do miejscówek..

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1617 dnia: Stycznia 27, 2010, 16:18:44 pm »
Z tego co o grze mówią wynika, że wyszedł taki MGS 4- podobno tam też jest przerywników na pęczki...

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 787
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1618 dnia: Stycznia 27, 2010, 16:25:39 pm »
Podobno jest przegadany. Przynajmniej pierwsze 15 godzin.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1619 dnia: Stycznia 27, 2010, 22:35:29 pm »
Olać przegadanie, to w końcu FF i co by nie mówić i tak wszyscy kupimy a potem będą rozmowy o metroseksualnych postaciach. Raz na 5 lat można kupić crapa :lol:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1620 dnia: Stycznia 28, 2010, 08:06:40 am »
Rumour: Final Fantasy XIII DLC Coming Soon?
http://finalfantasy-xiii.net/2010/01/27/rumour-final-fantasy-xiii-dlc-coming-soon.html

Cytuj
A Neogaf user has apparently received the latest issue of the Dutch Playstation Magazine which contains an 8 page Final Fantasy XIII feature including a 2 page interview with Kitase. In the interview, Kitase discusses the failed simultaneous release Square previously aimed for as well as future plans for DLC.

    Is the European version identical to the Japanese version or will the western version get extra content for the long wait?

    Kitase: At first we had plans to release the game simultaneously worldwide, so we had the intention to deliver identical version between the regions. When we noticed that we wouldn't make it, we decided to release the game as fast as possible in the west after its release in Japan. We initially had doubts to add extra content to the western version but then it would have taken the international version more months of delay. We did prepare a DLC but it will arrive a little later in the west.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1621 dnia: Stycznia 28, 2010, 22:04:47 pm »
Na PSS jest trailer w FHD.
W końcu właściwy filmik na właściwym miejscu  ;)

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1622 dnia: Stycznia 28, 2010, 22:14:30 pm »
Swietny patent,teraz to co wycieli sprzedadza jako DLC i interes sie kreci.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1623 dnia: Stycznia 29, 2010, 11:19:36 am »
Jakoś muszą zarabiać panowie ze stajni Square  ;)
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Mato Anomalies, Octopath Traveler II, Crow Country

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1624 dnia: Stycznia 29, 2010, 12:20:02 pm »
Kitase confirms Final Fantasy XIII DLC
http://www.destructoid.com/kitase-confirms-final-fantasy-xiii-dlc-161766.phtml

Cytuj
Back in December, Square Enix hinted that downloadable content was being considered for Final Fantasy XIII. Now, a new quote from producer Yoshinori Kitase has all but confirmed the inevitability of extra content for the huge RPG sequel.

"At first we had plans to release the game simultaneously worldwide," Kitase tells Official PlayStation Magazine. "So we had the intention to deliver identical version between the regions. When we noticed that we wouldn’t make it, we decided to release the game as fast as possible in the west after its release in Japan. We initially had doubts to add extra content to the western version but then it would have taken the international version more months of delay. We did prepare DLC but it will arrive a little later in the west."

This is the first solid mention of DLC since December's hint, which would indicate that DLC is pretty much a given now. As to what the DLC will actually be, who could guess?

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1625 dnia: Stycznia 29, 2010, 16:28:49 pm »
Jeżeli gra okaże się dobra - to z przyjemnością dodatki kupię.
Jak mi się nie spodoba - to bywajcie.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1626 dnia: Stycznia 30, 2010, 07:56:25 am »
Ciekawostka - jak FF XIII wyglądał na PS2:
http://finalfantasy-xiii.net/2010/01/30/this-is-what-final-fantasy-xiii-looked-like-on-ps2.html

Cytuj
The screenshots are actually from the Playstation 2 version of the game and it looks like they went in two completely different artistic directions before both of them were scrapped. The characters used in the screenshots are Yuna and Rikku heavily stylized and wearing completely different outfits. You can also see how the battle UI resembles what was used in the final game but with additions such as MP.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1627 dnia: Stycznia 30, 2010, 12:36:10 pm »
Snake linki z tamtej strony nie dzialaja na forum.A fotki ciekawe tylko czemu postacie nazywaja sie jak te z FF10.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1628 dnia: Stycznia 30, 2010, 18:11:28 pm »
FFXIII Producer explains Leona Lewis choice for theme song
http://www.thelostgamer.com/2010/01/30/ffxiii-producer-explains-leona-lewis-choice-for-theme-song/

Cytuj
In a recent interview with the Dutch version of Official Playstation Magazine, Final Fantasy XIII Producer Yoshinori Kitase has explained the decision that has become a sore point to many Western Final Fantasy fans – the choice of Leona Lewis for the titles theme song.

Responding to the question as to why the original Japanese theme song, Kimi Ga Iru Kara, was replaced with My Hands by Leona Lewis, rather than receive a straight English translation, Kitase explains “We have tried to translate the original theme song, but the singer had difficulties with that. This is a new type of tactic, an experiment if you will. Why not use a different artist for every region?”

He continues “If both the content and atmosphere of the song would match with the game, then we would expect it will score better within that particular region. Square Enix as a company is thinking more and more internationally and localization plays an important part within that strategy.”

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1629 dnia: Stycznia 30, 2010, 22:01:05 pm »
Snake linki z tamtej strony nie dzialaja na forum.A fotki ciekawe tylko czemu postacie nazywaja sie jak te z FF10.
Byli na takim etapie "zaawansowania" że wykorzystywali modele postaci z FFX-2.

Mazik

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1630 dnia: Stycznia 31, 2010, 00:31:25 am »
Szkoda tyko, że panowie ze Square nie umieścili opcji wyboru oryginalnej japońskiej ścieżki dźwiękowej (mam na myśli dialogi). Ścieżka angielska może nie jest najgorsza, ale w porównaniu z japońską bije sztucznością na kilometr i strasznie psuje klimat.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1631 dnia: Stycznia 31, 2010, 08:09:05 am »
Skoro jesteś taki dobry w japońskim to może po prostu kup sobie importa?
Będziesz miał takie dialogi jak chcesz.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1632 dnia: Stycznia 31, 2010, 11:44:39 am »
Final Fantasy XIII Linear “Since Towns Were Too Much Work”
http://www.sankakucomplex.com/2010/01/30/final-fantasy-xiii-linear-since-towns-were-too-much-work/

Cytuj
Interviews with the Final Fantasy XIII development team appear to have yielded some surprising revelations, including the admission that the game’s notoriously linear structure was due in large part to the trouble inherent in designing towns in a “high definition” manner.

The revelations come by way of developer interviews and other information published in Square Enix’s official Final Fantasy XIII production “mook” (magazine/book), Final Fantasy XIII Scenario Ultimania.

Some of the most interesting points are paraphrased below:

    The game’s linearity was just because depicting towns and so on like we did before was impossible to do on an “HD” console – it was too much work.

    Nomura had hardly anything to do with it; he just did character design and commercials, not even the intro or movies.

    The game was designed with DLC in mind but we don’t actually have any planned.

    It was easy to port to the Xbox. Porting to the PS3 is harder. The PS3 has more processing power but you have to do it properly.

    Jumping was manual at first and you could jump onto the titans.

    You used to be able to avoid enemy attacks in the field using the analogue stick, but due to difficulty considerations it was canned.

    The battle team came up with the transforming summons. The art team was dead against them.

    “I was thinking this time we would make it completely story-centric” – Toriyama.

By now it is clear that the decision to adopt an extremely linear and heavily simplified design is by far the most controversial one made by the developers.

Learning that it was due at least in part to the hassle of designing cities with good graphics suggests Square Enix may be severely out of its depth, particularly considering most world class developers have no trouble designing games with cities aplenty.

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1633 dnia: Stycznia 31, 2010, 11:57:18 am »
Cytuj
The game’s linearity was just because depicting towns and so on like we did before was impossible to do on an “HD” console – it was too much work.
Za trudno zrobić miasta w "ejdżdi" my ass. :mad:

Póki co, finala nadal mam "na celowniku", ale poczekam na opinie zacnych użytkowników GO. Chociaż jakie by one nie były i tak kupie XIII.

ki_ki

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 693
  • Reputacja: 7
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1634 dnia: Stycznia 31, 2010, 14:28:58 pm »
Ja rzucam sie na owy tytuł odrazy po premierze niczym wygłodniały wilk, tak na marginesie na ta generacje nie widziałem zdanego pozytywnego tytułu z tegoż gatunku, i mam nadzieje ze będę sie dobrze przy nim bawił, po mimo wspomnianej liniowości, ale nie ukrywam spodziewałem sie czegoś więcej, może zapowiedziane dodatki przyniosą ze sobą coś ciekawego, liczę ze w niedalekiej przyszłości pojawi sie więcej godnych tytułów od Sguare a nie odgrzewane kotlety pokroju The Last Remnant.
PSN id Pearlsea1990

Aktualnie:
Mato Anomalies, Octopath Traveler II, Crow Country

Mazik

  • Gość
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1635 dnia: Stycznia 31, 2010, 15:53:37 pm »
Cytuj
Skoro jesteś taki dobry w japońskim to może po prostu kup sobie importa?
Będziesz miał takie dialogi jak chcesz.

Aż taki dobry nie jestem  :( chodzi mi jedynie o to, że dialogi japońskie brzmią po prostu bardziej naturalnie. To jest tak samo jak z oglądaniem anime, zawsze jak mam opcje wyboru między japońskim a angielskim, to wybieram japoński i odpalam napisy w zrozumiałym języku. Gdyby w imporcie była taka opcja to bym się nawet nie zastanawiał nad kupnem. Szkoda, zwłaszcza że w większości eRPeGów ostatnio wydanych taka możliwość istnieje, a ten Final ma być mocno filmowy. No nic... jakoś to przeboleje.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1636 dnia: Lutego 01, 2010, 11:21:57 am »
Nie powiem, ten najnowszy zwiastun robi wrażenie. Dynamicznie, ładnie, efektownie zarazem.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1637 dnia: Lutego 01, 2010, 18:16:03 pm »
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,7514833,W_Final_Fantasy_XIII_nie_bedzie_miast__bo_za_duzo.html

Jeśli to nie jest błąd w tłumaczeniu, to wygląda na to, że zrobienie gry przerosło programistów...
Przypomina mi się uwaga, że japońskie studia nie radzą sobie z obecną generacją konsol i wygląda na to, że rzeczywiście tak jest...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1638 dnia: Lutego 01, 2010, 18:51:31 pm »
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,7514833,W_Final_Fantasy_XIII_nie_bedzie_miast__bo_za_duzo.html

Jeśli to nie jest błąd w tłumaczeniu, to wygląda na to, że zrobienie gry przerosło programistów...
Przypomina mi się uwaga, że japońskie studia nie radzą sobie z obecną generacją konsol i wygląda na to, że rzeczywiście tak jest...

Final Fantasy XIII Linear “Since Towns Were Too Much Work”
http://www.sankakucomplex.com/2010/01/30/final-fantasy-xiii-linear-since-towns-were-too-much-work/

Cytuj
Interviews with the Final Fantasy XIII development team appear to have yielded some surprising revelations, including the admission that the game’s notoriously linear structure was due in large part to the trouble inherent in designing towns in a “high definition” manner.

The revelations come by way of developer interviews and other information published in Square Enix’s official Final Fantasy XIII production “mook” (magazine/book), Final Fantasy XIII Scenario Ultimania.

Some of the most interesting points are paraphrased below:

    The game’s linearity was just because depicting towns and so on like we did before was impossible to do on an “HD” console – it was too much work.

    Nomura had hardly anything to do with it; he just did character design and commercials, not even the intro or movies.

    The game was designed with DLC in mind but we don’t actually have any planned.

    It was easy to port to the Xbox. Porting to the PS3 is harder. The PS3 has more processing power but you have to do it properly.

    Jumping was manual at first and you could jump onto the titans.

    You used to be able to avoid enemy attacks in the field using the analogue stick, but due to difficulty considerations it was canned.

    The battle team came up with the transforming summons. The art team was dead against them.

    “I was thinking this time we would make it completely story-centric” – Toriyama.

By now it is clear that the decision to adopt an extremely linear and heavily simplified design is by far the most controversial one made by the developers.

Learning that it was due at least in part to the hassle of designing cities with good graphics suggests Square Enix may be severely out of its depth, particularly considering most world class developers have no trouble designing games with cities aplenty.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 787
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Final Fantasy XIII
« Odpowiedź #1639 dnia: Lutego 01, 2010, 19:09:14 pm »
Ciekawe, że SE samo wystawia się na krytykę. Dokładają do pieca równo, zupełnie jakby chcieli, żeby z nich się nabijano. Może to masochiści?