Autor Wątek: Heavy Rain  (Przeczytany 185161 razy)

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #240 dnia: Listopada 02, 2008, 16:41:49 pm »
Heavy Rain zarządzi. Kocham PlayStation 3. Kocham Sony. Nie przyznaję się do spisku. Przepraszam za ocenę dla VC w NEO. Nie powiem nic o zmianach. Heavy Rain zarządzi. Kocham PlayStation 3. Kocham Sony. I tak w kółko  :-P Tak w ogóle to ja zaproponowałem okładkę z HR do NEO ;)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #241 dnia: Listopada 02, 2008, 16:43:01 pm »
Co to VC?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

maniekz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-10-2008
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 1
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #242 dnia: Listopada 02, 2008, 17:02:21 pm »
Co to VC?

Zapewne o  Valkyrie Chronicles się rozchodzi.

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #243 dnia: Listopada 02, 2008, 17:41:31 pm »
No, nieźle nieźle! Śliczna gra cieni i wreszcie animacja postaci na jaką czekałem! Wreszcie postać nie wykonuje szarpanych / "robotycznych" ruchów np przy nagłej zmianie kierunku poruszania się. Ponoć podczas całego filmiku mamy non stop kontrolę nad laską, w każdym momencie trailera. Ciekawe..

PS. nie znęcajcie się już chłopaki nad biednym "redaktorem", wszak chłopak relatywnie nie dawno dopiero zapoznał się z PS3 (test na łamach GO) to jeszcze się do końca nie zna  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #244 dnia: Listopada 02, 2008, 18:14:05 pm »
To wiele tłumaczy. :P Każdemu zdarza się palnąć głupotę (w tym przypadku "GeOW2 niszczy wszystko").

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #245 dnia: Listopada 02, 2008, 19:48:06 pm »
A ja się dziwie, że po mnie jadą na forum neo, jeśli na własnym tak dostaję po dupie. GoW 2 niszczy wszystko... co widziałem na X0, tak lepiej? Pogadam z neo, co tam mają w szufladach, a może ktoś z nich widział coś więcej z HR i się podzieli, albo pokaże  :-P

Maximmus80

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #246 dnia: Listopada 03, 2008, 03:13:36 am »
Ale mam satysfakcje... "a nie mówiłem" :D

Takie gry jak HR pokazują moc sprzętu. Przekłada się to na choćby złożoność elementów jakich zbudowane są postacie/przedmioty gry. CELL to megawydajny procek który przebija konkurencje wielokrotnie... jako pierwszy wyraźnie pokazał to GT5p którego przewaga plygonów nad konkurencją jest minimum 10x, lepsze oświetlenie, wyższa rozdzielczość, odświeżanie itd... HR kontynuuje ten trend możliwy jedynie dla exclusivów - z uwagi na niestandardową konstrukcje hardware.
Należy się spodziewać że kolejne tytuły już teraz lub w niedalekiej przyszłości będą wyróżniały się lepiej wykonanymi twarzami(to najłatwiej wyłapać), lepszą fakturą "materiałów", oświetleniem itd...

Szkoda tylko wszystkich tych tytułów multiplatformowych które w związku z polityką "mają wyglądać identycznie" są równane w dół. Pomijając zupełnie inną konstrukcje, choćby zarządzanie pamięcią RAM to przecież nie ma mowy aby (na przykład) postacie i twarze w takim FFXIII były na konsoli X360 uboższe(jak pokazują FAKTY znacznie).
Oczywiście takie tytuły będą wciąż zachwycać graficznie ale jednak użytkownik Ps3 ma prawo oczekiwać aby gry wykorzystywały pełen potencjał... lepszej jakości tekstury(więcej miejsca :P), efektywne wykorzystanie HDD, znacznie bardziej szczegółowe twarze/postacie/obiekty, niesztywna animacja, interakcja i fizyka. Jak pokazują takie tytuły jak GT5, Kz2, LBP, HR mówimy tu o FAKTACH a nie o mitach.

Swoją drogą ktoś tu pisał(wiem ale nie powiem kto ;P) że na początku Ps3 miał nie mieć karty 3D a dwa CELL -e. Wygląda na to że to by było bardzo dobre posuniecie... dwa 8 rdzeniowe Cell dzielące się 512 pamięcią RAM. Pewnie zrezygnowali gdyż mało kto potrafiłby opanować taką architekturę w przyzwoitym czasie - przyzwyczajany do konstrukcji PC.

Jestem ciekaw z ilu polygonów w porównaniu do choćby Gear2 jest wykonana kobieta z HR.
10x więcej? Jeszcze wyższa wartość?
Nieważne w sumie ile... ale tak wykonanych włosów(bardzo trudne technicznie), twarzy , oczu , cery nie uświadczyliśmy jeszcze w żadnej grze.

Już to pisałem ale powtórzę, gry z Xa wyglądają przy tych na Ps3 jak kreskówki(moje subiektywne odczucie). Pamiętacie jak SONY z arogancją twierdziło że nowa generacja zacznie się wtedy "kiedy oni tak powiedzą", twierdzili że X360 to taki Xbox 1,5 i karmili renderami - "tak będą wyglądać gry"(słynny trailer Kz2). Każdy wierzy w co chce ale trzeba im przyznać że takie tytuły jak LBP czy HR to nie tylko lepsza grafika ale prawdziwa świeżość i innowacyjność wskazująca nowe kierunki rozwoju - bezkonkurencyjne warto dodać.
To że Ps3 oferuje grafikę porównywalną do renderów z E3 już udowodnili.
Czy poza Final Fantasy Advent Children jest jakakolwiek "produkcja 3D" którą dorównuje animacją i wykonaniem postaci(realistycznej twarzy) to z Heavy Rain? Najlepsze że to wszytko w czasie rzeczywistym... wciąż szukam szczęki.


Mnie jednak cieszy najbardziej to że SONY ma wizje gier jako intelektualnej alternatywy dla kina i czyni wysiłek aby branża nabrała takiego kształtu inwestując w tytuły jak HR czy SIREN.

Na zakończenie...
Czas działa na korzyść Ps3 :D

ps. jeśli ktoś uważa mnie za fanboja SONY to proponuje ustawkę z osobami które znowu uważają że jestem fanem Xa (coś was połączy) :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2008, 05:29:38 am wysłana przez Maximmus80 »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #247 dnia: Listopada 03, 2008, 14:23:56 pm »
Maximmus wszystko "ladnie i pieknie", ale juz za 2 miesiace bedziemy mieli rok 2009, a na maszynke Sony wiekszosc tych "gaficznych killerow" to ciagle zapowiedzi, obawiam sie tego, ze zanim PS3 sie rozkreci na dobre to na rynku pojawi sie nastepca XO ( w 2010 r. minie juz 5 lat od premiery XO, a jak wiadomo wlasnie 5-6 lat to sredni okres zycia konsoloi) i tym samym pelny potencjal PS3 przyjdzie nam porownywac z pierwszymi zapowiedziamy na nowa konsole MS i juz tak nie beda zachwycac. A wracajac do czasow obecnych, chocbys nie wiem jak sie staral ty i Marcepan i inni, to nie wmowicie nikomu, ze PS3 jest duzo mocniejsze od XO, bo kazdy widzi gry jakie sa i jak wygladaja. Fakt pojawia sie co jakis czas jakies perelki, ale w tym czasie wyjdzie na XO kilkanascie swietnych gier, gry multiplatformowe dopiero teraz na PS3 uzyskuja poziom podobny do tego z XO ( jeszcze nie wszyscy developerzy opanowali PS3), a MS pewnie wkrotce zacznie rozsylac dev kity do nowej konsoli developerom.

Taki post jak ten powyzszy, pokazuje, jak niektorzy sobie "wmawiaja sobie", rozumie ze przez to pocieszaja sie, ze PS3 wreszcie graficznie zacznie przewyzszac XO ( w blizej nieokreslonej przyszlosci ), choc i to jest nie wiadome. Maximmus - GoW2 juz jest ( na dniach sie pojawi ), HR kiedy bedzie?! KZ2 dopiero kilka miesiecy ! Wg. tych co grali w GoW2 nowe dziecko Epic masakruje wykonaniem wszystko co widzielismy do tej pory i posiadacze XO zagraja juz za kilka dni. A ty i Marcepan czekajcie sobie nast. kilka miesiecy na te "cudownie" wygladajace gry i jarajcie sie wyzszoscia PS3 nad XO, a posiadacze XO w tym czasie beda grali w jedne z najlepszych gier tej generacji.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #248 dnia: Listopada 03, 2008, 14:32:16 pm »
Londek nic straconego posiadacze x0 teraz grają i się zachwycają, a jak wyjdzie KZ2, HR i inne na ps3 to będą się ślinić i narzekać że na ich maszynke już nic ciekawego nie wychodzi. Bo na dobrą sprawę line-up na 2009 rok na x0 jest unknow, a jakby jakiś hicior powstawał były By informacje w sieci. Alan Wake, a oprócz niego ? Splinter Cell co wychodzi hohho? Forza 3 ? bo oprócz tych nic wiecej nie wiadomo.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #249 dnia: Listopada 03, 2008, 14:38:38 pm »
Londek nic straconego posiadacze x0 teraz grają i się zachwycają, a jak wyjdzie KZ2, HR i inne na ps3 to będą się ślinić i narzekać że na ich maszynke już nic ciekawego nie wychodzi. Bo na dobrą sprawę line-up na 2009 rok na x0 jest unknow, a jakby jakiś hicior powstawał były By informacje w sieci. Alan Wake, a oprócz niego ? Splinter Cell co wychodzi hohho? Forza 3 ? bo oprócz tych nic wiecej nie wiadomo.

above89 juz w zeszlym roku tak mowiono, ze lineup XO na 2008 jest slaby, ze na PS3 jest wiecej zapowiedzi... a jak jest kazdy widzi... i nie zapominaj o tym, ze to wlasnie gry multiplatformowe od 3rd paty stanowia "sile" tej branzy i to one wlasnie wypelniaja line up'y obu platform. A te inne na PS3 to jakie!?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #250 dnia: Listopada 03, 2008, 14:52:48 pm »
Maximmus wszystko "ladnie i pieknie", ale juz za 2 miesiace bedziemy mieli rok 2009, a na maszynke Sony wiekszosc tych "gaficznych killerow" to ciagle zapowiedzi, obawiam sie tego, ze zanim PS3 sie rozkreci na dobre to na rynku pojawi sie nastepca XO ( w 2010 r. minie juz 5 lat od premiery XO, a jak wiadomo wlasnie 5-6 lat to sredni okres zycia konsoloi) i tym samym pelny potencjal PS3 przyjdzie nam porownywac z pierwszymi zapowiedziamy na nowa konsole MS i juz tak nie beda zachwycac.

Wcale się nie zdziwię jak M$ po raz kolejny wyj...e swoich klientów w odbyt i wyda nową konsolę, porzucając całkowicie poprzedniczkę. U nich to takie na porządku dziennym. Wyjdzie nowy EksBax z masą płatnych dodatków, grafiką ciut lepszą i kolejnym ROD'em a byli PC'iarze (bo w większości to oni kupowali X0) oraz ślepi fani marki M$ polecą to kupić.

A ty i Marcepan czekajcie sobie nast. kilka miesiecy na te "cudownie" wygladajace gry i jarajcie sie wyzszoscia PS3 nad XO, a posiadacze XO w tym czasie beda grali w jedne z najlepszych gier tej generacji.

No tak, bo gracze nie mają w co pykać na PS3. Jak zwykle pierdzielisz jak potłuczony. Co do killerów graficznych to mimo iż PS3 jest krócej o rok od X0, to dostało już gry tak zaawansowane graficznie że X0 może podkulić ogonek i się przyglądać jakie powinny być graficznie gry teraz.
Opublikowane: Listopad 03, 2008, 14:45:48
Wg. tych co grali w GoW2 nowe dziecko Epic masakruje wykonaniem wszystko co widzielismy do tej pory i posiadacze XO zagraja juz za kilka dni.

Według FAX'a masakruje wszystko na X0. Według IGN, gra ma zwolnienia animacji. Według filmików, v-synch leci na pysk, mamy drzewka 4D i kapiastą roślinność. Może dla graczy X0 to super grafika, ale dla tych co mieli do czynienia z U:DF, GT5:P, W:HD, R&C czy MLB08 taki GeOW2 to graficzny przeciętniak.

Adam50000

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-05-2007
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #251 dnia: Listopada 03, 2008, 14:54:02 pm »
Mam pytanie czy wojny konsol to dla was całe życie?
Nie lepiej czerpać przyjemność z świetnych gier, które są na obu konsolach i odpuścić sobie jakieś żałosne wojenki? Leczcie się.
Jak ktos woli zamiast czerpać przyjemność z gier, robić kolejne porównanie Uncharted z Gears of War, czy wyszukiwać najsłabsze obrazki z danej gry, aby udowodnić że dana konsola ssie, to nie mam pytań...
PSN ID: Ninja_Adam

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #252 dnia: Listopada 03, 2008, 14:59:22 pm »
Widzę że niektórych (hi LoNdEk) bardzo zabolała ta prezentacja Heavy Rain. Może dlatego że cały ten Alan Wake jak i GeOW 2 wypadają przy tym bladziutko. :cool:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #253 dnia: Listopada 03, 2008, 15:03:48 pm »
Wcale się nie zdziwię jak M$ po raz kolejny wyj...e swoich klientów w odbyt i wyda nową konsolę, porzucając całkowicie poprzedniczkę. U nich to takie na porządku dziennym. Wyjdzie nowy EksBax z masą płatnych dodatków, grafiką ciut lepszą i kolejnym ROD'em a byli PC'iarze (bo w większości to oni kupowali X0) oraz ślepi fani marki M$ polecą to kupić.

XO ma juz tak duzo baze uzytkownikow, ze poprostu nie oplaca sie ich zostawic, no ale ty wiesz lepiej... ciagle bedzie mozna na nich zarabiac, a zysk to to co jest najwazniejsze dla producenta... wydaje mi sie, ze MS postapi z XO tak jak teraz Sony postepuje z PS2.


Cytuj
No tak, bo gracze nie mają w co pykać na PS3. Jak zwykle pierdzielisz jak potłuczony. Co do killerów graficznych to mimo iż PS3 jest krócej o rok od X0, to dostało już gry tak zaawansowane graficznie że X0 może podkulić ogonek i się przyglądać jakie powinny być graficznie gry teraz.

Niestety Marcepan nie tylko grafika sie liczy i jak widac po wynikach sprzedazy roznych gier, nie jestem jedyny, ktory tak uwaza. Twoje ukochane GT5:P (1080p i 60 fps) ale nawet Maximmus twierdzi, ze po za tym gra jest  "slaba" woli GRID i prosze nie pisz, ze GT5:P jest dla PRO itp. bo wile osob sie z toba nie zgadza, tak samo wiele osob uwaza juz leciwa Forze2 za krola wyscigow, jeszcze inni wymieniaja PeCetowego GTR'a. U:DF twoj ukochany, ale FAX napisal ze GoW2 miecie graficznie wszystko, Gulash twierdzi ze GoW2 jest jednym z najsilniejszych kandydatow na gre roku i prosze nie wyjezdzaj mi tu, ze to fanboje XO. Bo ci ludzie prowadza, uczestnicza w tworzeniu jednych z najwiekszych branzowych pism/portali w naszym kraju, wiec ich zdanie jest dla nas wazne tak samo jak ocena Eurogamera czy IGN'u...jest niemal pewne, ze i tegoroczny sezon swiateczny bedzie nalezal do XO i Wii. Sony popelnilo blad przesuwajac premiera KZ2, widocznie wystraszyli sie GoW2, ale to nic dziwnego, w koncu GoW stal sie bardzo rozpoznawalna marka.

I moze cie zasmuce Marcys, ale juz wielu z nas nudzi dyskusja czy gra chodzi w 60 czy 30 fps - jest zawsze OK jesli nie ma dropow. A 1080p no coz cudowna rozdzielczosc, ale tak naprawde to ile dobry gier wyswietla obraz w takiej rozdzielczosci!? I szczerze mowiac jak widac po grach, te upscalowane z 720p wygladaja rownie pieknie, a to 1080p na pudelku wydaje sie byc przeznaczone jedynie aby doprowadzic do erekcji co niektorych no life'ow.

btw.
Cytuj
Jak zwykle pierdzielisz jak potłuczony.


Taki "stary" chlop, a tak sie pieni, bo ktos prawde napial...lol...


I nie nies jestem fanboy'em, gram na NGC, na XO i Xbox'ie na PS2, zagrywam sie na PSP i mam w gleboko gdzies takie glupie wojenki, czasami lubie sie posmiac, ale nie dam sie tez bluzgac. Napisalem cala prawde, jak wyglada sytuacja z PS3, ale jak ktos ma klapki na oczach z napisem Sony to nie widzi rzeczy oczywistych.

mateo

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #254 dnia: Listopada 03, 2008, 15:10:25 pm »
Londek ja widzę jedną rzecz oczywistą.Heavy Rain to mistrzostwo świata. ;] Intrygująca, porywająco wyglądająca, zapełniona po brzegi hype'em produkcja z niesamowitym klimatem.       To nie są puste słowa.

Ta gra mnie ma.
 

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #255 dnia: Listopada 03, 2008, 15:19:02 pm »
Widzę że niektórych (hi LoNdEk) bardzo zabolała ta prezentacja Heavy Rain. Może dlatego że cały ten Alan Wake jak i GeOW 2 wypadają przy tym bladziutko. :cool:

Ale Marcepanie, GoW2 juz za kilka dni, a kiedy HR?!

Cytuj
Według FAX'a masakruje wszystko na X0. Według IGN, gra ma zwolnienia animacji. Według filmików, v-synch leci na pysk, mamy drzewka 4D i kapiastą roślinność. Może dla graczy X0 to super grafika, ale dla tych co mieli do czynienia z U:DF, GT5:P, W:HD, R&C czy MLB08 taki GeOW2 to graficzny przeciętniak.

FAX gral i nie widzial zadnych problemow z v-sync, zreszta nikt inny ich nie widzial, jedynie filmik w badziewnej jakosci sie posypal i to tyle. Marcepan daje sobie reke uciac ze GoW przebije sprzedaza U:DF, ze KZ2 nie osiagnie takiego poziomu sprzedazy jak GoW2. Fajnie Marcepan po 2 latach 4 gry wymieniles ?! Warto placic 2 razy wiecej dla 4 gier (dla mnie 3 bo GT5:P nie licze- tym bardziej baseball'a), a na XO jest w co grac wierz mi. Wyniki sprzedazy nie klamia, gdzie nawet w Japonii XO juz od 2 miechow bije PS3. Wiem chlopie, ze cie to boli, ze zawsze kochales marke Play Station, ale trosze dystansu. Poki co XO jest lepszym wyborem, a przeciez to mialbyc rok Sony.

Hahaha... FAX najpierw napisal w temacie o HR:

Cytuj
Na razie faktycznie HR prezentuje się ciekawiej od AW, w końcu ekipa odpowiedzialna za HR ma na koncie gry z doskonałą fabułą, a to dla mnie się zdecydowanie liczy. Nie myślałem też, że ktoś przebije MGS4 z twarzami, a tu niespodzianka  Razz A co do grafiki, to lepiej niech się postarają bo GoW 2 na razie masakruje wszystko, ale podejście do HR, czyli emocje na pierwszym miejscu, to mi przypomina mojego ukochanego Blade Runner'a Smile

a potem dla swietego spokoju, jak go banda dzieciakow "zaatakowala" cos tam napisal o XO dla swietego spokoju, ale powyzszy post to sa slowa FAX'a, ktore wywolaly wczoraj wojne na forum.
Opublikowane: Listopad 03, 2008, 15:11:51
Londek ja widzę jedną rzecz oczywistą.Heavy Rain to mistrzostwo świata. ;] Intrygująca, porywająco wyglądająca, zapełniona po brzegi hype'em produkcja z niesamowitym klimatem.       To nie są puste słowa.

Ta gra mnie ma.
 

Ja nie watpie, ze gra bedzie dobra/swietna, ale kiedy premiera!? I dlaczego ciagle niektorzy musza sie podbudowywac porownaniami do gier z XO, przy tym mieszajac je z blotem ?! Dlaczego dla niektorych te kilkadziesiat pikseli roznicy to wyznacznik jakosci ?! Stale 30 fps jest rownie dobre jak 60 fps. Dla mnie wazna jest gra/fabula/gameplay, a dla nerdow jak co niektorzy tutaj tylko grafika sie liczy. Nie obrazajac nikogo: BANDA IDIOTOW. Bo nie wiem co byscie wymyslili, to nie zmieni nic tego, ze w tej generacji to XO prowadzi (nie liczac Wii), Sony spoznilo sie z duzymi premierami, jest masa ciekawych zapowiedzi, ale obawiam sie, ze moze byc juz troche zapozno. Nie wiem dlaczego tak was to boli?! mnie to nie boli i potrafie przyznac, ze MS postapil zle w poprzedniej generacji porzucajac uzytkownikow Xboxa ( pewnie to byl prosty rachunek zyskow i strat ), teraz Sony popelnilo blad i te kilka gier moze byc zbyt mala sila, aby pokonac MS w tej generacji.  W UK, MS prowadzi delikatna kampanie reklamowa, ale fakt, jest caly czas w mediach - okres przedswiteczny, a Sony zadnych ruchow nie robi, czyzby odpuscilo sobie tegoroczne swieta?!
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2008, 15:26:06 pm wysłana przez LoNdEk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #256 dnia: Listopada 03, 2008, 15:27:33 pm »
Widzę że niektórych (hi LoNdEk) bardzo zabolała ta prezentacja Heavy Rain. Może dlatego że cały ten Alan Wake jak i GeOW 2 wypadają przy tym bladziutko. :cool:

Ale Marcepanie, GoW2 juz za kilka dni, a kiedy HR?!

Nie ważne kiedy. Ważne że już w tej fazie produkcji prezentuje się w cholerę lepiej niż GeOW2. :cool:

Cytuj
Według FAX'a masakruje wszystko na X0. Według IGN, gra ma zwolnienia animacji. Według filmików, v-synch leci na pysk, mamy drzewka 4D i kapiastą roślinność. Może dla graczy X0 to super grafika, ale dla tych co mieli do czynienia z U:DF, GT5:P, W:HD, R&C czy MLB08 taki GeOW2 to graficzny przeciętniak.

FAX gral i nie widzial zadnych problemow z v-sync, zreszta nikt inny ich nie widzial, jedynie filmik w badziewnej jakosci sie posypal i to tyle. Marcepan daje sobie reke uciac ze GoW przebije sprzedaza U:DF, ze KZ2 nie osiagnie takiego poziomu sprzedazy jak GoW2. Fajnie Marcepan po 2 latach 4 gry wymieniles ?! Warto placic 2 razy wiecej dla 4 gier (dla mnie 3 bo GT5:P nie licze- tym bardziej baseball'a), a na XO jest w co grac wierz mi. Wyniki sprzedazy nie klamia, gdzie nawet w Japonii XO juz od 2 miechow bije PS3. Wiem chlopie, ze cie to boli, ze zawsze kochales marke Play Station, ale trosze dystansu. Poki co XO jest lepszym wyborem, a przeciez to mialbyc rok Sony.

Ja odebrałem to tak że FAX zapomniał dopisać iż niszczy wszystko na X0. Ty piszesz że napisał tak dla świętego spokoju. Skąd wiesz? Strzelasz?

Jurass tez grał w GeoW2 i pisze że v-synch kuleje. To samo pisze IGN. Jeszcze raz powtarzam że jakość filmiku z gry online nie ma tutaj nic do rzeczy. Nie rozmawiamy o teksturach, tylko o v-synch, a do tego nie potrzeba dobrej jakości filmiku. Albo udajesz że tego nie wiesz, albo faktycznie nie wiesz, więc współczuję.
W takim razie ja mogę napisać że każde porównanie Anonimowgo to ściema, bo jest słabej jakości i ch...

Prawda jest taka że GeOW2 ma roślinność rodem z PS2 (płaskie bitmapki), kulejący v-synch, średnią animację, drzewa 4D (muhaha ale olało xbotów tymi drzewami). Taka jest prawda, a nie widzą tego tylko fanboy'ki M$.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #257 dnia: Listopada 03, 2008, 15:35:44 pm »
Marcys ale FAX potem napisal tak:

Cytuj
A ja się dziwie, że po mnie jadą na forum neo, jeśli na własnym tak dostaję po dupie. GoW 2 niszczy wszystko... co widziałem na X0, tak lepiej?

bo chwile przedtem jechaliscie go juz kolejna strone, a lupi nawet przyznal ze GO i EuroGamer sa w spisku przeciw PS3 sponsorowanym przez MS.

btw. a kto to jest k*rwa Jurass ??

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #258 dnia: Listopada 03, 2008, 15:42:49 pm »
Londek naprawde bredzisz jak potluczony w wielu kwestiach. Zgadzam sie, ze GoW 2 jest ladny, ze moze zostac gra roku [choc nie powinnien], ale pisac, ze to wina filmiku, ze v-sync sie sypie? :p Co ma kompresja do rozjezdzania sie klatek? Juz predzej cos z algorytmem zrzucania obrazu or smth, ale w to watpie.
Poza tym czemu wciaz piszesz, ze na PS3 nie ma w co grac? W tym roku premier exclusive'ow bylo tyle samo co na X0 i to czesto gier wyzej ocenianych, wiec o co Ci chodzi? Zapowiedzi tez jest sporo, MS ma na przyszly rok 4 gry zapowiedziane Halo Wars, Alan Wake, Forza 3 oraz Halo 3: Recon, na PS3 zas nie dosc, ze teraz w listopadzie wychodza 3 wielkie exclusive'y [tak jak i na X0 wyszly/wychodza] to pod koniec roku wychodzi White Knight, w lutym i marcu Infamous oraz Killzone 2, potem wciagu roku wyjdzie Uncharted 2, MAG, Heavy Rain, Yakuza 3 i jest szansa jeszcze na 3 inne wielkie gry - gre Team ICO, God of War 3 i Gran Turismo 5 - kiepski lineup exclusive'ow?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #259 dnia: Listopada 03, 2008, 15:55:56 pm »
Marcys ale FAX potem napisal tak:

Cytuj
A ja się dziwie, że po mnie jadą na forum neo, jeśli na własnym tak dostaję po dupie. GoW 2 niszczy wszystko... co widziałem na X0, tak lepiej?

bo chwile przedtem jechaliscie go juz kolejna strone, a lupi nawet przyznal ze GO i EuroGamer sa w spisku przeciw PS3 sponsorowanym przez MS.

btw. a kto to jest k*rwa Jurass ??

Chyba wszystko jasne:

Cytuj
GoW 2 niszczy wszystko... co widziałem na X0

Nie wiem co dla Ciebie jest tutaj niezrozumiałe. Wszystko co widział na X0 i tyle. Ja wiem że chciałbyś żeby było inaczej, ale no bonus this time.

Jurass to koleś, który grał w GeOW2, podobnie jak FAX, tyle że Jurass widział filmiki z gry-online i potwierdza rwanie v-synch'u, o czym pisze również IGN.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #260 dnia: Listopada 03, 2008, 15:59:05 pm »
Londek naprawde bredzisz jak potluczony w wielu kwestiach. Zgadzam sie, ze GoW 2 jest ladny, ze moze zostac gra roku [choc nie powinnien], ale pisac, ze to wina filmiku, ze v-sync sie sypie? :p Co ma kompresja do rozjezdzania sie klatek? Juz predzej cos z algorytmem zrzucania obrazu or smth, ale w to watpie.
Poza tym czemu wciaz piszesz, ze na PS3 nie ma w co grac? W tym roku premier exclusive'ow bylo tyle samo co na X0 i to czesto gier wyzej ocenianych, wiec o co Ci chodzi? Zapowiedzi tez jest sporo, MS ma na przyszly rok 4 gry zapowiedziane Halo Wars, Alan Wake, Forza 3 oraz Halo 3: Recon, na PS3 zas nie dosc, ze teraz w listopadzie wychodza 3 wielkie exclusive'y [tak jak i na X0 wyszly/wychodza] to pod koniec roku wychodzi White Knight, w lutym i marcu Infamous oraz Killzone 2, potem wciagu roku wyjdzie Uncharted 2, MAG, Heavy Rain, Yakuza 3 i jest szansa jeszcze na 3 inne wielkie gry - gre Team ICO, God of War 3 i Gran Turismo 5 - kiepski lineup exclusive'ow?

KKRT chodzi o to, ze tylko na filmiku widac sypiacy sie v-sync - zly kodek nie wiem, filmik jest tragicznej jakosc, ktos cos zwalil, bo w recenzjach nikt o tym nie pisze ( moze kolejny spisek ;) ). Nie, nie czepiam sie PS3, pisze ze Sony obralo zla strategie, nie jest juz "ta" samo marka ktora byla. Nie zaprzeczysz chyba, ze MS calkiem niezle sobie radzi w tej generacji. A sony uzyskalo w poprzedniej generacji taka przewage, ze panowie poprostu "siedli sobie na laurach" zamiast pojsc za ciosem. Sony ma ciagle swoje excl. ale te tegoroczne raczej nie stana na rowni z tymi z XO ( wszystko zalezy od gustu ) ale spojrz na srednie oceny gier i wyniki sprzedazy, choc wiem ze akurat liczba sprzedanych egz. danej gry nie jest wyznacznikiem jej jakosci, ale zawsze to kolejna statystyka do porownan. A przyszly rok, no coz, juz ten mial nalezec do PS3. Poczekamy zobaczymy, jest niemal pewne, ze obaj producenci nas czyms zaskocza...jakies nowe tytuly?! moze pierwsze prezentacji nowych konsol ?!

@Marcys to przeczytaj jeszcze raz dyskusje z FAX'em i pomysl czemu dodal to "magiczne" ..."tak lepiej?", chyba w odpowiedzi na twoj wlasnie post...

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #261 dnia: Listopada 03, 2008, 16:03:54 pm »
No, no widać mamy w jakimś sensie przełom pod względem oprawy! Widać to dokładnie po ilości desperackich postów xbotow w tym temacie (żal czytać - wystarczy zerknąć na pierwszy akapit i zaraz widać o co biega).

Osobiście nie jestem jeszcze w 100% przekonany do Heavy Rain, ale po tej prezentacji mnie już niemal "mają"  :smile:

PS. wiecie, jaki przepotężny line-up ma xbox360 na przyszły rok? Powiem Wam: będzie nim prezentacja nowej konsoli na przyszłorocznym E3, - potencjał XO już się "wyprztykał".

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #262 dnia: Listopada 03, 2008, 16:10:04 pm »
PS. wiecie, jaki przepotężny line-up ma xbox360 na przyszły rok? Powiem Wam: będzie nim prezentacja nowej konsoli na przyszłorocznym E3, - potencjał XO już się "wyprztykał".

W zeszlym roku tez mowiono w podobnym tonie.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 782
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #263 dnia: Listopada 03, 2008, 16:18:15 pm »
Widzę, że pomyliliście znowu działy - to nie System Wars. Następne posty nie na temat będą karane.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #264 dnia: Listopada 03, 2008, 16:39:45 pm »
KKRT chodzi o to, ze tylko na filmiku widac sypiacy sie v-sync - zly kodek nie wiem, filmik jest tragicznej jakosc, ktos cos zwalil, bo w recenzjach nikt o tym nie pisze ( moze kolejny spisek ;)

Bzdura. IGN o tym pisze, Jurass to potwierdza.

@Marcys to przeczytaj jeszcze raz dyskusje z FAX'em i pomysl czemu dodal to "magiczne" ..."tak lepiej?", chyba w odpowiedzi na twoj wlasnie post...

Tak sobie tłumacz. :lol:

EDIT. Sorry Zielarz, kliknąłem szybko i nie zauważyłem Twojego postu. Koniec OT.
 Offtopic
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2008, 16:41:25 pm wysłana przez MarcePan »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 782
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #265 dnia: Listopada 03, 2008, 16:45:52 pm »
Przykro mi, ale słowo się rzekło.

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #266 dnia: Listopada 03, 2008, 18:42:17 pm »
Zaje..ista ta prezentacja pod względem czysto technicznym, to fakt i IMO graficznie robi większe wrażenie niż KZ2. :D Klimat też gra ma wspaniały(przynajmniej mi odpowiada). Martwi mnie tylko, to czy taka formuła gry(w dużej mierze oparta na QTE) będzie mi odpowiadać. :-? Więc licze, że będzie dostępne demko na PSS, żebym się mógł w 100% przekonać do zakupu tej gry. :)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #267 dnia: Listopada 04, 2008, 08:17:24 am »
obejrzałem prezentacje. bardzo dobrze to wygląda. fajne motywy z wykorzystaniem pada, pełna interakcja, zajbista gra świateł i cieni. postacie też wyglądają zajebiście( głównie twarze, ciała trochę gorzej), jednak otoczenie pozostawia już bardzo wiele do życzenia( kwadratowa skrzynka na listy czy kosz na śmieci, nie wszystko zostawia cienie). dla mnie killzone 2 prezentuje się znaczenie lepiej.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #268 dnia: Listopada 04, 2008, 09:36:06 am »
Po pierwsze to Kz2 już jest ukończone praktycznie a HR to jednak faza alfa i nie jestem pewien czy zdążą wydać grę do końca 2009.

Wątpię jednak abyśmy w ciągu najbliższych kilku lat(dwóch?) zobaczyli na "czymkolwiek"  bardziej zaawansowany technologicznie tytuł niż KZ2.
Ogrom środĸów finansowych, personalnych i intelektualnych zaangażowanych w ten tytuł ciężko przebić. Liczyłem na FF ale już nie liczę :P
Heavy Rain to kolejny krok w realistycznym odwzorowaniu ludzkiego ciała i najważniejszego w behawioralnym odbiorze - twarzy. Mamy bardzo ładnie wykonana włosy chodź jak podejrzewam zastosowano sztuczkę i fryzura jest krótka aby nie bawić się z fizyka oddziaływającą na włosy gdyż na to jednak CELL raczej jest za słaby.  Może więcej niż za słaby - jeśli na tej generacji zobaczę jeszcze tak gęste włosy na które działa fizyka to wybuduje pomnik dla CELL - po prostu to jest niewiarygodne/niemożliwe.
Chociaż moim zdaniem i tak twarz jest wykonana z takim pietyzmem że aż nie chce się wierzyć i nawet tech dema z youtube wypadają blado.

ps. dla bystrzaków... poziom technologiczny uważam za coś innego niż banalne kilka liniI więcej w pionie czy klatek na sekunde.

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #269 dnia: Listopada 04, 2008, 12:28:07 pm »
Cytuj
Wątpię jednak abyśmy w ciągu najbliższych kilku lat(dwóch?) zobaczyli na "czymkolwiek"  bardziej zaawansowany technologicznie tytuł niż KZ2.

Pamiętaj, że Sony ma tak przepotężny line-up exclusivów, że się fizjologom nie śniło!  :lol:
Kolejny projekt od Naughty Dog może dać radę - tylko tym razem proszę o bardziej otwarte i interaktywne środowisko -
w końcu co to dla takiego "ogiera" jak CELL  :cool:

Maximmus80

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #270 dnia: Listopada 04, 2008, 12:49:57 pm »
Przyklad Resistanse 2 (gralem w ß) czy Motorstorm 2 (gralem w czerstwe-stare demo) pokazuje ze nie wystarczy tylko chcec... wiec ja takim optymista nie jestem - gry nie wybijaja sie poza standard(chyba ze skala). Linup to jedna wielka niewiadoma SONY, firma wykazuje nie wielkie zyski i chociaz potencjal firmy mierzy sie jej obrotami to jednak mysleze firma bedzie zaciskac pasa jak to tylko mozliwe.
Stad nie liczylbym w ciagu najblizszych dwoch lat na jakies szalne inwestycje w developing.
Po premierze Kz2 maja zostac udostepnione ich narzedzia dla firm trzecich ale czy to sie przelozy na jakos gier - niewiadomo. Patrzac na EPIC i ich UE3.x to praktycznie tylko oni potrafia na nim zdzialac cuda - osobicie wyglad, dizajn i klimat Gears2 mnie zabija.
Czas pokaze ;)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #271 dnia: Listopada 06, 2008, 00:12:11 am »
Obejrzałem prezentację (tak, dopiero teraz :P) i... nie powiem, że nie zrobiła na mnie wrażenia, bo zrobiła, ale mniejsze, niż się spodziewałem (szczególnie po ochach i achach w tym temacie ;p).

Jedno, co mnie tutaj strasznie denerwowało, to wrażenie, jakbym oglądał którąś ze starych, filmowych przygodówek (Gabriel Knight 2, Phantasmagoria i te sprawy), czyli wyraźnie odcinające się momenty interakcji bohaterki z pewnymi rzeczami a momenty, kiedy mamy nad bohaterką właściwą kontrolę (poruszanie się); wyglądało to tak, jakby bohaterka (ona ma jakieś imię?) stała przy czymś i po wciśnięciu odpowiedniego przycisku bądź wykonaniu ruchu włączał się filmik (zazwyczaj powiązany ze zmianą kamery), a po wykonaniu czynności kamera znowu się zmienia i bohaterka wraca do swej podstawowej pozy. W kilku miejscach zabrakło nawet płynności przejścia (bohaterka coś robi, ciach, zmiana kamery, bohaterka stoi). Widać to np. w scenie, gdzie bohaterka wchodzi do (chyba) garażu - gdy dobiega do drzwi to jest przy samych drzwiach (jeżeli dobrze widziałem, to wręcz wtopiła się twarzą w te drzwi), w następnej chwili, gdy rozpoczyna się animacja otwierania drzwi, stoi w odległości na wyciągnięcie ręki od nich - ot tak, teleportacja przy zmianie ujęcia.
Oczywiście, pomijając ten fakt sama animacja jest świetna; chód jest zrobiony bardzo naturalnie, z randomowym obracaniem głowy i rozglądaniem się włącznie. Jednak uważam, że trochę niesprawiedliwe (w stosunku do innych gier) jest porównywanie animacji z Heavy Rain do animacji w innych grach, bo tu wszystko jest z góry nagrane, niczym w cut-scenkach (każda interakcja z przedmiotem to mini-cutscenka, tak jak w starych, filmowych przygodówkach), podczas gdy w "normalnych" grach animacja musi być dostosowana do tego, co akurat robi postaci i jaki guzik został wciśnięty, muszą być płynne przejścia itp itd.

Jeżeli chodzi o grafikę, to faktycznie robi wrażenie. Szczególnie podobało mi się wnętrze domu, gdzie było sporo cieni (nie takich narysowanych na teksturach, ale faktycznie oddziaływających na przedmioty i postacie), które dodatkowo tworzyły klimat.
Twarze wykonane świetnie; przyczepić się mogę (mogę? dziękuję ;)) tylko do oczu. Nie wiem, niby wszystko było z nimi w porządku (na zbliżeniu wyglądają zarąbiście), jednak cały czas odnosiłem wrażenie, że jest w nich coś sztucznego, co całkowicie niszczyło naturalność zarówno bohaterki, jak i mordercy.

Mimo wszystko, gra zapowiada się smakowicie. Nie wiem, jak w praniu sprawdza się taki gameplay (szczególnie na dłuższą metę), ale gra na pewno będzie jedyna w swoim rodzaju i, jeżeli Cage'a znowu nie poniesie wyobraźnia (w złym tego słowa znaczeniu), fabuła również zapewne będzie ciekawa.
I dzięki Bogu, że QD zastąpili te koszmarne kolorowe kółka z Fahrenheit'a zwykłym QTE.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #272 dnia: Listopada 06, 2008, 08:55:41 am »
Jeśli chodzi o animacje nie podoba mi się moment otwierania skrzynki pocztowej, bohaterka podczas tej czynności sztywnieje a cała akcja wygląda jak przewijanie na podglądzie.

ta skrzynka to w ogóle wygląda mocno nie-current-genowo.
do premiery jeszcze masa czasu i może to poprawia.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #273 dnia: Listopada 06, 2008, 09:40:22 am »
Skrzynkę otwiera się sixixasem -mówi to koleś podczas prezentacji,nawet bawi się padem co obrazuje otwieranie i zamykanie się drzwiczek skrzynki listowej :P

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #274 dnia: Listopada 08, 2008, 08:51:20 am »
Heavy Rain not before October 2009:
http://www.play3-live.com/news-ps3-heavy-rain-pas-avant-octobre-2009-10949.html
http://n4g.com/ps3/News-228075.aspx

Cytuj
Play3-Live found a job post where Quantic Dreams is looking for a tester on Heavy Rain.
The contract for this job ends in october 2009, which would mean that Heavy Rain will not ship before one year...

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #275 dnia: Listopada 09, 2008, 12:17:22 pm »
No wreszcie obejrzalem ta prezentacje i tak jak mowilem wczesniej - ta gra zarzadzi na calego:)
Graficznie ta gra prezentuje sie dwojako. Na zewnatrz proste obiekty, nie ciekawe oswietlenie, mala ilosc szczegółow i ogolnie nic co by aspirowalo do mniana bardzo dobrego (poza modelem glownej bohaterki ofkoz). Wew to zupelnie inny swiat, kapitalne oswietlenie, ogromna dbalosc o detale, wielo polygonowe srodowisko i w ogole cud, miod i orzeszki. Zastanawiajacy jest sposob przedstawienia akcji z ujec jak w starszych residentach z prerenerowanym otoczeniem, z jednej strony to archaizm a z drugiej mozne to znaczaco uatrakcyjnic to co sie dzieje na ekranie. Zaufam w tym wypadku tworcom i uznam to za plus. Natomiast strasznie slabo wygladalo np pchanie kosza pod okno aby dostac sie do srodka. Pomachaj DS3 scenka pchania kosza, przerwa, poruszaj DS3, scenka pchania kosza, przerwa, poruszaj DS3, scenka pchania kosza. Mechanizm jak w starych przygodowkach, tylko zamiast klikniecia mysza w komende pchniecia koszta tym razem wymachujemy DS3. No, ale to nie zmienia faktu, ze gra wyglada na must have'a i ma kapitalny dojrzaly klimat. Na taka gre czekalem i razem z nastepna gra Team ICO/SotC jest dla mnie priorytetem na PS3 

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #276 dnia: Listopada 09, 2008, 15:48:05 pm »
Zastanawiajacy jest sposob przedstawienia akcji z ujec jak w starszych residentach z prerenerowanym otoczeniem, z jednej strony to archaizm a z drugiej mozne to znaczaco uatrakcyjnic to co sie dzieje na ekranie. Zaufam w tym wypadku tworcom i uznam to za plus.

W RE drażniło to głównie dlatego, bo nie widziałeś przeciwnika, który mógł stać tuż przed tobą, ale poza aktualnym widokiem kamery. Heavy Rain to raczej przygodówka (z nietypowym sterowaniem, ale jednak przygodówka), więc tutaj zastosowanie tego typu kamery nie powinno przeszkadzać, a raczej budować klimat.

A co do porównania grafiki na zewnątrz i tej wewnątrz to wydaje mi się, że to nie tyle kwestia złożności obiektów, ale raczej oświetlenia. W domu jest dużo ciekawsze oświetlenie, pełno cieni, różne źródła światła, które prócz tworzenia dodatkowego klimatu, mogą też czasami ukryć pewne niedoróbki bądź uproszczenia - na zewnątrz, gdzie jest jasne, jednolite oświetlenie tego wszystkiego nie ma.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #277 dnia: Grudnia 02, 2008, 18:08:36 pm »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #278 dnia: Grudnia 11, 2008, 13:02:41 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #279 dnia: Grudnia 11, 2008, 13:05:52 pm »
Słabe.