Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1265993 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

dante_21

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-10-2007
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2880 dnia: Lipca 29, 2008, 16:42:34 pm »
Witam!
Mam troche lamerskie pytanie: Czy w Gran Turismo 5: Prologue jes mozliwosc grania we dwoch na podzielonym ekranie? Bo chcialem sobie kupic, ale na pudelku jest napisane, ze gra jest dla jednego gracza. Gra jest palowska z polska okladka.
Dzieki za odp.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2881 dnia: Lipca 29, 2008, 16:48:43 pm »
Witam!
Mam troche lamerskie pytanie: Czy w Gran Turismo 5: Prologue jes mozliwosc grania we dwoch na podzielonym ekranie? Bo chcialem sobie kupic, ale na pudelku jest napisane, ze gra jest dla jednego gracza. Gra jest palowska z polska okladka.
Dzieki za odp.
jest, sam grałem, ale lepiej grać jak już się zdobędzie trochę wozów bo na początku możecie jechać tylko tym jaki kupiłeś.

dante_21

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-10-2007
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2882 dnia: Lipca 29, 2008, 16:53:17 pm »
Dzieki. Czyli rozumiem, ze jak bede chcial bograc we dwoch na splicie to jest taka mozliwosc. A nie ma tak jak we wczesniejszych pelnych wersjach, ze wybiera sie dowolne auta z konkretnej klasy i mozna smigac.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2883 dnia: Lipca 29, 2008, 16:57:48 pm »
Dzieki. Czyli rozumiem, ze jak bede chcial bograc we dwoch na splicie to jest taka mozliwosc. A nie ma tak jak we wczesniejszych pelnych wersjach, ze wybiera sie dowolne auta z konkretnej klasy i mozna smigac.
oj do końca nie pamiętam (pożyczona była, więc nie mam obecnie w domu) ale z tego co mam w pamięci mogłem jechać tylko Mazdą jaką kupiłem na początku gry (zaraz po zakupie auta wbiłem się w split).

lupinator

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2884 dnia: Lipca 29, 2008, 17:00:07 pm »
Grałem dawno, ale wydaje mi się, że opcja wyboru wozu z konkretnej klasy do splita była taka sama jak w poprzednich częściach.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2885 dnia: Lipca 29, 2008, 17:58:15 pm »
Nie, w prologu jest tylko kariera i można jeździć (nawet na splicie) tylko tymi autami które kupiliśmy.

lupinator

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2886 dnia: Lipca 29, 2008, 18:00:04 pm »
Cholera, no tak - myślałem, że jesteśmy w temacie Gran Turismo 4.  :lol:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2887 dnia: Lipca 31, 2008, 06:40:29 am »
A Grand Update for Gran Turismo 5 Prologue
http://blog.us.playstation.com/2008/07/30/a-grand-update-for-gran-turismo-5-prologue/

Cytuj
On Friday, August 1st, Gran Turismo 5 Prologue owners will receive a significant update that will take their racing and automotive experience to a new level.
The heart of this update is a new line-up of exciting automotive programming for “Gran Turismo TV”, our in-game automotive media channel. Gearheads will enjoy a host of new free and pay-per-view programming, including “Top Gear“, UK’s premier car entertainment program, and Japan’s “Best Motoring” video magazine, dedicated to the pursuit of the pleasure of driving.
A few other notes about Gran Turismo TV for you to keep in mind:
    * For the first two weeks only, we are providing all pay-per-view content for at a discounted price of $.99! It’s a good way to get a taste Gran Turismo TV. The HD content we shoot for our exclusive stuff looks pretty amazing. Following the initial two-week period, content will start at $1.99. So start downloading away!
    * Be sure to check the full content list for a full content list, as we will be adding new programs on a regular basis.
    * Gran Turismo TV will also include new features that allow viewers to fast forward, rewind, and move between chapters when viewing video content.
    * Viewers can download up to 8 episodes simultaneously and pause individual downloads.
Personally, I would like to find some American content to beef-up the roster. What do you think? We welcome any suggestions you may have.
In addition, other gameplay enhancements come with this update, like fixes in penalty judgments, more tire choices for Time Trial and improved physics during collisions between cars during online races (YES! We’ve been carefully monitoring players behaviors online and all your comments on the forums.)






stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2888 dnia: Lipca 31, 2008, 22:08:33 pm »
tak. niestety jeden z najmilszych dodatków do gt5p pokazał swoją prawdziwą naturę.
z drugiej strony 4 złote za odcinek topgear w HD... dla fana clarksona to raczej niezbyt duża cena.
a jak ktoś jeszcze nie jest nastolatkiem, pracuje i ma kaske (i karte kredytową!) to już na prawde robi sie atrakcyjna oferta.
jeśli mam być szczery, to ja bym wybulił chętnie na kilka programików rodem z japonii (D1!) bo wolałbym obejrzeć je bardziej
niż jakiegoś batmana w multipleksie... kwestia gustu.

ale nie o tym chciałem.
chciałem przypomnieć, żeby wszyscy posiadacze unikalnych ustawień swoich bryk w gt5p
nie zapomnieli ich spisać przed update'em bo potem bedzie za późno.

a teraz do meritum.
już wcześniej o Race Pro gdzieś słyszałem i jakieś screeny (cienkie) widziałem... ale nie miałem świadomości spod czyich skrzydeł to wychodzi.
http://www.gamersyde.com/news_6912_en.html#
dopiero teraz zaskoczyłem.

SIMBIN...

nad krainą GT właśnie zebrały się czarne chmury. bo o ile GT walke z Forzą toczył w miarę równorzędną, to mam wrażenie, że Race Pro zmiecie i Forze i GT. o ile wydawca Atari nie będzie naciskał za bardzo na pewne uproszczenia. Jeżeli Simbin wyda produkt o realizmie GTR2, to GT5P straci palme pierwszeństwa na konsolach i raczej już jej długo nie odzyska(o ile wogóle). zwłaszcza patrząc na to co się dzieje w polyphony... telewizja, targi, sponsoringi, programy tv, wywiady, imprezy... kto tam ma czas na robienie gier.
Jedyną przewagą GT5P w przypadku wyjścia RacePro będzie już tylko grafika i cywilne fury.

Obym się mylił.

pozdrawiam.

ps.  http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=109108&highlight=evora
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

Wielki90

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 13-07-2004
  • Wiadomości: 469
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2889 dnia: Lipca 31, 2008, 22:27:10 pm »
Tak wiec od teraz wszystkie filmiki na GT TV beda platne, czy tylko te nowe, gdyz szczerze mowiac chetnie sciagnalbym te filmy o GTR :)
PSN: CooliG

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2890 dnia: Lipca 31, 2008, 22:52:02 pm »
no z tego co wiem, to sciagaj czym predzej i ogladaj chocby w nocy... po jutro gtr legend staje sie platny i pomimo sciagniecia go na dysk wczesniej juz nie bedzie mozna go ogladac za darmo.
darmowe beda tylko ending movie, intro i coś tam jeszcze. reszta zostanie autoamtycznie wykasowana z dysku. jak masz czas to sciagaj i ogladaj tego gtr'a.
pzdr.
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2891 dnia: Lipca 31, 2008, 23:27:21 pm »
nad krainą GT właśnie zebrały się czarne chmury. bo o ile GT walke z Forzą toczył w miarę równorzędną, to mam wrażenie, że Race Pro zmiecie i Forze i GT. o ile wydawca Atari nie będzie naciskał za bardzo na pewne uproszczenia. Jeżeli Simbin wyda produkt o realizmie GTR2, to GT5P straci palme pierwszeństwa na konsolach i raczej już jej długo nie odzyska(o ile wogóle). zwłaszcza patrząc na to co się dzieje w polyphony... telewizja, targi, sponsoringi, programy tv, wywiady, imprezy... kto tam ma czas na robienie gier.
Jedyną przewagą GT5P w przypadku wyjścia RacePro będzie już tylko grafika i cywilne fury.

Obym się mylił.
ja myślę że się mylisz ;) nie dokonała tego Enthusia, nie dokonała Toca, GTR też nie da rady

inna sprawa że GTR na x360 mieli wydać w 2006 roku, jak mimo 2 lat opóźnienia dalej jej nie ma to jakoś ciemno to widzę... tym bardziej że premiera ma być na jesieni a do tej pory nie pokazali praktycznie nic.

poza tym gtr nigdy nie przebije się ponad gt czy fm bo jest skierowana do wąskiego grona odbiorców - tego bardziej wybrednego jeśli chodzi o model jazdy ;) na szerszą publikę nie ma co liczyć - nie jest ani tak efektowny jak N4S ani tak rozreklamowany jak jak GT czy FM (nie mówię tym samym że te serie są przereklamowane). oczywiście może być lata świetlne przed tymi seriami jeśli chodzi o realizm ale jako całość przegrywa w oczach przeciętnych odbiorców. tym bardziej że do GTR bez dobrej kierownicy lepiej nie podchodzić a do x360 nie ma niestety porządnego logitecha ;)

jak wydadzą GTR to się zobaczy, ja też liczę na nowe Ferrari Challege które właśnie wyszło ;)

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2892 dnia: Sierpnia 01, 2008, 16:30:23 pm »
Masz rację. źle to ująłem.
Niewątpie że forza na x360 i gt na ps3 pozostaną nadal najbardziej popularnymi seriami wyścigowymi na konsolach. Są to tak silne i dobre produkcje, że taki niszowy RacePro im nie zagrozi.
W tamtym poście bardziej chodziło mi o to,że mimo niedociągnięć i pewnych uproszczeń, zarówno Forza i GT celują w gatunek symulacji. Jak to im wychodzi, to juz nie ważne. Ważne,że istnieje pewne zjawisko. No a bądźmy szczerzy, o ile w N4S, Burnout, PGR, itp bardziej arcadowych ścigałkach realizm nie ma takiego znaczenia.liczą się fury, grafika itp elementy. To Jednak dla fanów (przynajmniej tych spod znaku HC) forzy i gt realizm jest głównym elementem tożsamości tych dwóch serii.Przecież nie dlatego forza1 pokonała gt4 bo miała możliwośc tuningu. gdyby tak było, to zrobiłby to już wczesniej N4s ;) tak samo forza2 walczy z gt5p o miano najlepszej symulacji, a nie najlepszej muzyki, grafiki czy ilości fur. (to ważne czynniki ale nie decydujące w tych dwóch seriach). Tylko że do tej pory poza nielicznymi wyjątkami (richard burns) symulacja na konsolach to nie było dokładnie to samo co symulacja na pc. Ten gatunek na PC był bardziej zaawansowany (wiadomo zresztą czemu...), konsolowi bracia mogli jedynie się zbliżać to tego poziomu, bez szans na pokonanie pctowych symulatorów. a teraz dwa okręty flagowe symulacji na konsolach zostana po prostu z hukiem zatopione. takie jest moje zdanie. RacePro pokarze wszystkim chętnym konsolowcom jak powinna wyglądać prawdziwa symulacja. A forza i gt będą mogły jedynie się przy tym schować. co nie znaczy że nie przestaną być najpopularniejszymi grami wyścigowymi. w końcu dla ilu osób na 100 znaczenie ma poziom symulacji w wyścigach na konsole??? 2 na 100? 1 na 100?  no własnie. i wszystko jasne.

a najlepszą paranoją jest to, że potencjalnie najlepsze gry z tego gatunku które mogą trafić na rynek konsolowy (racepro, forza3) trafiają na X'a który jest maszynką słabszą od ps3 i ma gorszą infrastrukture wyścigową - tak jak wspominałeś najlepsze kierownice wychodzą dla ps3. Ten stan rzeczy to prawdziwa ironia losu.

ps. z całym szacunkiem dla mojej ulubionej serii gt... mam dosyć silne przeświadczenie że panowie od Forzy wzięli sobie do serca lekcję pod tytułem granturismo5prologue i forza 3 będzie lepsza. obym się mylił. ale jak przeczytałem kiedyś w wywiadzie,że Kazunori nie interesuje się innymi grami wyścigowymi na rynku, bo go to nie obchodzi... to się chyba domyślacie czemu tak podejrzewam.

ps2. czasami się czuję jak stary zgred z jakiegoś rezerwatu oldcholowych hardcorowców, którzy tęsknią za czasami gdy GT było synonimem światowej dominacji. i tak jak każdy starzec , ciężko mi akceptować zachodzące zmiany w otaczającej rzeczywistości. niestety life is brutal.

pozdrawiam ;)
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2893 dnia: Sierpnia 01, 2008, 16:52:44 pm »
ps. z całym szacunkiem dla mojej ulubionej serii gt... mam dosyć silne przeświadczenie że panowie od Forzy wzięli sobie do serca lekcję pod tytułem granturismo5prologue i forza 3 będzie lepsza. obym się mylił. ale jak przeczytałem kiedyś w wywiadzie,że Kazunori nie interesuje się innymi grami wyścigowymi na rynku, bo go to nie obchodzi... to się chyba domyślacie czemu tak podejrzewam.
właśnie to bardzo boli :( czasem mam wrażenie że Yamauchi tworzy grę tylko dla siebie i jego ignorancja na oczekiwania fanów jest aż nadto widoczna. to samo z terminem wydania - myślę że sony powinno przycisnąć trochę polyphony bo to że jemu nie robi różnicy czy gra będzie w 2009 czy 2010 roku bo on chce wydać swój ideał jest po prostu głupie.

w każdym razie kupuję ps3 jak wyjdzie model 80gb i pierwszą moją grą będzie gt5p. mimo tego że mam do wyboru tańsze x360 z fajnymi racerami to jednak na ps3 przeważają inne gatunki które lubię więc podejmuję ryzyko dając pewne zaufanie wobec gt5 - ale jak tam nie pojawią się zniszczenia a przede wszystkim porządne kolizje to będę żałował... gt tv jest może fajne ale to nie jest esencja wyścigów i jeśli nie dopracują samej gry to będę ślinił się na widok nowej forzy zamiast czerpać radość z gt5.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2894 dnia: Sierpnia 01, 2008, 16:55:12 pm »
@ Stanwojenny
nieźle napisane, poza jednym wyjątkiem, nie mówił bym że x360 jest słabszą konsolą. Ewentualnie możesz tak mówić po ukazaniu się Forzy3 która by była gorsza od Gt5(całościowo lub graficznie), w innym wypadku najlepiej jest spokojnie poczekać. 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2895 dnia: Sierpnia 01, 2008, 17:24:44 pm »
Do tej pory nie ukazała się na X0 gra wyścigowa, która graficznie chociażby muska poziom GT5:P także nie byłbym takim optymistą na Twoim miejscu.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2896 dnia: Sierpnia 01, 2008, 17:27:11 pm »
PGR4  8-)

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2897 dnia: Sierpnia 01, 2008, 17:31:57 pm »
właśnie to bardzo boli :( czasem mam wrażenie że Yamauchi tworzy grę tylko dla siebie i jego ignorancja na oczekiwania fanów jest aż nadto widoczna{...}.... gt tv jest może fajne ale to nie jest esencja wyścigów i jeśli nie dopracują samej gry to będę ślinił się na widok nowej forzy zamiast czerpać radość z gt5.

Racja. Dla mnie osobiście kluczowym momentem będzie tzw. jesienny update. To on pokaże czy panowie z PD robią małe kroczki człowieka, a wielkie kroki dla ludzkości, czy może drepczą w miejscu ścigając swój własny ogon. Tak jak wspomniałem. Twórcy Forzy przejawiają jakby większą skłonność do innowacji i rozwijania swojego produktu. i w tym upatruje największego zagrożenia dla stanu zawartości mojego portfela w 2009 ;)

@ Stanwojenny
nieźle napisane, poza jednym wyjątkiem, nie mówił bym że x360 jest słabszą konsolą. Ewentualnie możesz tak mówić po ukazaniu się Forzy3 która by była gorsza od Gt5(całościowo lub graficznie), w innym wypadku najlepiej jest spokojnie poczekać. 8)

Pewnie. nie mam zamiaru tutaj się spierać o kwestie techniczne. jeżeli jest prawdą że forza2 była przygotowana na starego xboxa, a potem portowana na 360tke to forza3 może rzeczywiście okazać się poważną konkurencją pod względem grafiki dla gt5p. jeśli...

w każdym razie nie chcę omawiać spraw technicznych tych konsol bo sami wiecie jak to się prędzej czy później kończy... :D


btw. garnek złota dla osoby której udało się zrobić update dzisiaj. niestety ktoś ewidentnie się nie uczy na błędach...

.....

Panowie! nie spierajcie się już o to co lepsze i na jaką konsolę. szkoda forum.
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2898 dnia: Sierpnia 01, 2008, 17:34:57 pm »
PGR4  8-)

Śmiesz kpić czy o drogę pytasz?

PGR4:
-8 aut na trasie (każde zbudowane ze znacznie mniejszej liczby polygonów)
-30 fps
-720p
-widok z środka na dobrym poziomie
-trasy torowe słabe graficznie, miejskie bardzo ładne

GT5:P:
-16 aut na trasie (każde zbudowane z takiej ilości polygonów że konkurencja nie śniła o takich liczbach)
-60 fps
-1080p
-widok z kokpitu najwyższej klasy (brak konkurencji w tej kwestii)
-trasy torowe bardzo ładnie, miejskie również bardzo ładne (polecam zobaczyć porównanie Londynu, gdzie GT5:P posiada lepszych kibiców oraz ogólnie wypada lepiej).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2008, 17:45:15 pm wysłana przez MarcePan »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2899 dnia: Sierpnia 01, 2008, 17:47:51 pm »
PGR4  8-)

Śmiesz kpić czy o drogę pytasz?

PGR4:
-8 aut na trasie (każde zbudowane ze znacznie mniejszej liczby polygonów)
-30 fps
-720p
-widok z środka na dobrym poziomie
-trasy torowe słabe graficznie, miejsce bardzo ładne

GT5:P:
-16 aut na trasie (każde zbudowane z takiej ilości polygonów że konkurencja nie śniła o takich liczbach)
-60 fps
-1080p
-widok z kokpitu najwyższej klasy (brak konkurencji w tej kwestii)
-trasy torowe bardzo ładnie, miejskie również bardzo ładne (polecam zobaczyć porównanie Londynu, gdzie GT5:P posiada lepszych kibiców oraz ogólnie wypada lepiej).
Powtórzę się jeszcze raz, niech stracę ;)

1. 8 zachowujących się sporo lepiej niż te 16, odwzorowanie po stronie Gt5, jednak nie jest to jakaś piorunująca przewaga.
2. tu fakt-przewaga z tymi fpsami na rzecz GT.
3. Kokpit odwzorowany lepiej jest w Gt, jednak nie wpływają na niego żadne warunki pogodowe(kurz, opady śniegu czy deszczu). Dlatego nie jest on bezkonkurencyjny, i ma sporo niedostatków.
4. Trasy torowe w Pgr4 są tylko dodatkiem, miejskie są kwintesencją, i wyglądają lepiej bo są to odwzorowane z pietyzmem całe metropolie miast a nie wycinki jak w serii Gt. Poza tym zmienne warunki pogodowe dodają im jeszcze więcej życia(o tym możesz tylko śnić w GT).
Reasumując Pgr4 ma parę asów w rękawie o których Gt5 może zazdrościć i odwrotnie, kończąc Gt5 nie jest takie idealne i obecne gry mogą w wielu aspektach z nim konkurować i to nawet z pozytywnym rezultatem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2900 dnia: Sierpnia 01, 2008, 17:54:44 pm »
PGR4  8-)

Śmiesz kpić czy o drogę pytasz?

PGR4:
-8 aut na trasie (każde zbudowane ze znacznie mniejszej liczby polygonów)
-30 fps
-720p
-widok z środka na dobrym poziomie
-trasy torowe słabe graficznie, miejsce bardzo ładne

GT5:P:
-16 aut na trasie (każde zbudowane z takiej ilości polygonów że konkurencja nie śniła o takich liczbach)
-60 fps
-1080p
-widok z kokpitu najwyższej klasy (brak konkurencji w tej kwestii)
-trasy torowe bardzo ładnie, miejskie również bardzo ładne (polecam zobaczyć porównanie Londynu, gdzie GT5:P posiada lepszych kibiców oraz ogólnie wypada lepiej).
Powtórzę się jeszcze raz, niech stracę ;)

1. 8 zachowujących się sporo lepiej niż te 16, odwzorowanie po stronie Gt5, jednak nie jest to jakaś piorunująca przewaga.
2. tu fakt-przewaga z tymi fpsami na rzecz GT.
3. Kokpit odwzorowany lepiej jest w Gt, jednak nie wpływają na niego żadne warunki pogodowe(kurz, opady śniegu czy deszczu). Dlatego nie jest on bezkonkurencyjny, i ma sporo niedostatków.
4. Trasy torowe w Pgr4 są tylko dodatkiem, miejskie są kwintesencją, i wyglądają lepiej bo są to odwzorowane z pietyzmem całe metropolie miast a nie wycinki jak w serii Gt. Poza tym zmienne warunki pogodowe dodają im jeszcze więcej życia(o tym możesz tylko śnić w GT).
Reasumując Pgr4 ma parę asów w rękawie o których Gt5 może zazdrościć i odwrotnie, kończąc Gt5 nie jest takie idealne i obecne gry mogą w wielu aspektach z nim konkurować i to nawet z pozytywnym rezultatem.

Ad1.
Nie zmienia to faktu że GT5:P posiada tych aut dwa razy tyle a dodatkowo auta są zbudowane ze znacznie większej liczby polygonów. Lekko mocniejsze AI w PGR4 nie jest tutaj równoważnią dla tak miażdżących faktów. Przykro stwierdzić ale to ewidentnie pokazuje, która konsola może więcej.

Ad2.
Dwa razy większa liczba klatek animacji to nie w kij dmuchał.

Ad3.
Nie wiem czy wiesz (pewnie nie) ale owy deszcz i inne skutki warunków pogodowych widocznych na szybach czy karoserii w PGR4 jest skryptowana. Krople spływają ciągle tak samo itp.

Ad4.
PGR4:


GT5:P:


To ma pokazać liczbę szczegółów na trasach w obu grach. Do tego dochodzą fakty, które przytoczyłem wyżej. Tu nawet nie ma o czym dyskutować. GT5:P pokazuje, która konsola ma więcej do powiedzenia w kwestii generowania grafiki. Basta.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2901 dnia: Sierpnia 01, 2008, 18:21:04 pm »
Zrobił ktoś ten update?? Bo podobno polepszono fizykę aut, a konkretnie odbijanie;)

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2902 dnia: Sierpnia 04, 2008, 21:36:56 pm »
Witam. znalazłem przed chwilą dosyć ciekawe info. Podobno źródło pochodzi z manuala z gt5p( jeszcze tam nie zaglądałem)
Pewnie część z was wie o wielkiej dyskusji jaka rozgorzała w światku GT - dotyczącej obniżenia realizmu gry przez podwyższenie poziomu przyczepności opon. Ci co regularnie trenują swoje time triale, pewnie zauważyli już że na tych samych oponach uzyskują lepszy czas po update'cie. Jak jest w rzeczywistości? Czy PD obniżyło poziom realizmu aby ułatwić rozgrywkę, czy też odwrotnie - urealniło poziom przyczepności opon podwyższając go. Tego osobiście nie wiem. Czytam argumenty dwóch stron sporu i prawde mówiąc jedna i druga ma pewne logiczne spostrzeżenia. w kazdym razie, gdyby ktoś miał ambicje pojeździć w gt5p samochodem który jak najbardziej oddaje rzeczywisty model jazdy danego samochodu wtedy według PD powinien zastosować poniższe opony (pierwszy wariant to opony normalne-jeżdżone, drugi to wariant opon "nówka-sztuka" ;) ). Tak więc zachęcam do przetestowania swoich ulubionych bryczek w tym "realnym" ustawieniu. Na ile poniższe propozycje odnoszą się do rzeczywistości? ... to ocenić pewnie będą mogli tylko właściele któregoś z poniższych modeli samochodów.

materiał pochodzi z tej strony: http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=109506

Lexus IS F: N3~S1
Nisan SKYLINE GT-R V-spec Nur: S1~S2
Nisan Fairlady Z Version S (Z33): N3~S1
Nisan Skyline Sedan 350GT Type SP: N2~N3
Nisan Skyline Coup 370GT Type SP: N3~S1
Nisan GT-R: S1~S2
Honda INTEGRA Type R (DCS): N3~S1
Honda NSX Type R: N3~S1
Acura NSX: N1~N2
Mazda RX-7 Spirit R Type A (FD): N3~N1
Mazda RX-8 Type S: N3~S1
Subaru IMPREZA WRC STI Spec C: S1~S2
Subaru IMPREZA WRX STI: S1~S2
Mitsubishi Lancer Evolution X GSR: S1~S2
Mitsubishi Lancer Evolution X GSR: S1~S2
Suzuki SWIFT Sport: N2~N3
Suzuki CERVO SR: N1~N2
Daihatsu Copen Active Top: N2~N3
Daihatsu OFC-1: N2~N3
Chevrolet Corvette Z06: N3~S1
Dodge VIPER GTS: N2~N3
Dodge VIPER SRT10 Coup: N3~S1
Ford Mustan V8 GT Coup Premium: N2~N3
Ford FOCUS ST: N2~N3
Ford Ford GT: N3~S1
Audi R8 4.2 FSI R tronic: N3~S1
Audi TT Coup 3.2 quattro: N2~N3
Bmw BMW Z4: N2~N3
Bmw BMW 135i Coup: N2~N3
Bmw BMW M3 Coup: N3~S1
Mercedes-Benz SL 55 AMG: N3~S1
MINI MINI Cooper-S: N2~N3
Volkswagen Golf IV Gti: N2~N3
Volkswagen Golf V Gti: N2~N3
Alfa Romero 147 Ti 2.0 Twin Spark: N2~N3
Alfa Romero Bera 3.2 JTS Q4: N2~N1
Ferrari 599: N3~S1
Ferrari F430: N3~S1
Ferrari F40: N2~N3
Ferrari 512BB: N1~N2
Lancia Delta HF Integrale Evoluzone: N1~N2
Citroen C4 Coup 2.0VTS: N2~N3
Renault Clio Renault SportV6 24V: N2~N3
Aston Martin DB9 Coup: N3~S1
Jaguar JX Coup: N3~S1
Lotus Elise 111: N2~N3
Lotus Elise: N2~N3
TVR Tamora: N3~N1
TVR Tuscan Speed: N2~N1

szerokiej drogi. pzdr.
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2903 dnia: Sierpnia 07, 2008, 23:15:11 pm »
miałem okazję chwilę pograć w gt5 - w galerii krakowskiej sony rozwaliło się z kilkoma stoiskami i na jednym są tv full hd (z 50 cali) i ps3. grafa nie powiem - jest super - ale widać było że kompletnie nie ruszali ustawień telewizora, przez co znacznie graficznie gra straciła (szczególnie widać to było w widoku z wewnątrz - zamiast środka była czarna plama).

przejechałem kilka okrążeń na trasie w Londynie, fizyka professional, bez wspomagaczy, nissanem 350z. co do modelu jazdy to teraz mogę stwierdzić że mówienie o tym że nic się nie zmieniło od czasów gt4 jest śmieszne i ewidentnie pokazuje że ktoś jest albo źle nastawiony do serii albo w gt5 nie grał. albo gra dla niego to n4s bo nie wyczuwa wielu szczegółów w modelu jazdy.

samochodem dość fajnie rzucało przy wychodzeniu na pełnym gazie z wolnych zakrętów, znacznie poprawiło się czucie pojazdu. grało się tak jakoś jakby modelowi jazdy było znacznie bliżej FM2 niż poprzednim wersjom... specjalnie po przybyciu do domu odpaliłem gt4 żeby porównać wszystko - ten sam samochód, również trasa miejska, bez wspomagaczy - po prostu tragedia. samochód z tylnym napędem o co by nie mówić sporej mocy nie potrafi zabuksować kołami. nadsterowność nie istnieje - nawet jak podbijałem wewnętrzną stronę na tarce. po prostu starałem się sprowokować samochód do jakiegoś narowistego zachowania co okazało się niemożliwością. sam nie wiem jak mogłem wcześniej tyle grać w gt4 i nie widzieć tego badziewnego modelu jazdy :/ co prawda stwierdziłem to samo po ograniu Enthusia (którą cenie nawet wyżej niż forza 2) więc włączyłem również tą grę - niestety nie miałem w garażu 350z więc wybrałem w miarę zbliżony bolid - honda nsx - co prawda inne rozłożenie masy bo ma silnik na środku ale przez to samochód powinien się łatwiej prowadzić, bardziej neutralnie. nic bardziej mylnego ;) samochód przy byle ostrzejszym dodaniu gazy od razu tracił przyczepność i zaczynał iść bokiem :) był bardzo narowisty i bardzo nieprzewidywalny przy ostrej jeździe - przechodząc z podsterowności i nadsterowność itp :) mój ideał po raz kolejny stanął na wysokości zadania i pokazał jak powinna wyglądać konsolowa symulacja :)

nie będę porównywał modelu jazdy gt5 do enthusia bo w tą pierwszą prawie nic nie grałem ale wydaje mi się że ta druga jednak lepiej oddaje rzeczywistość. chociaż gt5 już się zbliżyło bardzo mocno i jeszcze bardziej mam ochotę w nią zagrać (jeszcze kilka tygodni - niech wrzucają tą wersję 80gb :) )

[edit]
czy ktoś może napisać jak GT5 radzi sobie z takimi błędami:
i czy zbliża się chociaż do tego poziomu:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2008, 00:00:49 am wysłana przez pawel_k »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2904 dnia: Sierpnia 08, 2008, 11:21:18 am »
W GT5 wielkie znaczenie ma ustawienie opon, na Normalnych gra to koszmar, kompletny brak przyczepnosci, byle dodanie za mocne gazu na zakrecie i juz jestes w poslizgu, dlatego glownie gra sie Sports [bo Racing sa za latwe]

Do filmiku z Enthusia to jak najbardziej znajdziesz taki model jazdy w GT 5, wszystkie wymienione w nim 'zachowania' da sie w GT 5 odwzorowac.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2905 dnia: Sierpnia 17, 2008, 17:48:00 pm »
Mam problem ze ściągnięciem najnowszego update'u  :mad:

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2906 dnia: Sierpnia 17, 2008, 20:12:22 pm »

Cytuj
PGR4:


GT5:P:


To ma pokazać liczbę szczegółów na trasach w obu grach. Do tego dochodzą fakty, które przytoczyłem wyżej. Tu nawet nie ma o czym dyskutować. GT5:P pokazuje, która konsola ma więcej do powiedzenia w kwestii generowania grafiki. Basta.
Szczerze to screen z pgr4 wyglada lepiej grafka jest jakas bardziej realistyczna dzieki temu oswietleniu, a w GT5 ciemno i dziwnie plastikowo jednak detale sa i je widac w GT5, ale dretwe oswietlenie na screenie odpycha.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2907 dnia: Sierpnia 17, 2008, 20:17:13 pm »
Proponuję przyjrzeć się otoczeniu, które ponoć w PGR4 bije na głowę to z GT5:P. To miał na celu pokazać ten screen. Otóż jak widać trasy w obu grach są równie piękne ze wskazaniem na GT5:P, czyli mit o przewadze PGR4 w tej kwestii upada.

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2908 dnia: Sierpnia 17, 2008, 20:17:29 pm »
dokładnie screen z gt jest najgorszy z możliwych strasznie ciemny . Pomimo tego porównywanie pgr4 do gt5 to śmiech na sali :)
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

wojtek26

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 18-06-2008
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2909 dnia: Sierpnia 17, 2008, 20:26:54 pm »
w gt na tym screnie jest efekt slonca jak w rzeczywistosci i dlatego jest ciemniej a londyn w gt wyglada fotorealistycznie

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2910 dnia: Sierpnia 17, 2008, 20:34:35 pm »
Niech i nawet bedzie efekt latajacej muchy ale na tym screenie ciemno i plastikowo a niebo ladne takze dziwnie to wyglada.

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2911 dnia: Sierpnia 17, 2008, 21:59:27 pm »
mi tam sie londyn w gt5 zupelnie nie podoba - trasa jest plastikowa tak jak ktos pisal
fajniejsze sa inne trasy o dziwo

khamseen

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 16-04-2008
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: khamseen
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2912 dnia: Sierpnia 18, 2008, 10:43:46 am »
Moim zdaniem trudno to nazwać screenami. Jak już chcecie porównywać to należy postarać się o prawdziwe shoty. Rozumiem że autorowi tych zdjęć chodziło o porównanie ilości szczegółów dlatego są w porządku ale na ich podstawie nie można ocenić czy gra wygląda plastikowo, no dajcie spokój...

btw: mój pierwszy post na forum ^^ witam

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2913 dnia: Sierpnia 18, 2008, 11:20:31 am »
Wystarczy miec zdrowe oczy i odrazu widac ze PGR4 poprzez fajne oswietlenie jest ladniejszy od tego burego GT5. Dodam ze najlepsze oswietlenie wsrod gier wyscigowych mial PGR3 tam to byl szok niestety w PGR4 oswietlenie zostalo spierniczone pewnie ze wzgledu na ilosc detali na trasie i ogolnie ladniejsza grafike. Jak faktycznie w GT5 wysteopuje efekt slonca to autor powinien dac chocuiaz screen z gt5 ale w momenci jak swieci slonce by oba screeny z oby gier byly prawie ze identyczne lub dac dwa screeny z gt5 jeden jak slonce za chmurami, a drugi gdy swieci bo narazie to PGR4 mi sie bardziej podoba po porownaniu.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2914 dnia: Sierpnia 18, 2008, 18:10:52 pm »
Szlag mnie trafi. Nie mogę ściągnąć update'u. Wcześniej czy później wywala błąd  :mad: Miał ktoś taki problem?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2915 dnia: Sierpnia 18, 2008, 18:26:31 pm »
Szlag mnie trafi. Nie mogę ściągnąć update'u. Wcześniej czy później wywala błąd  :mad: Miał ktoś taki problem?

Ja. Dałem sobie spokój. Polphony nie ma żadnego doświadczenia w online i to widać od początku wydania GT5:P.

Michal_GTI

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2916 dnia: Sierpnia 18, 2008, 19:49:05 pm »
No niestety Polyphon na razie zawodzi w kwestii Online. Ale jestem jak na razie bardzo wyrozumiały :)
Sieq ściągaj dalej, w końcu pobierze całość :)
PSN ID: MICHAL_GTI

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2917 dnia: Sierpnia 18, 2008, 20:31:24 pm »
Pier**** taki interes. Szkoda prądu  :wink:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2918 dnia: Sierpnia 19, 2008, 00:20:19 am »
Ja zassałem update bez najmniejszego problemu, zero błędów.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2008, 00:21:59 am wysłana przez Isaac »

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2919 dnia: Sierpnia 19, 2008, 02:43:38 am »
Że tak powiem, ostatnio temat GT, a dokładniej jej piątej odsłony stał się z lekka kontrowersyjny. Miał być system seller, a coś go nie ma. Tak patrząc lewym okiem, skończyłem grać na 3 części, a od tego czasu minęło już niespełna 7 lat, gdzie jest więc ten skok jakościowy? Jasne wszystko wygląda ładnie itd, ale gdzie ta ewolucja w gameplayu, gdzie fizyka miażdżąca szczękę...na Boga gdzie kolizje (łatka wprowadzająca te usprawnienia do gry? przecież to kpina)??? Jak mniemam developing tej gry musi być bardzo żmudny i pochłaniający masę czasu skoro wydawca decyduję się wydać płatną wersje demo... ale w takim razie ma chyba czas by zamontować to i owo. Bo w tych czasach klepanięcie czołówki z zawrotną prędkością z efektem odbicia kloca niczym kartonowe pudełeczka to już nie bardzo "real driving simulator". Sorrka, że tak z lekka wyjechałem ale GT po prostu zaczyna mi przypominać serie PES, niby super, niby dalej się sprzedaje, niby najlepsze w swoim gatunku...ale z czasem powoli coś zaczyna nie trybić, zaczyna brakować zmian. Polyphony nie zachęci mnie już swoim dziełem dopóki nie zrobią w nim kilku istotniejszych zmian. Tak tylko strzelam z lewego oka kogoś kto kiedyś szarpał namiętnie w poprzednie części a teraz patrzy na to wszystko z lekką obojętnością...