Autor Wątek: Prince of Persia 4  (Przeczytany 55303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #480 dnia: Stycznia 25, 2009, 22:08:54 pm »

fajnie jakby AC2 tez mial takie oswietlenie


Jeden wydawca więc w czym problem ? Choć w sumie jak się zastanowić pare się znajdzie. Ale czasem istnieje coś takiego jak wymiana doświadczeń między zespołami, dobrze mówie ?

lupinator

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #481 dnia: Stycznia 25, 2009, 22:14:08 pm »
Hehe, czyli pierwsze info w skali światowej o nowej części, ekskluzywnie na GO?

temat jest o Princu wiec ....  :o

I wszystko jasne.
Pop2 to tez nie jest - a to ci niespodzianka co ?  :grin:

Proponowałbym przestać dywagować, bo z całym szacunkiem, ale Nakimushi nie dał nigdy ani jednego potwierdzenia swojej pracy, wiec równie dobrze każdy inny użytkownik może pisać to co on, jak zrobił Diuk i ma to takie samo podłoże w prawdzie, jak słowa nakimushiego.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #482 dnia: Stycznia 29, 2009, 13:08:54 pm »
Epilogue pierwszym dodatkiem do Prince of Persia
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=44905

Cytuj
W Epilogu przedstawione zostaną wydarzenia, które mają miejsce tuż po historii opowiedzianej w podstawowej wersji gry. Stąd też Rguigui nie chciał za bardzo zdradzać szczegółów na temat fabuły. Mógłby w ten sposób ujawnić końcówkę PoP-a osobom, które go jeszcze nie przeszły. Wiemy jednak, że akcja sporej części dodatku będzie miała miejsce w odmienionym Underground Palace.

Ukazanie nowych lokacji wiązać się także będzie z wyposażeniem Eliki, pomocnicy Księcia, w nową umiejętność. ?Energize? umożliwi jej odtworzyć fragment krajobrazu, który został wcześniej zniszczony. Dzięki temu Książę uzyska możliwość dostania się w miejsca wcześniej niedostępne. Tam natknie się na nowego przeciwnika ? Shapeshiftera, wymagającego stosowania dodatkowej taktyki, nieobecnej w podstawce. Ta ostatnia stanie się domeną Księcia wraz z opanowaniem techniki Sprinting Clash, polegającej na błyskawicznym oszałamianiu przeciwnika. Zdezorientowany wróg odsłoni się wówczas, stając się podatnym na zadawane przez gracza ciosy. Zyska na tym także współpraca pomiędzy Księciem a Eliką. Z pewnością będzie ona teraz jeszcze efektowniejsza.

Rozgrywka zaprezentowana w dodatku będzie się charakteryzować wyższym poziomem trudności. Przeciwnicy mają być agresywniejsi, natomiast pułapki mniej czytelne i liczniej występujące. Gracz będzie zmuszony częściej myśleć i planować, by w odpowiedni sposób zaliczyć lokacje przygotowane przez twórców. Nagrodą za ukończenie dodatku będą dwa nowe przebrania dla Księcia.

Twórcy chyba wzięli sobie do serca marudzenia graczy na zbytnią łatwość gry :roll:
PSN ID: WojtqGO

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #483 dnia: Stycznia 29, 2009, 13:15:52 pm »
Do mnie jutro gra dotrze, to wkońcu ją obadam :D

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #484 dnia: Stycznia 29, 2009, 13:31:02 pm »
Żeby tylko w drugą stronę nie przesadzili.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #485 dnia: Stycznia 29, 2009, 13:41:21 pm »
A wiadomo w jakiej cenie ten DLC ??

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #486 dnia: Stycznia 29, 2009, 13:49:10 pm »
Jeszcze nie wiadomo. :(

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #487 dnia: Stycznia 29, 2009, 15:43:00 pm »
Bardzo mnie nakręciła informacja, że to będzie epilog, bo zakończenie PoP mnie mocno poruszyło i chce wiedzieć, co dalej  :-P

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #488 dnia: Stycznia 30, 2009, 12:50:57 pm »
Pograłem troche, jestem po 2 uzdrowieniach. Cieszę się, że nie wziąłem tego PoP'a na święta bo bym się zanudził. Gra monotonna co czuć po 1 godzinie gry. Ale przejść trzeba. Dla mnie 7+/10 po tym skrawku gry.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #489 dnia: Stycznia 30, 2009, 13:12:46 pm »
Wczoraj skończyłem. Ogólnie dałbym 7, głównie za grafę, ale zakończenie jest na 9, więc jeśli już kupiliście, to warto skończyć.

mateo

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #490 dnia: Stycznia 30, 2009, 13:15:51 pm »
Nie chce mi się wierzyć, że ta nowa odmiana PoP jest nieudana :] sprawdzę tą przygodę na 100%.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #491 dnia: Stycznia 30, 2009, 13:57:35 pm »
Nie tyle nieudana, ale bardzo monotonna.
Mam za sobą już jakieś 12 uzdrowień i... od samego początku gry w gameplay'u praktycznie nic się nie zmieniło. Doszły oczywiście dwa nowe ruchy Eliki, pozwalające dostać się we wcześniej niedostępne miejsca, zaś przeciwnicy stali się trochę trudniejsi (są momenty, podczas których Elika nie może ich atakować, oraz momenty, podczas których Książę nie może ich atakować i potrzebuje Eliki), ale to wszystko. Prócz tego za każdym razem jest dokładnie ten sam schemat działań, te same elementy platformowe...

Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli zagrało się do pierwszego uzdrowienia (jakieś 15-20 minut gry?), to widziało się już 90% gry :/.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #492 dnia: Stycznia 30, 2009, 14:20:45 pm »
Nie tyle nieudana, ale bardzo monotonna.
Mam za sobą już jakieś 12 uzdrowień i... od samego początku gry w gameplay'u praktycznie nic się nie zmieniło. Doszły oczywiście dwa nowe ruchy Eliki, pozwalające dostać się we wcześniej niedostępne miejsca, zaś przeciwnicy stali się trochę trudniejsi (są momenty, podczas których Elika nie może ich atakować, oraz momenty, podczas których Książę nie może ich atakować i potrzebuje Eliki), ale to wszystko. Prócz tego za każdym razem jest dokładnie ten sam schemat działań, te same elementy platformowe...

Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli zagrało się do pierwszego uzdrowienia (jakieś 15-20 minut gry?), to widziało się już 90% gry :/.
Czyli powtórzyli błąd z AC.

Dokładnie :(

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #493 dnia: Stycznia 30, 2009, 14:24:22 pm »
Cóż, jestem nieco dalej, mam wszystkie "moce magiczne" i muszę, niestety, podpisać się pod zarzutem monotonii tej gry. Do tego jeszcze tani chwyt ze zbieraniem lewitujących światełek, które zaraz obok grafiki jako jedyne zmuszają nas do poświęcenia przejścia tych samych ścieżek po raz kolejny. Jest po prostu nudno, zagadki są schematyczne, non stop kręcenie dźwignią. Gra jest niesamowicie efektowna, ale gdzieś zabrakło pomysłów, a akrobacje to po prostu QTE bez widocznych na ekranie symboli przycisków. Mimo to, nadal mi się podoba, mam duży sentyment do PoP'a.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2009, 14:41:44 pm wysłana przez Kert »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #494 dnia: Stycznia 30, 2009, 15:06:37 pm »
Czyli powtórzyli błąd z AC.

Z AC i FC2. Ubisoft w tej generacji za bardzo polega na otwartym świecie :/.

Problem z PoP jest taki, że gracz w każdym momencie gry może się udać do dowolnego fragmentu planszy. Wiąże się to z tym, że nie ma, tak jak w poprzednich częściach, stopniowego wzrostu trudności (bo przecież nie wiadomo, czy gracz najpierw będzie odwiedzał lokacje wymagające umiejętności X, czy lokacje wymagające umiejętności Y); a powiązawszy to z faktem, że już po uzdrowieniu 4-6 miejsc zwiedziło się wszystkie rodzaje lokacji (bo punkty, do których można się dostać z daną umiejętnością, są porozrzucane po różnych rodzajach miejsc), to naprawdę później już nic nie zaskakuje.

Nie powiem, pod względem platformowym gra jest świetna - etapy są ciekawie zbudowane (i w ogóle olbrzymi plus dla ich projektantów za to, że można z dowolnego pkt A dojść do dowolnego pkt B), sterowanie udane, zarówno Książe jak i Elika odpowiednio reagują na otoczenie i działania gracza i pod tym względem jest wszystko super. Tyle, że po pierwszych kilkunastu/kilkudziesięciu minutach gracz widział już wszystko i niczym nie jest zaskakiwany.

Mam nadzieję, że zarówno przy następnym AC, jak i PoP, Ubisoft da sobie spokój z otwartym światem gry i zrobi grę liniową do bólu, ale za to ciekawą i wciągającą. Otwarty świat jest dobry w grach pokroju GTA, gdzie naprawdę jest masa rzeczy do robienia, a nie jak w PoP czy AC, gdzie jest tylko kilka rodzajów "misji".
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #495 dnia: Stycznia 30, 2009, 21:13:58 pm »
Racja. Problem, że jedynym sposobem zmotywowania graczy do zwiedzania "otwartego świata" jest wg Ubisoft zbieranie pierdółek (flagi w AC i kule w PoP). Architektura poziomów w Prince of Persia zachwyca, ale połączenie poszczególnych krain schematycznymi platformowymi elementami powoduje po pewnym czasie znużenie u gracza. Niby poprzednie części także oferowały to samo - wystająca belka, kolumna, rurka do balansowania, ale nie było to aż tak rażąco uwydatnione. Nachodzi mnie myśl, że zespół odpowiedzialny za projekty poziomów, mając do dyspozycji pnącza, belki, pierścienie i "magiczne płyty", mając gotowe lokacje, porozdzielał w optymalny sposób te właśnie elementy, nie zastanawiając się nad zbytnim urozmaiceniem rozgrywki. W tej grze po prostu za często zauważa się pewne prawidła i schematy. Zdobywasz nową moc magiczną i nagle wiesz: o, teraz będzie scenka, a zaraz potem walka. Sądzę, że powrót do liniowości z obecną oprawą byłby zmianą na plus. Wiadomo, Ubisoft chciał rozwinąć wyeksploatowane pomysły z poprzedniej generacji (co chwalić trzeba), ale w przypadku tej serii, chyba nie tędy droga. Pamiętam, jak narzekałem na backtracking w Warrior Within, ale nie myślałem, iż może być gorzej (tam chociaż układ przeszkód i poziomów ulegał zmianie). Pomimo całego piękna tej gry, coś nie zagrało tak jak powinno.

mateo

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #496 dnia: Stycznia 30, 2009, 21:18:39 pm »
troszkę mnie zszokowaliście jako fana serii..

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #497 dnia: Stycznia 30, 2009, 21:42:47 pm »
Jednak Warrior Within niepokonane. Zagrałem trochę dłużej i bardziej mnie wciągnęło. Wkońcu jakaś zagadka się pojawiła. Ale nadal 7+/10.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #498 dnia: Stycznia 30, 2009, 21:46:42 pm »
Jednak Warrior Within niepokonane. Zagrałem trochę dłużej i bardziej mnie wciągnęło. Wkońcu jakaś zagadka się pojawiła. Ale nadal 7+/10.

Zagadki są żałosne i nijak się mają do tych z gier z poprzedniej generacji.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #499 dnia: Stycznia 30, 2009, 21:51:22 pm »
Zauważyłem już to przy pierwszej, ale myślałem, że w ogóle ich nie będzie  :-D

mateo

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #500 dnia: Stycznia 30, 2009, 21:53:20 pm »
ale klimatu nie można odmówić tej odsłonie? :)

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #501 dnia: Stycznia 30, 2009, 21:57:44 pm »
Gra czerpie ogólnie z ICO i z SotC. To raczej nie :D

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #502 dnia: Stycznia 30, 2009, 21:58:45 pm »
Jednak Warrior Within niepokonane. Zagrałem trochę dłużej i bardziej mnie wciągnęło. Wkońcu jakaś zagadka się pojawiła. Ale nadal 7+/10.
Jeszcze zmienisz pogląd, jak się okaże, że wszystkie zagadki opierają się na operowaniu korbą.

Ja tam w oceny się nie bawię, bo niby jak do tego podejść rzeczowo? Jak można rozgraniczyć, czy dać plusa czy nie? Dla mnie 7+ czy 7 to to samo. Tak jak przy recenzjach filmów nie powinno się stosować bezdusznego podsumowania cyfrą bądź liczbą (ale takich jest bardzo mało), tak też jest z grami. Wypunktować najmocniejsze i najsłabsze strony, o wiele więcej to mówi o samej grze. Gorące dyskusje, wielkie dywagacje o ocenie danej gry są niedorzeczne. To tak na marginesie, bez obrazy.
Szkoda, że nieco się zawiodłem na nowym PoP. Chyba zbyt wiele sobie obiecywałem po zwiastunach i zapowiedziach.
Są momenty, gdzie wolałbym Księcia w stylu Issac'a z DS, niemowa po prostu.

ale klimatu nie można odmówić tej odsłonie? :)
Klimat jest, a jakże. Można docenić piękno tej gry, jednak nie w takim stopniu, w jakim się spodziewałem. Same lokacje, to wspaniałe rozwinięcie pomysłów z TSoT. Taka np. wieża zegarowa od razu budzi skojarzenia z planetarium z pierwszej części na konsole poprzedniej generacji.

Gra czerpie ogólnie z ICO i z SotC. To raczej nie :D

Przyznaj, że raczej nieudolnie, bo choć podobieństwa do SotC są, to bossowie nie mają takiego klimatu, raczej niczym nie zaskakują i każda walka wygląda praktycznei tak samo.

Co do ocen- dlatego najlepiej oceniać w skali szkolnej albo 0-10, ale bez + i -.
Dodałbym - jedno wielkie QTE. Kombinacje wyprowadza się jednak przyjemnie i bardzo miło wyglądają.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2009, 22:10:40 pm wysłana przez Kert »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #503 dnia: Stycznia 30, 2009, 22:01:13 pm »
Gra czerpie ogólnie z ICO i z SotC. To raczej nie :D

Przyznaj, że raczej nieudolnie, bo choć podobieństwa do SotC są, to bossowie nie mają takiego klimatu, raczej niczym nie zaskakują i każda walka wygląda praktycznei tak samo.

Co do ocen- dlatego najlepiej oceniać w skali szkolnej albo 0-10, ale bez + i -.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #504 dnia: Stycznia 30, 2009, 22:15:53 pm »
No właśnie, ta gra nie jest na 7, ale też nie na 8. to już lepiej może 7,6/10 ? :D

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #505 dnia: Stycznia 30, 2009, 22:26:05 pm »
Jak już oceniać, to
w skali szkolnej albo 0-10, ale bez + i -.

No właśnie, ta gra nie jest na 7, ale też nie na 8. to już lepiej może 7,6/10 ? :D
Może wystaw liczbę z tysięcznym miejscem po przecinku, skoro to dla ciebie za małe spektrum? :wink:

nakimushi

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #506 dnia: Stycznia 31, 2009, 06:53:36 am »
A wiadomo w jakiej cenie ten DLC ??

10$

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #507 dnia: Stycznia 31, 2009, 11:04:47 am »
Najbardziej rozczarowało mnie to, że świat opanowany przez korupcję, a świat uzdrowiony różni się tylko... teksturami, oświetleniem, oraz obecnością/brakiem czarnego gluta. Miałem nadzieję na zmianę właśnie w stylu Warrior's Within, gdzie pomiędzy lokacjami z przeszłości a teraźniejszości naprawdę była różnica - były to te same lokacje, ale widać było jak bardzo ząb czasu je ugryzł, mechanizmy przestawały działać i się rozpadały, drzewa usychały, konstrukcje rozwalały, w ścianach/podłogach dziury itp itd. Także nawet pomimo iż ciągle krążyliśmy po tym samym zamku, to etapy z przeszłości i etapy z teraźniejszości były zupełnie inne. Tu zaś tego nie ma - to ciągle to samo, tylko ładniejsze.
: Styczeń 31, 2009, 11:03:20 am
troszkę mnie zszokowaliście jako fana serii..

Powiem tak, gra się bardzo fajnie i przyjemnie (coś jest w tym, że nie można zginąć -- przynajmniej gra nie jest tak frustrująca jak WW), ale trzeba sobie tą grę dawkować. Inaczej bardzo szybko dotrze do Ciebie, że cała ta gra to jeden wielki schemat, który co rusz się powtarza.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #508 dnia: Stycznia 31, 2009, 11:14:46 am »
W przeciwieństwie do AC, PoP nie znudził mnie w ogóle. Całą grę przeszedłem z wielką przyjemnością i z chęcią ją skończę ją drugi raz. 8-)

nakimushi

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #509 dnia: Stycznia 31, 2009, 16:58:33 pm »
W przeciwieństwie do AC, PoP nie znudził mnie w ogóle. Całą grę przeszedłem z wielką przyjemnością i z chęcią ją skończę ją drugi raz. 8-)

o matko co czlowiek to opinia - ja tej gry nie moge sie zmusic nawet zeby skonczyc -
pusta i nudna ....
a  Assasina to bym mogl 5 razy przechodzic  :-D

Dla mnie najwieksza wada Princa jest to ze caly swiat wydaje sie pusty i nie ma tam ludzi - walka raz na jakis czas z 1 przeciwnikiem nie podoba mi sie (a potem pol godziny skakania i zbierania magicznych kuleczek)
 :???:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #510 dnia: Stycznia 31, 2009, 17:32:21 pm »
W przeciwieństwie do AC, PoP nie znudził mnie w ogóle. Całą grę przeszedłem z wielką przyjemnością i z chęcią ją skończę ją drugi raz. 8-)
Nie ściemniaj - przyznaj się, że robisz to dla pucharów! :lol:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #511 dnia: Stycznia 31, 2009, 19:20:18 pm »
Nie ściemniaj - przyznaj się, że robisz to dla pucharów! :lol:
Co ja, juve? :D

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #512 dnia: Stycznia 31, 2009, 19:41:58 pm »
Nie ściemniaj - przyznaj się, że robisz to dla pucharów! :lol:
Co ja, juve? :D
Tak, tylko zamiast X'a masz Ps3.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #513 dnia: Stycznia 31, 2009, 22:16:08 pm »
Myślałem, że nowy PoP będzie bezwarunkowo pierwszą grą na moją PS3, ale po zapoznaniu się z Waszymi opiniami, prawdopodobnie wcale tak się nie stanie :(
Najbardziej razi mnie zbytnia schematyczność i, nazwijmy to przejrzystość całej gry (po kilku etapach nie natrafiamy na jakiekolwiek nowe przeszkadzajki? Drogę widać jak na dłoni ? Poprzednie PoPy, mimo swej liniowości, potrafiły trochę napsuć krwi, a tutaj praktycznie idzie się jak przez masło tak ? ). Chyba będę musiał zaczekać z nowym Princem do czasu kiedy cena znacznie spadnie, a w nową generację wstąpić z czymś zupełnie innym. Choć z drugiej strony, nie wiem czy będę w stanie się powstrzymać - damn you Ubi! :sad:
PSN ID: WojtqGO

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #514 dnia: Stycznia 31, 2009, 22:34:16 pm »
Zdecydowanie jak przez masło. Qwa, beznadziejny jest ten brak różnorodności. W zasadzie to "architektura" sprowadza się do ścian, wystających kółek, roślin, którymi niektóre ściany są obrośnięte, kilku drążków i desek. No, pomijając już to, że 2 ostatnie elementy są rzadkie.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #515 dnia: Stycznia 31, 2009, 23:28:10 pm »
Chyba sprzedaje tego PoP'a i zostawiam na Silenta, bo po 9 uzdrowieniach już nie mam siły wracać do tej gry :(

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #516 dnia: Lutego 02, 2009, 00:03:33 am »
Jakieś dwie godziny temu skończyłem tego PoP'a. Nie dziwię się, że większość tak docenia końcówkę.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Gdyby urozmaicono w większy sposób eksplorację, zmieniono nieco Księcia i postarano się o większą różnorodność w trakcie walk, byłaby to jedna z najlepszych gier, z jakimi miałem do czynienia. Jest tylko dobrze.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Gra jest piękna, klimatyczna (jeśli główny bohater byłby niemową), czasami zapiera dech w piersiach, ale jednocześnie wieje nudą. Trzeba ten tytuł dawkować. Jedno, dwa posiedzenia i jestem pewien, że bardziej bym się zraził. Chętnie pozwiedzam jeszcze ten świat w poszukiwaniu brakujących "świetlnych nasion", ale jak sobie pomyślę, że znowu trzeba skakać po pierścieniach i odbijać się od świetlnych płyt, ochota nieco przechodzi. To powinna być przestroga na przyszłość dla twórców. Wyczekuję z niecierpliwością na DLC, bo jak wiadomo, to nie tylko dodatkowa misja wpleciona w świat gry, ale przede wszystkim kontynuacja fabularna, której jestem niezwykle ciekaw (choć pewnie nie będzie tego zbyt wiele). Swoją drogą, gdyby nie rozmowy partnerów po wejściu do nowej lokacji, wątek fabularny można by skondensować do max. 30 min czasu gry. Co denerwuje to także brak chemii między postaciami, prostackie odzywki Księcia burzą wg. mnie całą otoczkę. Generalnie, polecam fanom serii, trzeba w tę grę zagrać. Reszta pewnie się zrazi i po 2 godzinach znudzi, ale kurczę, doznanie jakie człowiek przeżywa, gdy postać stanie na wystającej belce u szczytu konstrukcji, po leniwym obróceniu kamerą, ukazującym się wokół niesamowicie plastycznym krajobrazie, w połączeniu z piękną animacją i przy akompaniamencie pasującej muzyki, jest czymś niezapomnianym.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #517 dnia: Lutego 02, 2009, 20:50:51 pm »
Przeszedłem tego bękarta Ubisoftu :P. I powiem tak. Zakończenie jest miażdżące, nastraja na sequel jak dobry film. Kontynuację na pewno kupię, ale do tej części już nie zasiąde.
Ten cały cell-shading pasuje do tego typu opowieści. Muzyka nie wpada w ucho (podobna do tej z 2 aktu w Diablo 2 :D ). Gameplay marny, za nudno. Szkoda, że tylko zakończenie ma power.

-8/10

BTW. Ten DLC ma być kontynuacją, że PoP2 czy poprostu taki dodatek ??

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #518 dnia: Lutego 02, 2009, 22:02:55 pm »
Pozwolę sobie zacytować wiadomość Wojtq z paru stron wcześniej, wszystko będzie jasne:
Epilogue pierwszym dodatkiem do Prince of Persia
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=44905

Cytuj
W Epilogu przedstawione zostaną wydarzenia, które mają miejsce tuż po historii opowiedzianej w podstawowej wersji gry. Stąd też Rguigui nie chciał za bardzo zdradzać szczegółów na temat fabuły. Mógłby w ten sposób ujawnić końcówkę PoP-a osobom, które go jeszcze nie przeszły. Wiemy jednak, że akcja sporej części dodatku będzie miała miejsce w odmienionym Underground Palace.

Ukazanie nowych lokacji wiązać się także będzie z wyposażeniem Eliki, pomocnicy Księcia, w nową umiejętność. ?Energize? umożliwi jej odtworzyć fragment krajobrazu, który został wcześniej zniszczony. Dzięki temu Książę uzyska możliwość dostania się w miejsca wcześniej niedostępne. Tam natknie się na nowego przeciwnika ? Shapeshiftera, wymagającego stosowania dodatkowej taktyki, nieobecnej w podstawce. Ta ostatnia stanie się domeną Księcia wraz z opanowaniem techniki Sprinting Clash, polegającej na błyskawicznym oszałamianiu przeciwnika. Zdezorientowany wróg odsłoni się wówczas, stając się podatnym na zadawane przez gracza ciosy. Zyska na tym także współpraca pomiędzy Księciem a Eliką. Z pewnością będzie ona teraz jeszcze efektowniejsza.

Rozgrywka zaprezentowana w dodatku będzie się charakteryzować wyższym poziomem trudności. Przeciwnicy mają być agresywniejsi, natomiast pułapki mniej czytelne i liczniej występujące. Gracz będzie zmuszony częściej myśleć i planować, by w odpowiedni sposób zaliczyć lokacje przygotowane przez twórców. Nagrodą za ukończenie dodatku będą dwa nowe przebrania dla Księcia.


Myślę, że dodatek to maksimum 3, 4 godziny gry. Biorąc pod uwagę nowego przeciwnika, należy się spodziewać, iż znowu (odnoszę się do mapy świata) będą 4 małe rejony, które należy oczyścić z korupcji zanim przystąpimy do końcowej walki.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #519 dnia: Lutego 04, 2009, 13:45:58 pm »
Doszedłem do najwspanialszego momentu gry: mam juŻ wszystkie moce == nie muszę zbierać tych pieprzonych kulek.

Nie wiem, w tej grze naprawdę poszło coś nie tak. Gdy zaczynałem grać szukałem kaŻdej kulki, delektowałem się światem, nie przeszkadzał mi backtracking, wszędzie chodziłem pieszo itp itd. Teraz, gdy juŻ kończę grę (zostały mi do uzdrowienia dwa punkty + ostatnia walka z Wojownikiem + zakończenie, cokolwiek w nim będzie), nie chce mi się nawet przechodzić do kolejnych punktów, tylko korzystam z teleportu Eliki :/.

Do tego właśnie schematy, okropne schematy: uzdrowienie 4 punktów w danym rejonie, kaŻde poprzedzone walką z bossem; następnie przejście przez wielkie wrota, dotarcie do bossa (oczywiście z wykorzystaniem mocy KsięŻniczki) i ostateczna walka z nim podzielona na 3 tury; na koniec ucieczka z walącego się miejsca walki (równieŻ z wykorzystaniem mocy Eliki). Trzykrotnie (Alchemik, Łowca i Konkubina) powtórzył się dokładnie ten sam scenariusz. JeŻeli końcówka gry mnie jakoś nie zaskoczy, będę naprawdę rozczarowany.

No i przyznam szczerze, Że KsiąŻe jest tu bardziej wkurzający, niŻ Dante z DMC3/4 czy Leon z RE4 :|. Nigdy nie jest powaŻny, zawsze musi walnąć jakiś tekst mało pasujący do sytuacji, a 90% jego dialogów z Eliką to damsko-męskie dogadywanie sobie i końskie zaloty ("Tylko nie patrz się na mój tyłek. Czuję twój wzrok" .... ).

Gra jest naprawdę fajna i przyjemna, ale im bliŻej końca, tym bardziej męcząca się okazuje. I tak jak napisałem w którymś tam wcześniejszym poście - widziało się pierwsze 30 minut gry to tak, jakby się widziało całą grę :/.
: Luty 03, 2009, 23:41:41 pm
Dobra, przeszedłem grę; poniżej moje wrażenia z zakończenia, więc jeżeli ktoś nie skończył gry, niech nie czyta,

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.