News

AC Valhalla dostanie tryb edukacyjny

Taka wiedza może niespecjalnie przyda się w szkole, bo tam o wikingach za wiele nie ma, ale już dla własnego poszerzania horyzontów warto będzie ten dodatek sprawdzić. Zwłaszcza, że będzie darmowy.

Można już chyba powiedzieć, że tryb Discovery Tour stał się tradycją w serii Assassin's Creed, bowiem Valhalla będzie trzecią grą (po egipskim Origins i greckim Odyssey), która go dostanie.

Jeśli nie wiecie na czym on polega, to z menu głównego możemy wybrać jakąś znaną lokację i zamiast walczyć czy wykonywać questy, otrzymujemy wyrysowaną linię zwiedzania z zaznaczonymi miejscami, w których można poznać prawdziwe historyczne informacje na temat zabytku, postaci, czy wydarzenia - często poparte zdjęciami czy rycinami z muzeów. Nie żeby sama gra nie miała takich informacji, bo już przy okazji zadań dostajemy sporo informacji (a fani serialu Wikingowie na pewno mieli rumieńce czytając o synach Ragnara), ale często są tam wplecione fikcyjne motywy bezpośrednio z gry - których w Discovery Tour nie ma.

Tryb trafi do gry za darmo już 19 października.

To jednak nie wszystkie nowości, bowiem zgodnie z obietnicami, użytkownicy którzy zapłacili za Season Pass powinni wkrótce otrzymać ostatnią zawartość dodatkową, przy okazji aktualizacji 1.4.0. W grze ma pojawić się nowe wydarzenie - Festiwal Oskoreia, który jest świętem dedykowanym... Dzikiemu Gonowi. Jeśli myślicie, że to jakieś nawiązanie do Wiedźmina to muszę was wyprowadzić z błędu - kto czytał książki Andrzeja Sapkowskiego wie, że ten poza drobnymi słowiańskimi motywami, sięgał też ogólnie do różnych znanych motywów kulturowych i książkowych, w tym baśni, legend arturiańskich, Szekspira czy właśnie świata wikingów (Skellige, było nordycko-szkocką mieszanką kulturową). Dziki Gon/Dziki Łów jest dość często pojawiającym się motywem w Europie i zgodnie z nazwą chodzi w nim o goniące po niebie dzikie stwory (demony, duchy, itd.). Rodzajem Dzikiego Gonu są też zresztą biblijni jeźdźcy apokalipsy, a u wikingów na ich czele stał sam Odyn, chociaż niektóre źródła podają też Freję. Ciekawe którą wersję wybierze Ubisoft i czy w trybie Discovery Tour opowie o wszystkich alternatywnych opcjach.

Przypomnę, że 10 listopada minie rocznica wydania gry.

Niestety, firma nie przygotowała trailerów dla nowych rozszerzeń, dlatego dla przypomnienia discovery tour z poprzednich odsłon:


Czas czytania: 2 minut, 51 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
PS+ Extra i Premium na luty 2024 - 14.02.2024 17:34
Darmowy weekend z Assassin's Creed - 08.08.2023 21:50
AC Valhalla z kolejnymi nowościami - 23.09.2022 23:11
Premiera AC Valhalla Forgotten Saga już jutro - 01.08.2022 22:58
Gry z Ubisoft+ które mogą trafić do PS+ Extra/Premium - 16.05.2022 15:41
Niedawno pisaliśmy też o...

Konami dobiło serię PES wydając eFootbal 2022

arrow-right
arrow-right

Bluepoint w końcu w rękach Sony

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: