News

Alan Wake II grywalne od początku do końca

Twórcom zostało już jedynie dopracowanie mechanik i naprawienie bugów.

Dobre wiadomości napłynęły dziś od Remedy Entertainment w sprawie Alan Wake II. Firma co prawda nie jest jeszcze gotowa rozpocząć pełnej promocji tytułu (co obecnie jest normą na 3-4 miesiące przed premierą), ale poinformowała, że prace grą są już mocno zaawansowane.

Grę można bowiem już przejść od początku do końca - co znaczy, że jest w niej pełna zawartość. Nie znaczy to oczywiście, że premiera nastąpi za kilkanaście dni - przejście gry nie musi bowiem znaczyć, że działają wszystkie animacje, czy gotowe są wszystkie cutscenki - ba, może nawet brakować sporej części grafiki i modeli 3D, z którymi gracz nie jest w stanie podjąć interakcji. W raporcie finansowym firmy za rok 2022 zapisano jednak, że i cała zwartość też wkrótce będzie na miejscu, co zdecydowanie oznacza, że tegoroczna premiera jest bardzo pewna.

Alan Wake był swego czasu jednym z najważniejszych exów na Xboxa, mówiło się nawet, że odpowiednikiem i konkurentem (ale nie tak dobrym technicznie) na PlayStation było Heavy Rain. Firma nie trafiła jednak w krąg zainteresowań zakupów Microsoftu (podobnie jak twórcy Halo - Bungie), więc odkupili prawa do gry i w 2021 roku wydali remaster na PlayStation (a także Xboxy), przez co gra straciła status ekskluzywnej. Co ciekawe, zarówno w półrocznym raporcie z sierpnia, jak i w najnowszym, firma przyznała, że nie zarobiła na remasterze ani dolara. Wszystkie pieniądze trafiły bowiem do Epic Games, które zasponsorowało produkcję i promocję gry - a ta druga wciąż się nie zwróciła. Remedy wierzy jednak, że bliżej premiery Alan Wake II, gracze ponownie zainteresują się jedynką i w końcu przebity zostanie próg przy którym na produkcji zarobią dodatkowe pieniądze.

Poza Alan Wake II, firma pracuje też nad Control 2, Condor, Vanguard oraz remake'ami Max Payne 1+2. Niestety - mimo dobrych wiadomości na temat prac nad grą, nie dostaliśmy nowych materiałów. Te zapewne czekają na ogłoszenie daty premiery, które nie powinno nastąpić później niż tradycyjne, letnie eventy growe. Wszystkie tytuły mają wyjść tylko na obecną generację.

Czas czytania: 2 minut, 52 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wideorecenzja: Deliver Us Mars (PS5)

arrow-right
arrow-right

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse z nowym trailerem

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: