News

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse z nowym trailerem

Nie było FF na wczorajszym Nintendo Direct, więc twórcy nadrabiają to dzisiaj.

Wczoraj na Nitendo Direct zobaczyliśmy naprawdę mnóstwo gier, ale okazuje się, że to nie jedyne pozycje jakie zmierzają na tę konsolę w pierwszej połowie roku i jest gra (w tym przypadku to dość znana seria), która na porządny trailer się nie załapała, a do premiery wcale nie tak długo - bo raptem miesiąc.

Mowa o Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse, grze z serii którą kojarzą pewnie starsi gracze (debiutowała w czasach PS2), i której najnowsza część to tak naprawdę remaster wydania na Wii z 2008 roku. Nowa część dostanie oczywiście ulepszoną grafikę, oraz kilka nowych kostiumów, a że przenoszona jest z Wii, to bez problemu dźwigną ją wszystkie dzisiejsze sprzęty. Poza Switchem, wyjdzie więc też na oba Xboxy i oba PlayStation.

Fabularnie gra przedstawia historię pięciu dziewczyn, które w tajemniczych okolicznościach zaginęły na festiwalu odbywającym się na niewielkiej wyspie Rōgetsu w Japonii. Odnaleziono je, ale wszystkie straciły pamięć i nie wiedzą co działo się między ich zniknięciem i odnalezieniem - pamiętają tylko pewną melodię i kobietę w masce. Co gorsza, dwie z dziewczyn po czasie giną - pozostałe trzy postanawiają więc wrócić na wyspę i rozwiązać zagadkę. Gra to standardowy horror w którym zwiedzamy upiorne domostwa mając do dyspozycji jedynie latarkę, a na naszej stronie staną zjawy, które możemy pokonać - co charakterystyczne dla całej serii Fatal Frame - aparatem Camera Obscura. Poza zbieraniem wskazówek które mają pomóc rozwiązać zagadkę, trzeba też ulepszać aparat i jego obiektywy, aby móc pokonywać coraz silniejsze stwory, odblokowując sobie drogę aż do rozwiązania zagadki.

Premiera gry za równy miesiąc, 9 marca. 2023.


Czas czytania: 2 minut, 30 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Alan Wake II grywalne od początku do końca

arrow-right
arrow-right

Gry z GBC, GBA, Zelda, Metroid i wiele więcej w najnowszym Nintendo Direct

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: