News

Battlefield 2042 będzie dostępny "za darmo"

Oczywiście w ramach różnych abonamentów za które trzeba zapłacić, ale poza tym - już bez dopłat.

Trzeba przyznać, że dość szybko minął rok od premiery Battlefield 2042 - wydana 12 listopada 2021 gra od początku nie cieszyła się dobrą sławą, to też i mniej czasu poświęcali jej gracze - i jakoś tak przeleciało.

EA Games jednak liczy, że da się jeszcze uratować tytuł, bowiem jak to zwyczaju firmy bywa, każda produkcja po 10-12 miesiącach ląduje w końcu za darmo w EA Play. Nie inaczej będzie z Battlefieldem, chociaż trzeba przyznać, że musieliśmy czekać na najdłuższy możliwy termin, gdyż gra trafi do abonamentu dopiero pod koniec miesiąca, a więc w trzynastym miesiącu po premierze. Oczywiście to oznacza też, że będzie również dostępna za darmo w ramach GamePass.

Recenzja: Battlefield 2042

Prosty sposób na destrukcję... marki.

Czytaj dalej »

Firma liczy, że dzięki temu sporo graczy - i tych którzy grę kupili, i tych którzy skorzystają jedynie z darmowej okazji - zawita na serwery, dlatego firma wytacza ciężkie działa. Wraz z wejściem do abonamentów, pojawi się nowa aktualizacja i trzeci sezon. Gra zaoferuje przynajmniej jedną nową mapę, nową specjalność i kilka nowych broni, oraz oczywiście różnie poprawki balansu.

DICE zapowiedziało też, że to nie koniec i w planach jest także czwarty sezon - natomiast po nim firma zapewne skupi się na pracach nad kolejną częścią. My oczywiście liczymy, że będzie to w końcu upragnione Bad Company, a po problemach 2042 firma skupi się na dostarczeniu tego, czego oczekują gracze, a nie tego, co designerzy na się wymyślili, a niekoniecznie podoba się graczom. Z BF2042 jest bowiem jak z tą reklamą w której PR-owcy chcą dodać "słonie i żyrafy, a na tych słoniach te żyrafy" - co może na papierze brzmi ekscytująco, ale w praktyce powoduje raczej grymas zdziwienia na twarzy. Na szczęście seria dowiozła już tyle dobrych gier, że mimo tego jednego potknięcia DICE nadal może spokojnie liczyć na drugą szansę i jeśli tym razem nie nadużyją kredytu zaufania, na pewno spełnią nasze oczekiwania kolejną przygodą.

Czas czytania: 2 minut, 49 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Czy warto kupić Switcha w 2022?

arrow-right
arrow-right

Listopadowe gry w PS+ Extra i Premium

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: