News

Capcom rejestruje znak towarowy Dino Crisis. Internauci mają nadzieję na kontynuację

Nowy Dino Crisis nadchodzi? Proszę o spokój i spoczęcie na miejscach.

Dino Crisis to marka już nieco zapomniana. Niegdyś gry z serii nie schodziły z rankingów sprzedaży przez całe tygodnie, by ostatecznie sprzedać się w imponującym wtedy nakładzie. Teraz na pytanie o to czym był Dino Crisis, niewielu odpowiada poprawnie i choć szeregi fanów produkcji mocno przez te lata stopniały, to Ci najbardziej serią zachwyceni wciąż liczą na jej kontynuację.

Nadzieje tych ostatnich rozbudził japoński serwis Chizai-Watch służący do obserwacji najnowszych patentów rejestrowanych w kraju kwitnącej wiśni. Na stronie pojawił się bowiem dokument wskazujący na rejestrację przez Capcom aż 11 znaków towarowych, w tym również Dino Crisis.

Wszystkie pozycje na liście obejmują:

 • Commando
 • Breaht of Fire
 • DarkStalkers 3
 • Dino Crisis
 • Ghosts'n Goblins
 • Mega Man
 • Mega Man Legends
 • Power Strone
 • Project Justice
 • Rival Schools
 • Strider

Szanse na kontynuację omawianej gry są jednak dość nikłe, a to z bardzo prostego powodu, gdyż Capcom już znak towarowy odnawiał w zeszłym roku i nie podjął wówczas w związku z marką żadnych dalszych działań. Sam fakt rejestracji takowego nie musi bowiem oznaczać, iż wydawca zamierza coś z marką robić, a poprzez takie działania firmy często jedynie zabezpieczają znaki towarowe „na wszelki wypadek”. Za tą hipotezą przemawia również fakt jednoczesnej rejestracji przez Capcom wielu innych marek.

Z drugiej strony japoński wydawca mocno inwestuje ostatnio w remastery czy remake'i swoich produkcji i to ze sporym sukcesem. Produkcje takie jak Resident Evil 2 HD Remake czy Resident Evil 3 HD Remake rozbudzają sporo emocji, o czym pisaliśmy w artykule —  Remake Resident Evil 3 potwierdzony. Gra zadebiutuje w przyszłym roku. Włodarze firmy otwarcie mówili też o cyt.: „chęci wskrzeszenia starych marek” —  Capcom planuje kolejne remake'i po sukcesie Resident Evil 2. Wydawca może wskrzesić stare IP, co może dawać nadzieje fanom na upragnioną kontynuację kultowego Dino Crisis, albo chociaż remastera jednej z trzech części sagi.

Co ciekawe nad remakiem pierwszej części gry od pewnego czasu pracują już niezwiązani z oryginalnym producentem fani zrzeszeni w grupie Team ARKLAY’S . Efekty ich pracy można podziwiać poniżej:

Jeśli Capcom rzeczywiście ma w planach odświeżenie pierwowzoru serii, to przy dwóch remake'ach skupionych na tym samym tytule może dojść do poważnego zgrzytu. Miejmy nadzieję, że projekt nie zostanie wówczas skasowany.

Tagi:
Czas czytania: 2 minut, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Styczniowa wyprzedaż w PS Store

arrow-right
arrow-right

eFootball PES 2020: Mesut Ozil zostanie usunięty z chińskiej wersji gry

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: