Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Capcom szykuje kolejny remake Resident Evil? Firma pyta graczy o chęć zakupu

Głodni kolejnych zombiaków? Capcom spyta Was o zdanie.

Kilka dni temu na półkach sklepowych zadebiutował remake Resident Evil 3, który, choć może nie okazał się aż tak wielkim sukcesem jak poprzednik, to wciąż jest jedną z lepszych produkcji ostatnich lat Nowy Resident Evil gorszy od poprzedniczki. Recenzenci nie są zgodni w ocenach. Okazuje się, że wydawca nie ma nawet zamiaru czekać na szczegółowe wyniki sprzedaży i od razu przystępuje do badania rynku pod kolejne gry.

Capcom rozsyła azjatyckim graczom link do ankiety , w której pyta o to, na ile skłonni byliby zakupić nie tylko kolejny remake, ale także pełnoprawny sequel cyklu. Co ciekawe pomimo pozornego targetu na Azję, ankieta jest również dostępna po angielsku, dzięki czemu możemy spojrzeć jak brzmią zadawane w niej pytania.

Ankieta skupia się przede wszystkim na badaniu stopnia rozpoznawalności marki i przywiązania doń graczy. Odpytywani wybierają platformę, opisują swoje wrażenia i są proszeni o podanie powodu, jaki skłonił ich do zakupu. Prawdziwą wisienkę firma zostawiła jednak na deserek, gdyż pod koniec ankiety pojawia się wspomniane pytanie o zainteresowanie kolejnymi grami z serii.

Bardzo możliwe, iż oba niezapowiedziane jeszcze projekty są już na zaawansowanym etapie prac, gdyż plotki o ich powstawaniu pojawiają się w internecie już od wielu miesięcy. Jeśli spojrzeć na numerację to naturalnym kandydatem do remake'owania wydawałby się Resident Evil 4, ale w międzyczasie premierę miał również Resident Evil Code Veronica, który to zadebiutował jedynie na PlayStation 2 i GameCube. Tytuł dzięki odświeżonej wersji miałby szansę na trafienie do znacznie szerszej niż dotychczas publiczności, a przy wysokich ocenach, jakie otrzymał debiutujący w 2001 roku oryginał, można być niemal pewnym jego sukcesu.

Przedsiębiorstwo nie ujawniło na razie swoich planów. Poinformujemy Was gdy pojawią się nowe informacje na ten temat.

Tagi:
Czas czytania: 2 minut, 33 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Kwietniowe gry w PS+ już dostępne

arrow-right
arrow-right

Bloober Team pracuje nad nowym Silent Hillem?

Komentarze
...
213.136.***.*** • #1
philipo
820 dni temu

RE4 jesst super, ale wyszło chyba na wszystkie platformy. Code Veronica poproszę ;-)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: