News

Dostaniemy next-genowe Resident Evli 2, 3 i 7

Capcom postanowił jeszcze bardziej odświeżyć odświeżone klasyki plus przedostatnią część swojego szlagieru. Dodatkowo nie chce za to pieniędzy.

Podczas gdy Capcom dłubie już zapewne nad 9 numerowaną częścią Residentów, a niektórzy wciąż czekają na sieciowe Resident Evil RE:Verse, które po opóźnieniach zniknęło z komunikatów prasowych firmy, postanowiono wypełnić lukę i odświeżyć kilka starszych tytułów, wydając je ponownie na nowszych konsolach (a przy okazji zachęcić nowych graczy do zakupu po raz pierwszy).

Wybrano więc wszystkie tytuły które na poprzedniej generacji święciły triumfy (trzeba przyznać, że tutaj Capcomowi szczęście sprzyja) i tym oto sposobem dostaniemy next-genowe odświeżenie Resident Evil 2, Resident Evil 3 i Resident Evil 7. Oczywiście brak na tej liście ósemki (czyli Resident Evil Village) wynika z prostego faktu, że ona w dniu premiery 1 maja zeszłego roku trafiła od razu również na Xbox Series X|S i PlayStation 5.

Wiadomo, że ulepszone wersje gier mają zaoferować ray tracing, wyższą rozdzielczość i więcej klatek obrazu, chociaż można być niemal pewnym, że nie wszystkie trzy na raz. Oczywiście o ile Xbox Series X (bez S) zapewne wyciągnie kilka dodatkowych procent więcej, o tyle posiadacze PlayStation 5 będą mogli cieszyć się ultradźwiękowymi wibracjami i adaptacyjnymi spustami triggerów.

Firma nie podała jeszcze niestety daty premiery, ale za to potwierdziła inną ważną informajcę. Nowe wersje będą darmowe dla obecnych posiadaczy gry, wystarczy więc posiadać cyfrowe bądź fizyczne wydanie i pobrać nową wersję na nowszą konsolę. Takie coś się chwali i Capcom zdobywa za to dużego plusa.

Pozostaje więc czekać na informacje o premierze, ale te zapewne poznamy przy okazji jakiejś imprezy growej lub własnego większego wydarzenia od Capcom, gdzie pewnie poznamy też szczegóły dodatków do RE:VIII oraz informacje o premierze RE:Verse. Razem to aż 5 dat premier na które czekamy, więc na pewno całość odbędzie się z pompą większą niż trailer i wpis na twitterze i facebooku.

Czas czytania: 2 minut, 40 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Gran Turismo 7 - recenzenci wytykają wady, ale i tak dają 9/10

arrow-right
arrow-right

Świetna marcowa oferta Xbox GamePass

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
837 dni temu

Darmowe aktualizacje jestem na TAK. Takie coś nawet zachęci osoby które nie mają gry. SONY odwaliło z Uncharted i ich płatną aktualizacją. Mam całą kolekcję i żeby zobaczyć coś tam więcej klatek to każą płacić za to. Ode mnie grosza nie zobaczą za aktualizację.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: