News

CD Projekt Red rozbija bank prezentując "pokemonowego" Wiedźmina

Mówię wam, kiedyś ten kraj zbankrutuje przez białowłosego...

CD Projekt Red znów bije rekordy na polskiej giełdzie. Twórcy Wiedźmina i Cyberpunka od dawna są najwięcej wartą polską firmą, do tego stopnia, że wszelkie spadki cen akcji mogą mieć wpływ na naszą całą giełdę, gospodarkę i kursy walut, firma o tak wielkiej wartości znacząco wpływa bowiem na wycenę indeksu WIG20, czyli listy 20 najdroższych polskich firm notowanych na giełdzie (a spadki jednej firmy z nieznanego mi powodu ciągną za sobą całą resztę, chociaż wydawałoby się, że na giełdzie handlują rozsądni ludzie i potrafią oddzielić problemy jednostki od reszty).

Zaprezentowany w tym tygodniu The Witcher: Monster Slayer, który pozwoli nam walczyć z potworami znanymi z uniwersum CDPR (bo nie wszystkie występowały w książkach Sapkowskiego, twórcy Geralta z Rivii), jest jawnym klonem Pokemon GO, ale być może właśnie z tego powodu, że nie jest grą o Pikachu i Magikarpach, a nastawiony jest na dojrzałych graczy, aż tak poruszył inwestorów. Warta bowiem w styczniu tego roku 286 zł za akcję firma wczoraj w szczycie warta była bowiem aż 460zł za akcję. Warto też dodać, że 12 marca, gdy ogłoszono zamknięcie szkół i przedszkoli oraz galerii handlowych, firma warta była raptem 216zł za akcję, co tylko świadczy o tym jak głupimi prawami rządzi się giełda - kilka firm z WIG 20 pociągnęło za sobą te które przez lockdown w żaden sposób nie ucierpiały (ludzie z CDPR nadal pracowali nad grami, ale zdalnie z domu).

Oczywiście Monster Slayer wyjdzie jedynie na komórki - pewnie gdyby Switch miał kamerkę miałby szanse się załapać, a jedyna inna konsola która by się nadawała - Vita - dawno umarła (no i dziś byłaby już za słaba).

Największa produkcja firmy, czyli Cyberpunk 2077 wciąż planowany jest na 19 listopada. Gra zaliczyła kilkukrotnie obsuwy, nieoficjalnie coraz częściej mówi się, że powodem były problemy z optymalizacją na bazowe PS4 i X One. Na szczęście jeśli planujecie zakup next-gena, to obie konsole powinny być dostępne najpóźniej dzień po premierze gry i tam nie napotkacie większych problemów, mając odpowiedni zapas mocy.

To co, zaprosicie Wiedźmia "Go" do swojego ogródka?

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 57 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Odpoczywamy, ale nie znikamy :) - 10.03.2023 20:11
18 lat temu PSX Extreme uznało nas najlepszą stroną o grach - 10.03.2023 13:48
Forum - 10.03.2023 13:18
Square wchłonie Luminous Productions, bo Forspoken zawiodło - 28.02.2023 23:13
Sony wywraca nasze spojrzenie na pady z projektem Leonardo - 05.01.2023 23:30
Niedawno pisaliśmy też o...

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów na trailerze z polskim dubbingiem

arrow-right
arrow-right

Dziś premiera Wasteland 3

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1325 dni temu

Nuuudne ... Nie ma jak to skopiować pomysł!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: