News

CTR: Nitro Fueled dostał (nie)obiecane mikrotransakcje

Krótka historia o tym jak zrąbać tak wspaniały powrót gry, rzucając się na forsę graczy,

Activision od dawna wyśmiewane i krytykowane było, za ładowanie mikrotransakcji wszędzie gdzie się da. Ot chociażby słynna kropeczka celownika za dolara, która przebiła chyba złotą zbroję dla konia ( Mikropłatności w CoD:BO4 przebiły właśnie złotą zbroję dla konia). Ostatnimi jednak czasy pojawiło się światełko w tunelu i wyglądało, że Acti odpuszcza, bowiem trzy świetne remake'i - Crash N.Sane Trilogy, Spyro Reignited i Crash Team Racing: Nitro Kart nie tylko wyszły w niższej cenie, ale dodatki do Crashy były za darmo. Nitro Kart dostało wręcz całe "sezony" z trasami postaciami, które odblokować można zdobywając monety i punkty nitro.

Tu jednak pojawia się problem, bowiem aby zdobyć wszystko, trzeba nawet kilkadziesiąt tysiecy punktów nitro, a pojedynczy wyścig potrafi dać 10-100 (poza zaliczeniem jakiegoś z zadań tygodniowych itp., ale to można zrobić najczęściej raz). Do tego same postaci i skiny kupujemy za monety. Wyścigi w trybach offline dają raptem kilka takich monet, a wyścig online od kikudziesięciu do kilkuset, zależnie ile graczy zestrzelimy i które mamy miejsce. Tymczasem jeden skin kosztuje zazwyczaj 3000-5000 monet, więc czasem trzeba kilka godzin gry, aby się dorobić jednego zestawu. Było trudno, gracze liczyli na jakieś zmiany (więcej monet za wyścig), tymczasem...

Acti jak to Acti, odstawiło nałóg i chwilę wytrzymało, ale pokusa była silniejsza. Od dzisiaj na konsoli można kupić już "monety" zamiast przejechać kilkanaście wyścigów. Najtańszy pakiet, za 10,50zł pozwoli nam na zakup 2500 monet, co wystarczy raptem na pojedyncze zestawy kół czy naklejek, a nie na całe zestawy bohaterów (jak np. dodane w tym sezonie dziecięce wersje Crasha i Coco -  Drugi sezon w Crash Nitro Fueled już w piątek!). Zakładając więc, że chcemy kupić wszystkie skiny z nowego sezonu, a zestaw kosztuje ok. 3500 monet, trzeba by kupić minimum ten najdroższy pakiet monet - 10000 (+1000 gratis) za... 42 złote. Przypominam, w grze, która kosztowała 169zł na premierę, zatem taki pakiet monet to 1/4 ceny gry. Zakładając, że ze sezonów ma być 6, Activision chce wyciągnąć z nas dwukrotność ceny.

Ech, Activision, kiedy przestaniesz naciągać i wykorzystywać graczy?

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 58 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Genshin Impact - chiński klon Zeldy Breath of Wild zmierza na PS4

arrow-right
arrow-right

Dirt Rally 2.0 nareszcie z trybem VR

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: