News

[Aktualizacja #2] Cyberpunk 2077 z patchem 1.5 next-gen i demo zadebiutują we wtorek

CD Projekt chciał zrobić niespodziankę, ale wszyscy wybitnie starają się ją zepsuć.

Aktualizacja #2, 15.02, 14:44
Holenderski oddział pomylił godziny i opublikował już informację o demo, zatem potwierdziły się plotki - dziś pojawi się patch 1.5 dla next-genów, oraz dostaniemy wersję próbną Cyberpunka.

Aktualizacja #1, 15.02, 10:49
Na hiszpańskojęzycznych stronach internetowych zauwżono dziś reklamę Cyberpunka 2077, informującą o możliwości pobrania wersji demo na Xboxa Series X|S oraz PlayStation 5. Wygląda więc, że faktycznie gra nie tylko dziś wyjdzie, ale będzie można sprawdzić za darmo jej jakość - a ta w takim razie musi być faktycznie lepsza, skoro CD Projekt Red odważył się na wersję demo.Oryginalna treść:

Nie będę ściemniać, że gdy CD Projekt Red zapowiedział na wtorek 15 lutego stream, nikt nie wiedział o co chodzi. Skoro zapowiedziano go z kont Cyberpunk 2077, a już wcześniej przesunięto premierę next-genowej gry na I kwartał 2022, to o czym można by mówić, jak właśnie nie o tym? Zwłaszcza że od pewnego czasu gra nie dostała żadnej większej aktualizacji, a wciąż przecież jest tam co łatać i to bez poprawek oprawy graficznej

Wygląda jednak na to, że jutrzejsza prezentacja ma szanse nie tylko być zapowiedzią, ale możemy dostać premierę aktualizacji next-gen, bowiem ktoś nieco za szybko zaktualizował metadane w sklepie Xbox Marketplace i konsole Microsoftu zaczęły wyświetlać przy Cyberpunku znaczek Optimized for Xbox Series X|S, który jest automatycznie nakładany na ikonę gry, jeśli w metadanych ustawiono odpowiedni parametr (w tym przypadku zapewne zwykłe 0 lub 1).

Gra pojawia się też na liście gier zoptymalizowanych na next-geny, jeśli wybierzemy takie filtrowanie w menu konsoli.

Gdyby więc jutro miała paść dopiero data premiery (np. marcowa), na pewno nie aktualizowano by jeszcze sklepu. Jest więc szansa, że patch pojawi się chwilę po zakończeniu streamu, który planowany jest na godzinę 16:00 czasu polskiego.

Co ciekawe niektóre zagraniczne serwisy twierdzą, że gra dostała aktualizację (7GB), ale na screenach wyraźnie widać, że jest to wciąż wersja 1.31. Nie znalazłem też na youtube żadnego nagrania, które pokazywałoby chociażby proces tej aktualizacji, więc akurat ta wiadomość wydaje się być kaczką dziennikarską (może ktoś nie pobrał aktualizacji 1.30->1.31).

Miejmy nadzieję, że CD Projekt jutro pozytywnie nas zaskoczy i faktycznie dostaniemy kolejnego patcha (oraz może w końcu zapowiedź fabularnego DLC). Oczywiście od aktualizacji oczekujemy tylko trzech rzeczy: 60 FPS / 4K, przywrócenia sensownej ilości NPC i pojazdów, oraz poprawy wszelkich błędów i glitchy które wciąż nękają grę ponad rok od premiery. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale dodatkowe 14 miesięcy to chyba wystarczająco dużo, żeby gra w końcu była gotowa po... 9 latach prac.

Stream ruszy jutro o 16:00 pod adresem https://www.twitch.tv/cdprojektred . Miejcie swoje konsole w gotowości ;)

Czas czytania: 3 minut, 21 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dzięki Horizon II:FW gracze odkryli, że kobiety też mają włosy...

arrow-right
arrow-right

LEGO Brawls zmierza na konsole

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: