Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Cyberpunk 2077 otrzyma next-genową wersję na PS5 i XSX

Wsteczna kompatybilność nie będzie jedynym sposobem na zagranie w Cyberpunka 2077 na nowych konsolach.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Produkcja CD Projekt Red ma szansę stać się kolejnym hitem Polaków po bijącym rekordy Wiedźminie 3. Twórcy zorganizowali sesję Q&A, podczas której mogliśmy się dowiedzieć o wypuszczeniu gry na konsole nowej generacji.

Deweloperzy planują wydanie Cyberpunka na PS5 i XSX, który zaoferuje znaczne ulepszenia od swojej podstawowej wersji. Ta jednak nie pojawi się jako tytuł startowy, gdyż autorzy potrzebują czasu, by dobrze zaznajomić się z tymi platformami sprzętowymi.

Jeśli chodzi o pełnoprawną, next-genową wersję, to zadebiutuje ona później. Nie zapowiedzieliśmy jeszcze konkretnych dat i nie możemy jeszcze nic na ten temat powiedzieć.

Michał Nowakowski

Warto dodać, że na Xbox Series X będziemy mogli zagrać w Cyberpunka 2077 bez oczekiwania dzięki wstecznej kompatybilności z Xboksem One. Natomiast w lutym ogłoszono, że nabywcy gry na XONE dostaną za darmo ulepszoną wersję przeznaczoną na nową generację. Na ten moment nie wiadomo czy egzemplarze na PS4 będą mogły odpalić się na PS5, gdyż Sony nie wyjawiło jeszcze szczegółów dotyczących systemu wstecznej kompatybilności.

Cyberpunk 2077 zostanie wydany na konsolach PS4, XONE i PC 17 września tego roku. Pierwotnie miał zadebiutować 16 kwietnia 2020 roku, ale w celu dopracowania produkcji przesunięto datę premiery.

Czas czytania: 2 minut, 4 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dead Island 2 pojawi się na Playstation 5 i Xbox Series X

arrow-right
arrow-right

PlayStation chwali się dzisiejszą premierą FF VII Remake. I pokazuje grę na PC zamiast PS4...

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.