News

Don't Starve trafi do pudełek. Grę planszową tworzą Polacy

Wielu z Was pewnie czeka na sequel, ale dobre i to.

Pewnie wielu z Was słyszało o tytułach Don't Starve oraz Don't Starve Together. Ten przebojowy indyk od Klei Etertainment już lata temu zawojował rynek oferując ciekawy artstyle i świetne mechaniki rozgrywki, dzięki czemu wciągał na całe godziny. Wielu fanów z utęsknieniem wyczekuje kolejnych tytułów z tej serii, ale deweloperzy na razie nam jej nie zapewnili. Jednak w temacie Don't Starve pojawi się niedługo coś totalnie nowego, a mianowicie — gra planszowa i to tworzona przez polską firmę — Glass Cannon Unplugged.

Tytuł zaoferuje rozgrywkę kooperacyjną dla 1-4 graczy, którzy tak jak w przypadku gry wideo, zanurzą się w generowany losowo i niebezpieczny świat, a ich cel będzie jeden — przeżyć. W tym celu tak jak w grze, będą musieli oni dokonywać wyborów, eksplorować i oczywiście craftować.

Projektem planszówki zajął się nasz rodzimy projektant — Rafał Pieczyński, który wcześniej odpowiadał za chociażby This War of Mine oraz planszówkę Frostpunk, więc doświadczenia mu z pewnością nie brakuje.

Gra zadebiutuje w trzecim kwartale 2024 roku. Można już dokonywać zamówień przedpremierowych na serwisie Kickstarter , gdzie też deweloperzy zbierają środki wymagane do realizacji pomysłu. Tytuł ukaże się w polskiej wersji językowej.

Tagi:
Czas czytania: 2 minut, 3 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Diablo IV już w Xbox Game Pass. Microsoft podaje instrukcje instalacji gry

arrow-right
arrow-right

Recenzja: Stalker: Legends of the Zone Trilogy

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: