News

Dragon Age: Straż Zasłony z oficjalnym gameplayem. Twórcy odzyskują zaufanie

I tak, jest lepszy niż tragiczny reveal trailer.

Seria Dragon Age liczy sobie już 15 lat i choć to szmat czasu, to wcale tak dużo znowu gier z serii nie otrzymaliśmy — wręcz przeciwnie, mało, bo tylko trzy, czyli jedną na 5 długich lat. Studio zajmujące się serią już od dawna borykało się z dużymi problemami, w tym kadrowymi i nie było w stanie dostarczyć nam kolejnej części gry. Kilka dni temu w końcu otrzymaliśmy jej teaser —  Dragon Age: Straż Zasłony oficjalnie! Nowa gra Bioware z przedstawioną rozgrywką, który jednak bardzo nie spodobał się fanom. Teraz na oficjalnym pokazie otrzymaliśmy czysty gameplay.

Uprzedzamy wasze pytania — tak, jest już lepiej i całość nie wygląda jak żenujący hero shooter. Gracze nawet śmieją się pod filmikiem, że osoba, która "przyklepała" poprzedni teaser powinna wylecieć z roboty. Co jednak zobaczymy na świeżo opublikowanym gameplayu? Całkiem sporo, bo trwa on aż 20 minut.

Dzięki materiałowi poznaliśmy też założenia fabularne tytułu. Całość prawdopodobnie ma się dziać w magokratycznym imperium Tevinter, gdzie wciąż legalne jest niewolnictwo, a zakazana wszędzie magia krwi ma się całkiem dobrze. Wcielimy się w śmiałka imieniem Rook, który w zgodzie z fabularnym tokiem wydarzeń z Dragon Age: Inkwizycja, będzie musiał zmierzyć się z pradawnymi elfickimi bóstwami.

Producent zapewnia, że tytuł nadal będzie stawiał na mocny aspekt drużynowego RPG, gdzie znajdziemy wiele różnych klas postaci, a zadania będą obfitować w wybory oraz będą się zmieniać w zależności od nastawienia naszych kompanów do nas samych. Do tego mamy też otrzymać tradycyjny dla serii system aktywnej pauzy, dzięki któremu nawet podczas trudnych walk możemy swobodnie rozdawać rozkazy.

Dragon Age: Veilguard ukaże się jesienią tego roku na PS5, XSX oraz PC. Preordery powinny wystartować wkrótce.

Tagi:
Czas czytania: 2 minut, 34 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Deliver Us Home ze zbiórką na kickstarter. Twórcy proszą o wsparcie

arrow-right
arrow-right

Prince of Persia: The Sands of Time Remake znacząco opóźnione! Ubisoft potwierdza odległą premierę

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: