O końcu wsparcia dla Drivecluba pisałem już w kwietniu ( DriveClub kończy żywot), ale od tego czasu łatwo zapomnieć o takiej informacji. Jeszcze tylko do soboty można pobierać grę i dodatki ze sklepu PS Store. Potem wszystko zniknie i nie będzie już opcji zakupu ani gry, ani dodatków (w tym trybu VR, czy motocyklowego). Oczywiście kto pobrał grę, nadal znajdzie ją w swojej "bibliotece" na konsoli (wraz z dodatkami), ale w samym PS Store nie znajdziecie jej nawet jeśli ją kupiliście. Wersje na płytach oczywiście też będą działały.

Sam tryb online zostanie zamknięty dopiero 31 marca, więc jest jeszcze sporo czasu, aby grę wypróbować i zdobyć zaległe trofea zanim serwery zamilkną a gra dołączy do grona gier w których zrobienie calaka nie idzie, a rozrywka praktycznie traci sens - bo to tryb multiplayer i posiadanie "ekipy" było esencją Driveclub.

Szkoda jedynie, że Sony nie przygotowało żadnych promocji na ten ostatni tydzień. Kusi mnie tryb VR, który dla posiadaczy przepustki sezonowej i tak był za pół ceny, z drugiej jednak strony skoro gra utraci wkrótce wsparcie moglibyśmy dostać zniżki 50-75%.

Dla porządku jeszcze cytat ze sklepu PlayStation, który powinien wyjaśnić wszelkie niejasności:

Serwery DRIVECLUB™, DRIVECLUB™ VR oraz DRIVECLUB™ Bikes zostaną zamknięte 31 marca 2020 (godz. 23.59). Wszystkie funkcje sieciowe (włączając w to tryby rozgrywki) zostaną tego dnia zawieszone. Nadal będzie możliwa gra w trybach offline. Gry posiadają jednak dużo funkcji sieciowych, dlatego od 31 marca 2020 działanie wymienionych produktów ulegnie zmianie:
Nie będzie możliwe:
• użycie przepustki sezonowej w grze sieciowej
• reprezentowanie klubu w rozgrywkach i zawodach sieciowych
• gra sieciowa i udział w wyzwaniach
• tworzenie własnych zawodów
• udział w rankingach i dzielenie się statystykami oraz postępami w grze
Możliwe będzie:
• użycie przepustki sezonowej w trybach dla pojedynczego gracza oraz offline
• kontynuowanie rozgrywki we wszystkich tytułach (DRIVECLUB™, DRIVECLUB™ VR i DRIVECLUB™ Bikes) oraz korzystanie z opcji offline w pakietach DLC
• otrzymywanie trofeów w trybach gry offline i dla pojedynczego gracza
PlayStation® zaprzestanie sprzedaży DRIVECLUB™, DRIVECLUB™ VR, DRIVECLUB™ Bikes i wszystkich pakietów DLC oraz przepustek sezonowych związanych z tymi grami 31 sierpnia 2019 (godz. 23.59).