News

DriveClub kończy żywot

Wyłączenie trybu online za rok sprawi, że gra straci sens. DLC i sama gra znikną też ze sklepu jeszcze wcześniej.

Problemem gier online jest to, że prędzej czy później ich serwery są zamykanie. Łowców trofeów i achievementów zawsze dodatkowo smuci fakt, że nie da się już zdobyć od tego momentu calaka.

W DriveClub, który z przygodami po 8 miesiącach od planowanej premiery trafił w końcu na PS4, prawie cała gra opiera się właśnie na trybie online - uczestnictwo w klubach, wyścigi online, wyzwania w trybie single player, toplisty czasówek wśród znajomych. Po 31 marca 2020 zostanie nam więc jedynie opcja ścigania się lokalnie bez porównań z innymi graczami czy możliwością zdobycia punktów (gwiazdek) za wyzwania (punkty za drift/punkty za tor jazdy/punkty za prędkość - każde na wybranym na odcinku czy zakręcie).

Po 31 sierpnia 2019 zniknie też opcja kupienia gry w PS Store - zniknie zarówno Driveclub, jak i rozszerzenia Bikes i VR, oraz wszystkie DLC. Oczywiście kto je kupił nadal będzie mógł je pobrać - ale po tym terminie już nie ma na to szans. Warto więc pomyśleć zwłaszcza o trybie VR jeśli macie gogle, bo zostało tylko 5 miesięcy aby go dodać do biblioteki lub nigdy nie sprawdzić.

Gra była dostępna za darmo w PS+ (planowo miała być tytułem startowym dla tej usługi na PS4, ale tak się nie stało) - DriveClub: PS Plus Edition.

P.S. Nie, to nie żart na 1 kwietnia.


Wspomniane gry: DriveClub: PS Plus Edition

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 16 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sega zapowiedziała gry na olimpiadę w Tokio

arrow-right
arrow-right

London Heist VR zmieni się w "dużą" grę

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: