News

Dziś wyłączenie serwerów DriveClub

A miało być tak pięknie...

DriveClub to jeden z większych pechowców tej generacji konsol. Najpierw gra zaliczała ogromne poślizgi (miała być jedną z pierwszych produkcji w ramach PS+ na PS4), a potem twórcy ostatecznie wydali całą grę za darmo, dopakowując ją różnymi DLC, żeby jako tako podreperować budżet, co i tak nie pomogło deweloperom i Evolution Studios zlikwidowano.

Ostatecznie, chociaż nieco arcade'owy, DriveClub był naprawdę dobrą pozycją, zwłaszcza graficznie pieścił oczy (do dziś pod paroma względami, jak np. ilość drzew na otaczających trasy górach, nie została przez nikogo pobita), a różne dodatki (w tym tryb VR, czy motocykle jako niemal druga gra, oraz wiele DLC) pozwalały na naprawdę mnóstwo długiej zabawy.

Niestety, dziś ta zabawa się skończy, gdyż główne założenie gry - zakładanie klubów i ściganie się dla nich, zbierając punkty - zostaje dziś odłączona od wtyczki. Pisaliśmy już o tym rok temu ( DriveClub kończy żywot). Ze sklepu PS Store zniknęła też sama gra i wszystkie DLC, więc jeśli czegoś nie kupiliście - to już po zawodach ( Sony w ogniu krytyki po przedwczesnym usunięciu Driveclub ze sklepu). Oczywiście posiadacze DLC nadal mogą je pobrać (tylko z menu konsoli, na ikonie gry wciskając "dół" i wybierając "moje dodatki"). Wciąż będzie dało się pobrać grę i grać w trybie offline, ale to już nie ta sama zabawa i raczej uniemożliwi to zdobycie części trofeów.

PS4 nie ma szczęścia do gier wyścigowych. DriveClub miał wspomniane problemy, Gran Turismo Sport chyba już nigdy nie stanie się kompletne i na tle poprzednich części będzie wybrakowane (już nawet nie z samochodów, ale z klasycznych dla serii tras) i też nie miało łatwych początków (brak trybów single, tylko zapis w chmurze). Obie gry miały więc problemy i GTS spotkają nie mniejsze nieprzyjemności gdy i tam wyciągnięta zostanie wtyczka (na pewno nie stanie się to przed premierą Gran Turismo 7, wątpię też, że będzie to w pierwszym roku życia PlayStation 5). Konkurencja na Xboxie radzi sobie z FORZĄ znacznie lepiej i oby w kolejnej generacji konsol coś ruszyło w tej kwestii.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Kojima Productions zamyka biuro. Jeden z pracowników ma koronawirusa

arrow-right
arrow-right

Final Fantasy VII i Resident Evil 3 miały się spóźnić do sklepów, a są nawet szybciej

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: