O planownym usunięciu ścigałki od Evolution Studios pisaliśmy już kilka dni temu —  Driveclub zniknie z PS Store już w tę sobotę. Gra miała zostać usunięta ze sprzedaży 31 sierpnia o godzinie 22:59 czasu polskiego. Tak się jednak nie stało, bo korporacja trochę się pospieszyła i w efekcie produkcji nie można było zakupić już dzień wcześniej, ponad 24 godziny od planowanego czasu zdjęcia ze sklepu.

Nie trzeba tłumaczyć, iż takie działanie spotkało się krytyką graczy, którzy mieli nadzieję jeszcze zakupić tytuł przed usunięciem go ze sklepu. Internet zalała cała masa tweetów i wiadomości słanych do Sony, w których zdezorientowani klienci nie szczędzą ostrych słów pod adresem Japończyków:

Ciężko powiedzieć, jaki mógł być powód takiej pośpiechu, gdyż na myśl nie przychodzi żadne sensowne uzasadnienie w przyspieszaniu usuwania jednej z bardziej kultowych gier dostępnych jedynie na PS4. Sony już wcześniej zdenerwowało swoich fanów samą zapowiedzią jej usunięcia, a ten incydent na pewno nie pomoże w udobruchaniu rozgoryczonych fanów tytułu.

Przypomnijmy, że na PS4 dostępne jest również Gran Turismo: Sport, w którym jednak kampania singlowa jest mocno w stosunku do usuniętego Driveclub, wybrakowana, toteż wiele osób preferujących rozgrywkę jednoosobową wolało z dwojga tytułów wybrać produkcję Evolution Studios.

Driveclub to jedna z pierwszych ścigałek, jakie zadebiutowały na PlayStation 4. Początkowo gra miała zostać tytułem startowym konsoli, lecz kolejne opóźnienia doprowadziły do premiery dopiero w 2014 roku. Zdaniem wielu, po dziś dzień gra znajduje się na piedestale, jeśli chodzi o efekty pogodowe (w szczególności deszcz) i jakość oprawy audiowizualnej.