News

Elden Ring i Horizon Forbidden West z rozmiarami danych

W ramach świątecznych porządków możecie już powoli zwalniać miejsce na dyskach... tak ze 150 GB.

Wiele premier w ostatnich latach zostało przeniesionych i opóźnionych, jeszcze więcej gier zostało zapowiedzianych i słuch o nich zaginął, ale czas mija nieubłaganie i już wkrótce zagramy w dwa tytuły na które czekają gracze.

Jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów tej zimy jest Elden Ring, którego beta skończyła się całkiem niedawno i gracze czekają teraz na pełną wersję, gdyż ta testowa nie zawiodła, a jedynie narobiła apetytu. Gra jest już w końcowej fazie produkcji i jej rozmiar jest już zwracany wraz z innymi informacjami o grze w PS Store, dzięki czemu wiemy, że na jej pobranie potrzeba będzie 45.5 GB. Oczywiście rozmiar może się jeszcze zmienić (w obie strony), co zależy od premierowego patcha (teoretycznie już z nim pobierzemy na kilka dni przed premierą grę zamówioną w cyfrowym preorderze). Premiera gry już za dwa miesiące, 25 lutego 2022.

Elden Ring - dostaliśmy ponad 15 minut gameplayu

Na dłuższy fragment gry czekaliśmy od pierwszych zapowiedzi. Było warto, bo zapowiadają się najfajniejsze soulsy w historii!

Czytaj dalej »

Drugą grą której pliki wstępnie pojawiły się już na serwerach Sony jest Horizon II: Forbidden West (twórcy w sumie nie mogą się zdecydować, czy cyferkę II zapisywać czy nie, w logo jest, ale w PSStore już nie). Wygląda jednak, że ta gra będzie potrzebować naprawdę sporo miejsca na dysku - obecnie przewiduje się bowiem aż 95GB! Może być jednak tak, że jest to rozmiar bez kompresji tekstur lub przed wycięciem elementów które do gry finalnie nie trafią. Przypomnę, że next-geny mają wbudowane w kontroler dysku SSD chipy pozwalające na dekompresję danych w locie, ale jedynie pod warunkiem, że użyto do tego specjalnego algorytmu od producentów konsol (w PS5 nazywa się on Kraken), dzięki czemu można uzyskać czasy wczytywania gier rzędu 2-3 sekund, a w tym czasie procesor konsoli może zajmować się innymi zadaniami co dodatkowo może przyspieszyć wczytywanie (chociaż oczywiście wymaga mnóstwa roboty od programistów, aby znaleźć złoty środek dekompresji i ładowania danych).

Horizon Forbidden West ze szczegółami świata

Guerilla Games zaprasza nas do zapoznania się z trzema plemionami które spotkamy w grze.

Czytaj dalej »

Premiera Horizona raptem tydzień wcześniej niż Elden Ring, bo już 18 lutego 2022 i wtedy poznamy finalny rozmiar gry wraz z premierowym patchem, natomiast grę będzie można pobierać od 11 lutego.

Czas czytania: 3 minut, 7 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wesołych Świąt życzy GameOnly!

arrow-right
arrow-right

Assassin's Creed Origins również doczeka się update dla next-genów

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: