Elden Ring to produkt owiany tajemnicą. Choć tytuł od cenionego za serię Dark Souls oraz Sekiro: Shadows Die Twice studia From Software powstaje już kilka lat, to na jego temat wciąż wiemy bardzo niewiele. Do tej pory potwierdzono jedynie, że w pracach nad grą brał udział znany pisarz — George R. R. Martin, a gra ma zaoferować otwarty świat. Od pamiętnego i niezbyt obfitującego w informacje trailera gry na E3 2019 minęło już sporo czasu, toteż wielu fanów studia oczekuje nowych materiałów i możliwe, że na nadchodzącym Taiper Game Show 2020 zostaną one ujawnione.

Chiński oddział PlayStation opublikował bowiem informację, że gra pojawi się na organizowanych od 6 do 9 lutego w Chinach targach. Jeśli przetłumaczyć tekst pod obrazkiem z grą, to dowiemy się, iż w przypadku Elden Ring zaplanowano „pokaz wideo”. Na grywalne demo nie mamy więc co liczyć, ale na imprezie wciąż mógłby pojawić się nowy trailer lub gameplay, co również zadowoliłoby wygłodniałych informacji fanów studia.

Niestety jeśli spojrzeć na pokazy z poprzednich edycji Taipei Game Show, to szybko stanie się jasne, że na wielkie „bomby” raczej się nie zanosi. Targi te obfitują bowiem raczej w stare, pokazywane już wcześniej materiały z dodanymi jedynie napisami dla chińskich odbiorców dlatego możliwe, jest, że ponownie otrzymamy widoczny powyżej trailer z E3, który niestety znamy już od dawna.

Na imprezie pojawią się też między innymi: The Last of Us Part II, Nioh 2, Iron-Man VR, Cyberpunk 2077 czy Resident Evil: Resistance.

Data premiery Elden Ring nie jest jeszcze znana. Gra ma zadebiutować na PS4, Xbox One oraz PC. Spekuluje się także o premierze produkcji w ulepszonej wersji na konsole nowej generacji.