News

Elden Ring z prezentacją i datą premiery

Soulsami pachnie na dwa kilometry i niestety niektórzy mogą poczuć lekki zawód.

Na informacje o Elden Ring czekano od dawna, z kilku powodów. Po pierwsze, bo od Sekiro w marcu 2019 dawno nie widzieliśmy nowej gry od From Software, a soulso-podobnej aż od 2016 roku, a po drugie, bo za kreację i historię świata w grze odpowiada sam George R.R. Martin.

Gdy jednak wczoraj dostaliśmy pierwszy trailer w ramach Summer Game Fest, muszę przyznać, że mam trochę mieszane odczucia. Z jednej strony czuć klimat Dark Souls od pierwszej klatki, no i przejście do bardziej otwartego świata gry pozwoli na bardziej spektakularne potyczki (w trailerze zobaczycie walkę w trakcie jazdy konnej), z drugiej... Mam wrażenie, że remaster Demon's Souls na PS5 wyglądał lepiej, niż to co widzimy. Niestety, jest duże prawdopodobieństwo, że gra graficznie nie zaora, bo jest to tytuł międzygeneracyjny i wyjdzie też na PS4 i Xboxa One, co zawsze niestety ciągnie produkcje w dół. Z drugiej strony - jeśli gameplay będzie dobry, a historia Martina wciągająca (serie Souls nie słyną przecież z obfitowania w fabułę), to nie będzie miało to większego znaczenia.

Intrygująca jest zapowiedź, Yasuo Miyakawy, dyrektora generalny Bandai Namco, które wydaje grę:

Będziemy nieustannie rozwijać Elden Ring nie tylko jako grę, ale także na innych frontach

Yasuo Miyakawa

Może liczenie na film to nieco przesada, ale książki czy komiksy Elden Ringowe (albo anime, w końcu to Japonia, gdzie chociażby Persona dostała swoją serię) są całkiem prawdopodobne.

Z dobrych wiadomości - gra dostanie tryb sieciowy dla maksymalnie czterech graczy, chociaż jestem ciekaw jak będzie to działać - czy będziemy jakoś przymuszani do nie oddalania się od siebie, czy będzie można równolegle pokonywać ze znajomymi jakichś ogromnych bossów, szybciej czyszcząc świat z plugastwa.

Premiera 21 stycznia 2021, an PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC.

Czas czytania: 2 minut, 36 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja: Story of Seasons Pioneers of Olive Town

arrow-right
arrow-right

Death Stranding Director's Cut to kolejny MGS? Kojima zaskakuje

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: