News

Death Stranding Director's Cut to kolejny MGS? Kojima zaskakuje

Fani Metal Gear Solid dostaną za chwilę palpitacji serca...

Pamiętam, jak przy okazji pisania newsów o Death Stranding czy też w recenzji ( Recenzja: Death Stranding), wspominałem, że chociaż Kojima odszedł już z Konami, widać, że gra jest kolejną inkarnacją pomysłów, które zaczął już wprowadzać w Metal Gear Solid V. Charakterystyczny sposób poruszania się Sama Bridgesa, interfejs mapy i misji niemal skopiowany z Phantom Pain, oraz materiały audio w mejlach w bazie to praktycznie zrzynka z poprzedniej gry.

To jednak nic przy tym, co Kojima pokazał dzisiaj, w ramach Summer Game Fest 2021. Zacznijmy od tego, że mistrz Kojima zapowiedział rozszerzoną wersję ostatniej gry - Death Stranding Director's Cut - zwrot DC co prawda zazwyczaj oznacza, że ktoś przy montażu wyciął jakieś sceny, które zdaniem reżysera miały sens, ale nie trafiły do finalnego produktu. Gdzieś by jednak miało się to stać w tej grze, skoro producentem, scenarzystą i reżyserem jest właśnie Hideo? Miałby cenzurować sam siebie? Potem jednak obejrzałem trailer i mnie zatkało, a w majtach zrobiło mi się mokro. Ta muzyka, ta lokacja, te wentylacje, drzwi na kartę, ten karton... czyżby Sam Bridges trafił na Shadow Moses? Czy my właśnie oglądamy zapowiedź nowego Metal Gear Solid?. Czy Director's Cut odnosi się do Death Stranding, czy może jednak do tego, czego Hideo Kojima nie zdążył już wprowadzić do Metal Gear Solid V, po tym jak wywaliło go Konami (pamiętacie filmik z nieukończonej misji 51 z Liquidem?) ???

Nie wiem co próbuje nam przekazać twórca sagi z Big Bossem i Naked Snake'iem, ale zaczyna się robić naprawdę intrygująco... zwłaszcza wobec nawracających plotek, jakoby Sony wykupiło prawa do MGS, a BluePointGames pracowało nad remasterem pierwszej części. To jak mogłaby ona wyglądać, zobaczycie w trailerze poniżej. Są też i tacy którzy twierdzą, że ten trailer to jedynie metafora, że Kojima już na stałe odłożył MGSa na półkę... dlaczego miałby to jednak nam przekazywać dopiero po 6 latach od rozwodu z Konami?

Data premiery nie jest na razie znana, ale ma to nastąpić wkrótce. Zapewne więcej zobaczymy przy okazji jakiegoś eventu Sony (State of Play?) zapowiedzianego nagle 2-3 dni przed czasem. Nie mogę się doczekać. Hideo, Ty szczwany lisie, znów Ci się udało nas omotać...

Gra ma trafić jedynie na PlayStation 5. Nie wiadomo czy będzie to update czy osobna pozycja.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Elden Ring z prezentacją i datą premiery

arrow-right
arrow-right

Żadne 6. Nowy Battlefield to 2042!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: