News

Forza Motorsport 6 zostanie trwale usunięta ze sklepu Microsoft

Spieszcie się kochać wyścigi od Microsoftu, bo tak szybko odchodzą.

Turn 10 Studios, autorzy słynnych wyścigów Forza Motorsport poinformowali za pośrednictwem swojej strony internetowej o najnowszych planach wobec Forza Motorsport 6. Już niedługo, bo 15 września tytuł wejdzie w ostatnią fazę swojego cyklu zwaną „End of life” i zostanie usunięty ze sklepu Microsoft, gdzie obecnie można go nabyć zarówno w wersji na PC, jak i Xbox One. Po tym okresie zakup samej gry lub jakichkolwiek DLC przez oficjalny sklep amerykanów będzie niemożliwy. Oczywiście dotychczasowi posiadacze gry nadal będą mogli się nią cieszyć, problem będą mieli wyłącznie nowi, potencjalni nabywcy produkcji. Pewnym zbawieniem może okazać się kupno pudełkowej wersji, jednak zdecydować się na to mogą tylko posiadacze konsol, gdyż na komputerach, tytuł został wydany jedynie w formie cyfrowej.

Microsoft przyzwyczaił nas już do usuwania poprzednich części flagowych wyścigów Xbox ze swojego sklepu. Taki sam los spotkał wcześniej Forzę Motorsport 5 oraz Forzę Horizon 2. Oficjalnie powód nie został podany, jednak za kulisami mówi się o problemach z licencjami na samochody. Dokładnie to samo stało się w przypadku GRID 2, który został usunięty ze sklepów wszystkich platform, o czym pisaliśmy już w poniedziałek -  GRID 2 został usunięty ze sprzedaży na wszystkich platformach

Wydaje się, że nie jest to jedyny powód planowanego zdjęcia gry ze sklepu, bo przecież nie można powiedzieć, żeby gigant z Redmond cierpiał na braki gotówki. Korporacja trzyma się świetnie i mogłaby bez problemu przedłużyć umowy licencyjne, czym zapewniłaby starszym odsłonom jeszcze kilka lat życia. Takie działanie mogłoby jednak zmniejszyć zainteresowanie najnowszą odsłoną serii, toteż najbardziej prawdopodobne jest, iż firmą kieruje tutaj jedynie chłodna kalkulacja, a ewentualne straty PR-owe zostały w niej uwzględnione.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż Forza Motorsport 6 jest obecnie dostępna dla abonentów Xbox Live Gold za darmo aż do ogłoszenia następnego losowania gier w programie.

Games With Gold

Sierpień 2019

Gears of War 4 // Torchlight // Forza Motorsport 6 // Castlevania Lords of Shadow


Wspomniane gry: Gears of War 4 Torchlight Forza Motorsport 6 Castlevania Lords of Shadow

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 48 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Kolejni pracownicy opuszczają studio BioWare

arrow-right
arrow-right

Następca Metro: Exodus już powstaje. Dmitrij Głuchowski uchylił rąbka tajemnicy

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: