News

Square prezentuje opening z Final Fantasy VII Remake. Sprawdźcie porównanie z oryginałem

Wiele się przez te 23 lata zmieniło, oj wiele...

Chociaż do premiery pierwszej części Final Fantasy VII Remake na PS4 jeszcze niemal dwa miesiące, Square ruszyło właśnie z kampanią i będziemy teraz co rusz zalewani fragmentami i screenami z gry (oby nie przesadzili). Rozbudowana o nowe wątki fabularne oryginalna powinna już bez przeszkód zawitać w naszych konsolach 10 kwietnia. Wciąż ciężko powiedzieć co wyniknie z wielu zmian które wprowadziło Square względem oryginału (zwłaszcza zmiany gry z jRPG niemal w grę akcji, jak w Finalu XV), oraz co z poszerzoną fabułą i nowymi zadaniami - gracze już jęczą, że np. zapowiedziane "łapanie myszy" w kanałach to chyba żart i w tej świetnej historii nie powinno być oldschoolowych prostych questów.

Niestety, na dzień dzisiejszy nie wiadomo też kiedy dostaniemy drugą część opowieści, ale nie spodziewałbym się jej szybciej niż za 2-3 lata. Gra trafi też 10 kwietnia 2021 na PC, a zapewne razem z nimi na PlayStation 5 i Xboxa Series X.

Nie przedłużając już jednak, wspomniany w tytule opening najnowszej części, a poniżej także porównanie z oryginałem dla tych którzy nie grali i nie do końca czują czemu się tak rozpływamy nad tematem. Mimo wszystko w pamięci wielu graczy, ze względu na standardy graficzne w 1997 roku intro "siódemki" pewnie wyglądało znacznie bliżej wersji z 2020, niż za chwilę zobaczą. W tamtych czasach widzieliśmy gry znacznie piękniejsze niż faktycznie były. Co i tak nie zmieni sentymentu graczy do oryginału.


Czas czytania: 2 minut, 18 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Frostpunk trafi na telefony. 11 Bit Studios chce budować wieloplatformową markę

arrow-right
arrow-right

Drugi dodatek dla Shenmue III to nowy wątek fabularny

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: