News

Godfall zalicza downgrade... trafiając na PS4

To chyba pierwsza gra która z PS5 przeskoczy na PS4

Godfall był pierwszą grą, której trailery pokazano po oficjalnej zapowiedzi PlayStation 5, jeszcze przed prezencją samego sprzętu czy parametrów ( Godfall. Pierwszy trailer gry na PlayStation 5!). Niestety, nowa generacja ma ten problem, że konsol w sklepach za dużo nie ma, a przez to i graczy mało, więc gry nie sprzedają się w takich ilościach, aby zadowolić wydawców. Do tego Godfall mimo, że był pierwszy i prawie każdemu zainteresowanemu nową generacją ten tytuł na pewno mignął przed oczami, okazał się średnią sieciową grą ARPG, ze średnią na Metacritic na poziomie raptem 61 i co gorsza z oceną graczy na poziomie raptem 4.1/10... grze zarzuca się, że chociaż efekty graficzne i walka są świetne, to już sam design poziomów jest słabiutki, fabułę napisano w 5 minut siedząc na klopie i generalnie jest po prostu nudno.

Twórcy postanowili więc przyciąć nieco na efektach i grafice, zmniejszyć rozdzielczość i generalnie zrobić downgrade, aby wydać grę na PS4, gdzie baza użytkowników jest 11 razy większa (10 milionów PS5 kontra 115 milionów PS4). Niestety, wygląda, że Sony i Microsoft nieco pospieszyły się z wydaniem konsol licząc, że problemy z półprzewodnikami wywołane pandemią będą chwilowe - a wygląda, że nie skończą się one co najmniej do 2022 roku i do tego czasu konsole będą znikać z półek zanim się na nich pojawią, jednak wciąż wolniej niż można by się tego spodziewać. Z tego samego powodu wielkie tytuły ciągle są przesuwane na odleglejsze terminy - brawa więc dla Counterplay Games, że mimo niepokojących liczb podjęli ryzyko wydania gry na premierę konsoli. Szkoda jedynie, że nawet po pół roku liczba graczy była na tyle mała, że projekt się prawdopodobnie nie zwrócił i trzeba sięgać do kieszeni graczy ze starszym sprzętem. A jak już przy kupowaniu jesteśmy, dodam jedynie, że gra ma wyjść na rynek już 10 sierpnia.

Ostatecznie to cofnięcie się o generację nawet to jakoś wygląda, a największą wadą na pewno będą znacznie dłuższe czasy wczytywania co widać nawet na poniższym gameplayu, gdzie ekranem wczytywania jest wypełniona 1/3 całego nagrania...


Platformy:
Gry:
Czas czytania: 2 minut, 51 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Hellblade dostało ulepszoną wersję. Jedynie na Xboxa

arrow-right
arrow-right

Nowy gameplay z Forza Horizon 5

Komentarze
...
83.8.***.*** • #1
~kl71
1015 dni temu

no to czas na returnal

odpowiedz
...
85.219.***.*** • #2
~Kato
1014 dni temu

Wygląda paskudnie porównując do wersji z ps5, ale szacun dla deweloperów że dali radę przenieś na takie stare szmelce.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: