Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Google Stadia - platforma do streamowania gier

Niby platforma do grania, ale niestety nie dla wszystkich graczy.

Google chce wziąć kawałek tortu, który obecnie zjada głównie PS Now, oraz parę mniejszych podmiotów. Wymyślono więc projekt Stadia - platformę pozwalającą na granie w gry streamowane z serwerów google do naszych urządzeń jako nagranie wideo. Możesz grać na komórce, komputerze (w przeglądarce) czy na telewizorze (a i pewnie na pralce się uda). Wystarczy internet który jest w stanie przesyłać obraz w jakości HD i niskie pingi.

Czym Stadia ma się wyróżniać od PS Now czy xCloud ? Powiązaniem z usługami google. Oglądasz film na youtube i podoba Ci się gra? Naciśnij przycisk pod wideo i zacznij w nią grać. Wołają na obiad? Pogoniło na porcelanowy tron? Spauzuj i dokończ na komórce. Albo w autobusie (chociaż tutaj pingi będą niemiłosierne, ale w logiczne by pewnie dało radę grać).

Google obiecuje 60FPS i 1080p rozdzielczości, a w przyszłości nawet 120FPS i 4K a nawet 8K. Stream zaoferuje znane gry multiplatformowe, nowe i już wydane, ale także własne "ekskluzywne" gry (jedną z takich będzie robić zespół którym zarządza Jade Raymond -  Jade Raymond nowym wiceprezesem w Google).

Niestety, tak jak wszystkie usługi Google, nie każda jest dostępna w każdym kraju. Np. na Asystenta czekaliśmy kilka lat, Android Auto nadal nie jest oficjalnie wspierane (chociaż ja korzystam w samochodzie i nie narzekam). Platforma oficjalnie zadebiutuje w USA, Kanadzie oraz krajach Europy: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. Polski - brak.

Custom image

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 23 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Konami świętuje 50-lecie istnienia

arrow-right
arrow-right

EA Access zmierza na PS4?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.