News

Gothic Remake oficjalnie zapowiedziany! Gra trafi również na PlayStation 5 I XSX

Po wielu latach oczekiwania modły fanów nareszcie zostały wysłuchane.

Ciężko znaleźć gracza w Polsce, który nie znałby kultowego Gothica. Tytuł, który dla naszych rodaków jest uważany za Świętego Graala pecetowego gamingu, na szeroko rozumianym Zachodzie nie osiągnął takiego sukcesu, ale i tak sprzedaż pozwoliła deweloperom na kontynuację marki poprzez Gothic 2, ogromne doń DLC Noc Kruka oraz Gothic 3. Seria cieszyła się sporym zainteresowaniem, lecz problemy namnożyły się przy premierze ostatniej części cyklu. Był to produkt straszliwie zabugowany i pomimo przepięknej jak na tamte czasy grafiki — słabo zoptymalizowany.

Deweloperzy z Piranha Games konsekwentnie łatali swą grę, lecz w końcu doszło do nieporozumień z wydawcą w wyniku czego JoWood Entertainment, które było właścicielem znaku towarowego, zdecydowało się w przypadku tworzenia kolejnej części gry postawić na innego dewelopera. Niedługo później wydano jedną z najbardziej krytykowanych gier tych czasów — Arcania: A Gothic Tale (Gothic 4), który kompletnie kultowego Gothica nie przypominał. Ogromna krytyka graczy w połączeniu z problemami finansowymi wydawcy doprowadziła do jego upadku, co fani często kwitowali słowami „Dobrze im tak”.

IP wróciło następnie do Piranha Games, a wraz z zakupem tegoż studia przez THQ Nordic zostało doń ostatecznie przetransferowane. Pod koniec ubiegłego roku byliśmy świadkami udostępnienia Gothic Playable Teaser — grywalnego tytułu stanowiącego swoistą próbę odtworzenia pierwszej części Gothic na nowym silniku, niestety jedynie na PC.

„Demo” spotkało się z gigantycznym zainteresowaniem miłośników przygód Bezimiennego, którzy od wielu lat prosili firmy o remake lub remaster serii. Wydawca — THQ Nordic przez całe tygodnie zbierał opinie graczy poprzez specjalnie stworzoną do tego celu ankietę. Fani zastanawiali się, czy firma ma zamiar pójść jeszcze dalej i zremake'ować grę w calości, teraz nareszcie znamy odpowiedź.

THQ Nordic zapowiedziało właśnie, iż rzeczywiście zamierza stworzyć pełnoprawny remake Gothic spełniając tym samym marzenia fanów. Gra po raz pierwszy w historii serii trafi nie tylko na pecety, ale również i konsole nowej generacji — PlayStation 5 i Xbox Series X. Przybliżonej daty premiery jeszcze nie znamy, ale wiemy, że na premierę w tym roku nie ma co liczyć.

Produkcją tytułu zajmie się nowo utworzone w tym celu studio THQ Nordic z Barcelony. Zorganizowanie nowego oddziału zamiast korzystania z usług pierwotnego dewelopera serii — Piranha Games niesie ze sobą większe ryzyko porażki projektu i rozminięcia się z oczekiwaniami fanów, lecz wydawca zapewnia, iż weźmie sobie do serca wszystkie opinie fanów i postara się stworzyć godny marki remake.

Firma odniosła się też do krytyki fanów pod adresem wspomnianego Gothic Playable Teaser. Wielu z nich uważało, że jest on zbyt bajkowy i „amerykański”, a także nieco za łatwy. W wydanym komunikacie przedsiębiorstwo uspokaja fanów i twierdzi, że finalny produkt będzie obfitował w znacznie bardziej mroczny i surowy klimat, a deweloperzy zmodyfikują jedynie te mechaniki tytułu, które zbyt mocno się zestarzały, by pozostawić je w oryginalnej formie. Pozostaje nam mieć nadzieję, ze tak się stanie i otrzymamy produkt godny legendarnej marki.

Tagi:
Czas czytania: 3 minut, 40 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Właściciel THQ Nordic kupuje Saber Interactive — autorów Wiedźmina 3 na Switch

arrow-right
arrow-right

Róbcie wiosenne porządki na dysku. Final Fantasy VII na dwóch płytach

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1587 dni temu

Póki co wygląda to gorzej niż lepiej: animacja, twarze i walki - to do poprawy. Grafika może być, choć na nextgenie nie będzie robić dużego wrażenia.

odpowiedz
...
85.89.***.*** • #2
GoDlike
1587 dni temu

Ważne, żeby zachowali ducha Gothica. Wtedy mnie mają :)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: