News

Właściciel THQ Nordic kupuje Saber Interactive — autorów Wiedźmina 3 na Switch

Pomimo tego studio ma pozostać jednak niezależne.

Saber Interactive to studio dla większości czytelników dość nietypowe. Zamiast tworzyć swoje własne marki i je rozwijać przedsiębiorstwo bardzo często pomaga różnych firmom w dewelopingu ich tytułów, odciążając tych ostatnich, co pozwala na rozwijanie kilku projektów naraz. O firmie ostatnio zrobiło się głośno za sprawą przygotowanej przez nich konwersji Wiedźmina 3 na Nintendo Switch, ale to nie jedyny przygotowany przez nich port. W ich portfolio znajdują się, chociażby konwersje Vampyr czy Call of Cthulhu na „pstryka”, a także ich praktycznie jedyna stworzona od postaw gra — World War Z.

Twórczość dewelopera od lat obserwowała inna firma — Embracer Group będąca właścicielem THQ Nordic. Ten ostatni w ostatnich latach odniósł znaczne sukcesy za sprawą dobrze przemyślanej strategii wydawniczej, która trafia w gusta bardziej wymagających wielbicieli strategii czy RPG. Przedsiębiorstwo w ostatnim czasie stara się rozszerzyć swoje portfolio i zakupiło wiele innych firm jak, chociażby Milestone Interactive — tworców MotoGP, czy Warhorse Studios — autorów Kingdom Come: Deliverance. Teraz nadszedł czas na kolejne zakupy i choć nie zostały one zrealizowane bezpośrednio, gdyż studio nabyła firma matka THQ Nordic, to tym razem łupem firmy padł długo wyczekiwany przez nich kąsek — Saber Interactive.

Kontrakt opiewa na 150 milionów dolarów z możliwością rozszerzenia zysku do aż 375 milionów „zielonych” jeśli zostaną spełnione określone warunki. Na pierwszy rzut oka kwota może się wydawać naprawdę spora, ale jeśli spojrzymy na wielkość samego Saber Interactive, które zatrudnia ponad 600 osób skupionych w wielu oddziałach na całym świecie, to szybko pozbędziemy się początkowego wrażenia, jakoby korporacja lekko za firmę przepłaciła.

Studio pomimo sprzedaży ma pozostać samodzielnie i kontynuować prace nad już zawartymi kontraktami. Produkcja ich własnego tytułu — SnowRunner również pozostaje niezagrożona. Tytuł ma zadebiutować 28 kwietnia na PS4, Xbox One oraz PC.

Czas czytania: 2 minut, 40 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Mnóstwo promocji w PS Store

arrow-right
arrow-right

Gothic Remake oficjalnie zapowiedziany! Gra trafi również na PlayStation 5 I XSX

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: