News

Horizon Zero Dawn dostanie grę multiplayer!

Guerilla zapowiedziała ją w nietypowy sposób, więc może i sama gra też się czymś wyróżni?

Muszę się przyznać, że nie spędzam godzin w trybie multiplayer, głównie przez to, że o ile część z nich bez problemu przechodzę na hardzie w solo, dostając w ciry od kamperów-gimbusów w trybie online dostaję kompleksów i nie mam ochoty się bawić. Mimo to są dwie firmy, których tryby online wciągały mnie na dłużej - to Killzone od Guerilla i Uncharted/The Last of Us od Naughty Dog. To dwie serie, w których różnice między początkującym a wyjadaczem nie są jak stąd na księżyc i nawet największy noob jest w stanie zdobyć jakieś małe punkciki, nawet, jeśli był to tylko fart.

Niezmiernie cieszy więc, gdy dziś najpierw pojawiła się plotka a potem oficjalne potwierdzenie, że Guerilla pracuje nad grą online w świecie Horizon. Zaczęło się od ogłoszenia o pracę w jednym z serwisów - często gdy takie coś wycieknie, to ogłoszenie znika, a wszyscy nabierają wody w usta. Jednak nie Guerilla - oni po paru godzinach sami wrzucili na swojego twittera potwierdzenie, że faktycznie szukają ludzi do tworzenia gry online i że faktycznie, będzie to gra w świecie Horizon: Zero Dawn.

Pozostaje więc mieć tylko nadzieję, że będzie im to szło równie dobrze jak ostatnie gry i wyrobią się w sensownym terminie - takie np. Naughty Dog już 2,5 roku nie może wydać trybu online do The Last of Us II, zwanego Factions. Jak tak dalej pójdzie, to twórcy Killzone'a ich przegonią... Bardzo jestem ciekaw tego, co wymyślą Holendrzy, w świecie Horizon można bowiem stworzyć całkiem sporo ciekawych trybów, a maszyny włączyć do gry jako trzecią, sterowaną przez AI siłę - czego w większości gier multiplayer nie ma. Są więc spore szanse, że będzie to prawdziwa perełka pośród innych gier online...

Przypomnę, że wkrótce wyjdą dwie nowe pozycje w świecie Horizon. Pierwsza z nich to dodatek do Horizona 2, zwany Burning Shores (premiera 19 kwietnia 2023), a druga to gra na PS VR 2, Horizon Call of the Mountain (premiera 22 lutego 2023). Wygląda więc, że Aloy przez kolejne kilkanaście miesiecy nie zamierza znikać z naszych konsol.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 55 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Final Fantasy XVI dostanie polskie napisy?

arrow-right
arrow-right

Czy gry strategiczne i ekonomiczne na konsolach mają sens?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: