News

HP wraz z Microsoftem zapowiadają nowoczesne gogle VR. Czy nowy Xbox je obsłuży?

Szanse na to są jednak bardzo małe.

Choć boom na VR nieco w ostatnim roku wyhamował, to technologią wciąż interesują się całe miliony graczy. Debiutujące początkowo na pecetach akcesorium szybko straciło tam impet przez zaporowe ceny sprzętu i konfliktujące ze sobą różne standardy VR. Największym liczącym się graczem w tym sektorze pozostaje Sony wraz ze swoim PlayStation VR, który dał się poznać jako oferujący bardzo przystępny stosunek ceny do jakości sprzęt.

Dotychczas jego bezpośredni konkurent, czyli Microsoft był tą technologią, delikatnie mówiąc, umiarkowanie zainteresowany, a na pytania o obsługę gogli na Xbox włodarze firmy odpowiadali przecząco. Teraz pojawiła się jednak iskierka nadziei.

Na Steamowej podstronie listującej akcesoria pojawiły się bowiem nowe gogle od firmy HP i nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie opis produktu, w który zawarto stwierdzenie, iż powstał on „we współpracy z Microsoftem oraz Valve”.

Wywołało to oczywiście lawinę komentarzy liczących na obsługę VR na nowej konsoli Microsoftu fanów. Niestety fakty wskazują raczej na to, iż ich marzenie się nie spełni, a jedyną stacjonarną konsolą z obsługą wirtualnej rzeczywistości pozostanie PlayStation. Po pierwsze omawiane gogle przygotowano specjalnie pod premierę Half-Life: Alyx, stworzonym ekskluzywnie dla PC spin-offie kultowej serii Half-Life tytule, do którego akcesorium jest wymagane —  Half-life: Alyx nadchodzi. Valve zaprezentowało grę tylko na VR.

Po drugie, Amerykanie już wcześniej podejmowali mniej lub bardziej nieudane próby stworzenia podobnego sprzętu na PC i nigdy nie obsługiwały one oficjalnie konsoli Xbox. Po trzecie, to nie pierwszy produkt tego typu, jaki HP opracowało we współpracy z Microsoftem. Wcześniej firma stworzyła, chociażby gogle HP Reverb, kompatybilne z niemal martwą już platformą Windows Mixed Reality.

HP Reverb

Szansę na obsługę tego sprzętu na Xbox Series X są więc praktycznie zerowe, choć jak rzekliby niektórzy, pomarzyć zawsze można. Tymczasem konkurencja w postaci Sony nie śpi. Korporacja przygotowuje nową i prawdopodobnie bezprzewodową wersję swoich gogli PS VR, która to może sporo namieszać na rynku. Nie znamy jeszcze przybliżonej daty jej premiery.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 49 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

S.T.A.L.K.E.R. 2 z pierwszym screenshotem. Twórcy prezentują jedną z anomalii

arrow-right
arrow-right

W Resident Evil 3 nie zabraknie dodatkowych wyzwań dla graczy

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: