News

Indiana Jones dostanie nową grę. Star Warsy zresztą też

Lucasfilm Games działa dopiero jeden dzień, a już dostaliśmy dwie zapowiedzi... i żadnej z gier nie robi EA.

Wczoraj ogłoszono powstanie Lucasfilm Games ( Star Warsowe gry będzie tworzyć fikcyjne Lucasfilm Games), a już kilka godzin później dostaliśmy same dobre wiadomości.

Nowy Indiana Jones

Pierwsza wypłynęła nowa gra o przygodach Indiany Jonesa. Za tę grę odpowiadać ma należące do Bethesdy MachineGames, odpowiedzialne za dobrze znaną serię Wolfenstein. Jest to o tyle ciekawe, że po kupnie Microsoftu może to być pierwsza gra, która nie trafi na PS5, chociaż Disney znany jest w ostatnich latach z wyciskania kasy z wszystkiego co się da, więc w jakimś stopniu można wierzyć, że jednak "zieloni" nie zagarną tej gry dla siebie (gdyż to licencjodawca podejmuje taką decyzję).

Indiana Jones to temat trudny, bo chociaż parę gier z tej serii już wyszło, to z tych 3D dobre były jedynie przygody w wersji z klocków LEGO. Znacznie lepsze okazały się dwie inne serie, które ewidentnie czerpią garściami z przygód słynnego archeologa, czyli Tomb Raider i Uncharted. Po ostatnich trzech bardzo podobnych (i przeciętnych) częściach Tomb Raidera wystarczy jednak, że MachineGames wciśnie się poziomem gdzieś między przygody Lary Croft i Nathana Drake'a, a gracze na pewno będą zadowoleni.

Gra będzie nową historią, niezwiązana z piątym filmem, który planowany jest na wakacje 2022.

Nowa gra Star Wars

Drugim zaskoczeniem jest to, o czym spekulowałem - Lucasfilm Games będzie udzielać licencji na duże gry więcej niż jednej firmie na raz. I tak oto dowiedzieliśmy się, że kolejną grę o Star Warsach dostarczy nam... Ubisoft! Co ciekawe, EA zapowiadało, że pracuje już nad jedną grą, wygląda więc, że obie firmy wypuszczą swoje produkcje naprzemiennie. Assassin's Creedowe Star Warsy w otwartym świecie? Ależ byśmy chcieli tak rozległej gry!
Co prawda oficjalne ogłoszenie mówi o tym, że gra ma być w otwartym świecie, warto jednak dodać, że za grę odpowiada Ubisoft Massive, a więc ekipa od The Division, a sama produkcja ma powstać na silniku Snowdrop. Nie wiadomo więc jakiego efektu można się spodziewać, ale raczej zabraknie wież z których można oglądać okolicę i skakać w siano, czy też możliwości wspinaczki po każdej powierzchni niczym człowiek-magnes.

Materiałów z tejże gry nie spodziewałbym się jednak prędko, EA Games podpisało z Disneyem tworzenie gier z serii Star Wars na wyłączność do 2023 roku - wygląda więc, że Ubisoft będzie mógł wydać swoją grę dopiero w 2024 roku.

Za najlepszą grę z serii Gwiezdne Wojny uznaje się powszechnie Star Wars Knights of the Old Republic, które w 2003 roku wyszło na PC i pierwszego Xboxa.

Czas czytania: 3 minut, 17 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wiemy co dalej z Cyberpunkiem. Współzałożyciel zrzuca winę na dział QA

arrow-right
arrow-right

Nintendo przypomina o Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: