News

Kojima wrzuca zdjęcie kalendarza, a ludzie widzą w tym zapowiedź gry

Gdzieś przeczytaliście, że jutro zapowiedź nowego Silent Hill? Cóż, może ktoś nie zna się na kalendarzu...

Hideo Kojima znany jest z tego, że na twitterze wrzuca reportaże ze swojego życia codziennego. Kiedyś było to głównie jedzenie, teraz jest to wszystko co jego szare komórki uznają za ciekawe. Dziś wrzucił na przykład dość prostego posta o treści:

Marzec.

Hideo Kojima

Na zdjęciu kalendarz, dziewczyna na koniu, oraz napis "3 March". Od razu internet ogarnął hype, że już jutro zobaczymy nową grę Kojimy (no bo przecież 3 marca). I że to pewnie Silent Hills, bo już były takie plotki że nad tą grą pracuje (na razie to tylko plotki), a las przez który jedzie dziewczynka to na pewno ten z ekranu tytułowego P.T.

Cóż, sprawa jest prostsza niż się wydaje. Cyfra 3 na kalendarzu to wcale nie jest nawiązanie do jutrzejszego dnia. Wyraźnie widać, że kalendarz obejmuje wszystkie 31 dni marca, trzeciego miesiąca w roku. Kojima wrzucił to zdjęcie dziś, bo to pierwszy dzień roboczy tego miesiąca. Po prostu wszedł do pracy i spostrzegł, że mamy nowy miesiąc. I tyle. Można się rozejść.
Niektórym zdaje się, że to tutaj zmierza dziewczynka na koniu....

Plotki o odkupieniu praw do Silent Hills pozostają więc jedynie plotkami, a ja już prędzej uwierzyłbym w wykupienie praw do Metal Geara, którego Kojima niewątpliwie jest ojcem. Wciąż czekamy co Konami zrobi z tą serią, bo chociaż po słabym Metal Gear Survive zatrudniano ludzi do prac nad kolejną grą MGS - na razie w temacie cisza. Być może czeka ona na zapowiedź na następną generację konsol, być może po prostu została skasowana. Gdyby Konami chciało doić serię, pewnie wydano by ponownie remake 2 i 3 części na PS4 i Xboxa One, a to też się nie stało.

Na razie wygląda więc, że ani Kojima ani Konami nie szykują się na wydanie nowej gry. Po prostu mamy marzec.

Tagi:
Czas czytania: 2 minut, 36 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Promocje w Deals With Gold od 3 marca

arrow-right
arrow-right

Cenega zostanie dystrybutorem Cyberpunka 2077

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: