Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Kolejny Battlefield w 2021. EA potwierdziło wcześniejszą premierę

Czyżby termin miał jakiś związek z zakończeniem wsparcia dla piątki?

Battlefield to jedna z tych kultowych marek gier wideo, które pomimo upływu lat wciąż cieszą się zainteresowaniem. Choć pierwsze części serii pojawiły się wyłącznie na pecetach, to kolejne odsłony cyklu coraz bardziej skręcały w stronę konsol, co było szczególnie widocznie w tej generacji. Po nie do końca udanym Battlefield 1 oraz Battlefield V, który okazał się klapą, korporacja zapewniała, iż na nowy produkt z serii przyjdzie nam trochę poczekać, a to wszystko dlatego by lepiej go dopracować. Teraz wiemy już, kiedy zadebiutuje.

W rozmowie z redakcją serwisu IGN przedstawiciel Electronic Arts potwierdził, iż na nowego Battlefielda możemy liczyć już w przyszłym roku. Przedtem korporacja zapewniała o premierze nowej gry pomiędzy 2021 a 2022 rokiem, a więc ostateczny termin uległ przesunięciu, a nowego BF-a doczekamy się nieco wcześniej niż zakładał to najgorszy scenariusz.

Mając na względzie informacje o zakończeniu wsparcia dla Battlefield V (przez którą to na EA wylała się spora fala hejtu) —  Koniec wsparcia dla Battlefielda V można przypuszczać, iż EA na obecnej części gry postawiło krzyżyk po to, by dzięki wolnym deweloperom wesprzeć tworzenie nowej odsłony. Tezę tą uwiarygadnia również fakt, iż „elektronicy” zakończyli także wspieranie umieszczonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen odsłony Star Wars Battlefront II, która niegdyś stała się bohaterką gigantycznego skandalu na czele z mikro transakcjami, dzięki czemu ekipa otrzymałaby kolejny zastrzyk pracowników.

Projekt powstaje obecnie w założeniu głównie na konsole nowej generacji — PlayStation 5 i Xbox Series X, ale nie można wykluczyć ewentualnej wersji na obecne sprzęty. Wszystkie kluczowej informacje jak chociażby setting czy bronie pozostają obecnie w sferze spekulacji. Premiera planowana jest na 2021 rok.

Czas czytania: 2 minut, 30 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Historia i upadek serii Battlefield - 30.04.2023 11:58
Koniec wsparcia dla Battlefielda V - 25.04.2020 18:25
Recenzja: Mass Effect Legendary Edition - 27.05.2021 14:03
Warner Bros zamierza sprzedać dział dotyczący gier - 14.06.2020 10:06
EA Play Live 2020 zostało opóźnione przez zamieszki w USA - 07.06.2020 10:51
Niedawno pisaliśmy też o...

Dziś premiera GTA i GTA 2 na PS3. Tak przynajmniej twierdzi PEGI

arrow-right
arrow-right

Nowy Assassin's Creed jeszcze dzisiaj? Za kilka godzin możliwa konferencja Ubisoft

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: