News

Konferencja prasowa targów Gamescom 2012

W dniu dzisiejszym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa organizatorów największych na naszym kontynencie targów gier, czyli Gamescom. W jednej z stołecznych restauracji przedstawiciele z Niemiec prezentowali najważniejsze fakty dotyczące tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia, tradycyjnie w Kolonii.

Tim Enders, project manager targów przedstawił oczywiście mnóstwo liczb świadczących o popularności Gamescom. W zeszłym roku wystawy odwiedziło ponad 276 tys. osób. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze więcej, a to w związku z powiększoną powierzchnią wystawową ze 120 do 140 tys. metrów kwadratowych.

Obecni na konferencji nie ukrywali, że w tym roku kładą zwiększony nacisk na gry mobilne, online oraz przeglądarkowe, w związku z drastycznym wzrostem tego segmentu rynku. Jednak większość powierzchni wystawowych to wciąż gry w tradycyjnym rozumieniu. W związku z tym swoją obecność na targach potwierdziły już takie tuzy, jak: Electronic Arts, Deep Silver, Konami, Ubisoft, Take-Two czy Bethesda. Smutną wiadomością jest jednak to, że w tym roku zabraknie w Kolonii Nintendo, nie ma więc co liczyć na pokazy Wii U.

Cena jednodniowego biletu wstępu zaczynać się będzie od 6,5 euro, natomiast obejmującego wszystkie dni imprezy od 32 euro.

Gamescom to nie tylko impreza dla samych graczy. Organizatorzy podczas konferencji olbrzymi nacisk kładli na część biznesową konferencji, która ma być polem bezpośredniego kontaktu profesjonalistów a także na Games Developers Conference, które odbywać się będzie przed samym Gamescom.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 2 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Odpoczywamy, ale nie znikamy :) - 10.03.2023 20:11
18 lat temu PSX Extreme uznało nas najlepszą stroną o grach - 10.03.2023 13:48
Forum - 10.03.2023 13:18
Square wchłonie Luminous Productions, bo Forspoken zawiodło - 28.02.2023 23:13
Sony wywraca nasze spojrzenie na pady z projektem Leonardo - 05.01.2023 23:30
Niedawno pisaliśmy też o...

Ninja Gaiden 3 - Ninja Pack 2 online

arrow-right
arrow-right

Honor nie pozwala nie obejrzeć tego trailera

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: