News

Konsolowe wersje Baldur's Gate, Icewind Dale i Planescape: Torment opóźnione

Na konwersje legendarnych produkcji zaczekamy do 15 października

Kultowe gry od Black Isle Studios oraz BioWare w postaci Baldur's Gate, Icewind Dale oraz Planescape: Torment zatrzęsły niegdyś posadami rynku gier wideo. Cenione za najwyższą jakość i niesamowitą grywalność nadal stanowią inspirację dla wielu nowoczesnych tytułów RPG. Początkowo dostępne jedynie na komputerach osobistych doczekały się portu na platformy mobilne, a teraz mają zagościć w końcu na konsolach.

Gwoli ścisłości, miały na nich zagościć już 24 września, ale tak się nie stało. Okazuje się, że producent odświeżonych pozycji — Overhaul Games informował o przełożeniu daty premiery już 12 września w poniższym tweecie:

Zrządzeniem losu informacja nie przedostała się do głównych mediów, tak jak powinno mieć to miejsce i zdenerwowani klienci zaczęli zasypywać internet pytaniami o to, co dzieje się z produkcjami. Twórcy uspokajają i tłumaczą, iż fani nie powinni się tym martwić, gdyż wszystkie wspomniane tytuły zadebiutują na PS4, Xbox One oraz Switch w nowych terminie — 15 października. Lekko ponad 3 tygodnie od pierwotnej daty premiery.

Nie znamy natomiast powodu opóźnienia dewelopera, ale przypuszczamy, że może mieć to związek z dopracowaniem produkcji, gdyż jak zauważyliśmy w poprzednim newsie, przygotowana konwersja pozostawia sporo do życzenia —  Gameplay z odnowionego Baldura, Tormenta i Ice Wind Dale.

W grudniu tego roku na konsolach ma zadebiutować rownież inna produkcja tego samego studia w postaci odświeżonej wersji kultowego Neverwinter Nights pod nazwą Neverwinte Nights: Enhanced Edition. Miejmy nadzieję, że jej premiera nie zostanie również przełożona, a jakość będzie wyższa niż w przypadku wcześniej omawianego wcześniej portu.

Warto wspomnieć, że choć teoretycznie odświeżone odsłony tworzy osobne studio w postaci Overhual Games, to tak naprawdę za projekt odpowiada właściciel wymienionej firmy — Beamdog. Ów deweloper zasłynął między innymi zdeptaniem legendarnej marki Baldur's Gate poprzez stworzenie doń żenująco niskiej jakości dodatku pt. Siege of Dragonspear w którym w oryginalną historię brutalnie wpleciono wątki transseksualne przez co nie była zgodna z pierwowzorem. Co więcej zamiast poprawiać tytuł deweloperzy zaczęli usuwać negatywne komentarze klientów i wyzywać ich od nietolerancyjnych, a całe zamieszanie tłumacząc rzekomą mową nienawiści.

Czas czytania: 2 minut, 55 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

FIFA 20 z zabawnym błędem ortograficznym na pudełku

arrow-right
arrow-right

Stardew Valley jednak dostało update z multiplayerem, ale tylko na PS4

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: