Dopiero co pisałem we wtorek, że Stardew Valley od paru miesięcy ma problem z certyfikacją aktualizacji do trybu multiplayer ( Stardew Valley wciąż bez aktualizacji 1.4), a tu wczoraj stosowna aktualizacja pojawiła się na PS4.

Stosowne menu Coop pojawiło się w menu gry

Autor gry postanowił nie czekać dłużej, gdyż wersja na Xboxa znów ma problem i postanowił jednak wydać aktualizacje osobno - problem z wersją Xboxową musi być więc poważny.

Niestety, gdy sprawdzałem dziś tryb multiplayer, nie było żadnego gracza który by z niego korzystał. Nie wiem, czy to wina jakiegoś buga którego jednak przegapiono, czy może fakt, że o aktualizacji Eric napisał jedynie na twitterze i gracze jeszcze jej nie pobrali.

Gdzie się wszyscy podziali?

Barone wciąż pracuje też nad aktualizacją 1.40, której zawartości wciąż nie zdradził, ale zapewne zbliża się wielkimi krokami skoro ostatecznie puścił 1.30 na konsole. Zapewne chciał, aby gracze dostali aż dwie aktualizacje z opóźnieniem, a teraz przynajmniej jedna z konsol dorówna wersjom na PC, komórki czy nawet Switcha.

Nieoficjalną listę zmian na PS4 znajdziecie na wiki poświęconej grze: https://stardewvalleywiki.com/Console_Version_History