News

Luigi dołączy do zestawów LEGO Mario

To poprosimy jeszcze księżniczkę Peach i będzie komplecik.

Tak jak się spodziewałem w recenzji LEGO Mario ( Recenzja: LEGO Mario - podstawka, Mistrzowskie Przygody i Bagno Wigglera), w trzeciej fali klocków inspirowanych ikoną Nintendo pojawi się figurka Luigiego. Duńska firma pokazała dziś pierwszy zestaw, który podobnie jak ten z Mario będzie zestawem podstawowym (a więc wymaganym żeby pozostałe miały sens), wciąż jednak nie znamy 3-4 kolejnych zestawów które też pojawią się w sierpniu (może tam pojawi się w końcu księżniczka Peach?). Oczywiście, mając już Mario nie będzie nam potrzebny Luigi, aby skorzystać z pozostałych nieujawnionych jeszcze sierpniowych zestawów, ale i tak wiadomo, że kto się w zabawę wciągnął będzie chciał go mieć.

Luigi tak samo jak Mario wyposażony będzie w ekrany LCD, żyroskop, czytnik kolorów i kodów kreskowych, głośnik i bluetooth, co pozwoli na korzystanie z wszystkich do tej pory wydanych klocków jak i nowych akcji. Jedną z nich jest korzystanie z Yoshiego, który będzie powodował nieco inne reakcje na pozostałe kody i wyświetlał animację ze słodkim stworkiem (pojawi się on w wersji różowej, tak samo jak w Super Mario World 2: Yoshi's Island czy Yoshi's Island DS). Fajnie, gdyby ta współpraca nie ograniczała się do podstawowego zestawu - ale o tym przekonamy się zapewne dopiero w kolejnych tygodniach.

Nowy zestaw zaoferuje też nowe kolory klocków - te nie będą już tak jaskrawe (żółte, zielone, czerwone, niebieskie i fioletowe) - pojawi się wiele nowych bardziej pastelowych odcieni, a z oficjalnej strony LEGO dowiadujemy się, że Luigi na pewno będzie osobno reagować na brązowy kolor (co ciekawe brzmi to, jakby Mario miał go traktować dalej jako piasek). Odniosłem też wrażenie, że kolorystyka nawiązuje do serii gier Luigi's Mansion i kto wie, czy sierpniowe zestawy nie skręcą właśnie w tę stronę.

Sugerowana cena zestawu który trafi do sklepów 1 sierpnia to 249zł, bez problemu znajdziecie go więc poza oficjalnym sklepem z 30-40zł taniej. Jestem ciekaw, czy trzecia już pula zabawek będzie tylko kolejnymi zestawami do kompletu, czy firma jednak zaskoczy nas jeszcze jakimiś funkcjonalnościami i wyciągnie z tej zabawki 110%. Obecna formuła po wyjściu kolejnych zestawów stanie się już raczej nudna, fajnie by było więc wprowadzić jeszcze jakiś powiew świeżości. Na razie się na to nie zapowiada.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Darmowy Horizon Zero Dawn już dostępny

arrow-right
arrow-right

PS Store na PS3 i PS Vitę jednak nie zniknie!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: