News

Microsoft wstrzymał produkcję Xboxa One X i Xboxa One S All Digital

Sklepowe półki szykują miejsce na młodsze rodzeństwo.

O nietypowej sytuacji informują dziś amerykańskie sklepy, co potwierdził również Microsoft. Produkcja Xbox One X (czyli najlepsza wersja konsoli) oraz Xbox One S All Digital (najsłabsza bez napędu na płyty) została wstrzymana. Oczywiście konsole nadal będą dostępne w sklepach do wyczerpania asortymentu, a także nie zaprzestano produkcji wersji najbardziej zbliżonej tej sprzed 7 lat, czyli białego Xboxa One S. Fabryki jednak przerzuciły siły potrzebne produkcji dwóch pozostałych modeli na prace nad next-genem, aby zdążyć na listopadową premierę dostarczyć wystarczająco sprzętu.

Co ciekawe, plotki od dawna mówią o mniejszym rodzeństwie nowej konsoli, a więc Xbox Series S.


W obecnej sytuacji coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że wersja S może być konsolą o mocy niewiele większej od XOX zdolną odpalić gry z XSX w 1080p i 30 klatkach. Z punktu widzenia graczy taka opcja niekoniecznie byłaby dobra, gdyż wszystkie gry musiałyby być tworzone z myślą o działaniu na takim słabszym sprzęcie, z drugiej strony Microsoft miałby jakiś argument dla graczy którym nie starczy na kupno next-gena i oferował jedynie namiastkę luksusu który powinny nam te konsole zapewnić.

Kolejne dni pewnie przyniosą nowe informacje w tym temacie, na razie jednak nie zapowiada się aby na prezentacji 23 lipca miał zostać pokazany hardware. Co nie znaczy, że tak się nie stanie, bo Sony właśnie tak nas zaskoczyło w trakcie Future of Gaming.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 15 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dziś prezentacja live pada do PS5 - DualSense

arrow-right
arrow-right

Nowy dodatek do No Man's Sky spodoba się fanom Dead Space i Aliena

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: