News

Napływają pierwsze oceny DOOM Eternal. Gra okazuje się hitem

Tytuł jest nawet lepszy od poprzedniczki.

DOOM Eternal to debiutujący 4 lata po reboocie pt. DOOM kolejna część serii z widowiskowym rozstrzeliwaniem potworów z piekła rodem w tle. Cykl mający już na karku niemal 27 lat wciąż ma się znakomicie, czego dowodem są pozytywne oceny omawianego Eternal, jaki na półkach sklepowych ma zagościć już jutro.

Recenzenci zgodnie chwalą tytuł za niezwykle wciągający gameplay i bardzo satysfakcjonującą walkę, ganiąc go jednocześnie za nieciekawą fabułę oraz przeciętne elementy platformowe. Minusów jest jednak w tym przypadku naprawdę niewiele, gdyż gra zgarnęła w wersji na PS4 w serwisie Metacritic 89/100 punktów co stawia ją obok najlepszych tytułów ostatnich lat. Produkcja z łatwością pokonała także równie udaną poprzednią odsłonę serii, jaka osiągnęła „jedynie” 85/100 oczek.

Co ważne, wprowadzone w tej części gry nowości idealnie wpasowują się w ducha serii, nie psując jej odbioru nawet starym wyjadaczom, którzy na DOOM-ie zjedli zęby. Nowi przeciwnicy zostali zdaniem recenzentów zaprojektowani w taki sposób, iż wydają się być naturalną częścią kanonu, a dodatek w postaci HUB-u, którym podróżujemy pomiędzy lokacjami, pozwala złapać pomiędzy poziomami oddech i zaplanować kolejne kroki.

DOOM Eternal to bezpośredni sequel cenionej strzelaniny DOOM z 2016 roku. W grze po raz kolejny wcielamy się w bezimiennego DOOM Slayera, który podczas jego krucjaty w celu ochrony ludzkości stoczył już niezliczone bitwy hordami piekielnymi. Tym razem nasz bohater będzie musiał uratować od zagłady Ziemię, która, podczas jego pobytu na Marsie, została zaatakowana przez demony w zatrważającej liczbie.

Produkcja zadebiutuje w dniu jutrzejszym (20 marca) na PS4, Xbox One oraz PC. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 29 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Demo Resident Evil 3 już dostępne. Gracze przetestują również multiplayer

arrow-right
arrow-right

Wszystko co wiemy o PlayStation 5

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: