News

Znamy nominacje do The Game Awards 2020

Już 10 grudnia poznamy najlepsze produkcje w aż 30 kategoriach, w tym oczywiście - grę roku.

Geoff Kighley, organizator i prowadzący The Game Awards, ogłosił dziś kandydatów do szóstej edycji swojego show, które w bardzo krótkim czasie stało się najważniejszą i niemal bezkonkurencyjną imprezą nagradzająca gry.

Kategorii jest niemal 30, więc będzie co oglądać i z czego wybierać, chociaż wiadomo, że tak jak i na Oscarach najważniejsza jest tylko jedna kategoria i jest to gra roku.

W kategorii GAME OF THE YEAR zawalczą:

- Animal Crossing: New Horizons
- DOOM Eternal
- Final Fantasy VII Remake
- Ghost of Tsushima
- Hades
- The Last of Us Part II

Mój najmocniejszy kandydat na tej liście to Ghost of Tsushima, jako zupełnie nowe IP.

Pozostałe 29 kategorii możecie sprawdzić (i przy okazji zagłosować na wybrane gry) na stronie https://thegameawards.com/nominees .

Największą liczbę nominacji otrzymały kolejno: The Last of Us Part II - 10, Hades - 8, Ghost of Tsushima - 7 oraz Final Fantasy VII Remake - 6.

Przypomnę też, że z powodu opóźnienia, w tegorocznej edycji udziału nie bierze Cyberpunk 2077.
CD Projekt Red wysoko zawiesił sobie poprzeczkę, bo tym samym w chwili edycji 2021 będzie jedną z najstarszych gier biorących udział w konkursie, co na pewno nie pomoże - jest duża szansa, że przez najbliższy rok możemy się spodziewać premier takich tuz jak Halo Infinite, Horizon 2, God of War czy Final Fantasy XVI. Co ciekawe, na liście kategorii nie widać też Demon's Souls, ale jest już Spider-Man: Miles Morales, nie wiem więc czy ten pierwszy tytuł też przełożono na rok następny, czy po prostu nie trafił do żadnej z kategorii (być może przez bycie remasterem).

W zwyczaju TGA jest też zapowiadanie przez deweloperów nowych gier w przerwach między wręczaniem nagród, warto więc samą galę obejrzeć również z tego powodu.

Gala odbędzie się 10 grudnia 2020 o 15:30 czasu PST (w Polsce będzie to już 11 grudnia o godzinie 00:30). Będzie można ją oglądać na jednej z 48 platform streamingowych: https://thegameawards.com/watch .

Czas czytania: 2 minut, 45 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

[Aktualizacja #2] Test: jak szybko szedł do mnie adapter do PS VR / PS4 Camera?

arrow-right
arrow-right

Bluepoint Games drażni się z fanami

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: