Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Nintendo: Nowy Switch (Pro) nie zadebiutuje w tym roku

A przynajmniej tak twierdzi Nintendo.

Przenośna konsola Japończyków od czasu premiery wciąż sprzedaje się świetnie. Pomimo 4 lat pomiędzy premierą Xbox One a Nintendo Switch ten drugi przegonił już urządzenie Amerykanów w sprzedaży, przebijając barierę 50 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Wielkie N na tym jednak nie poprzestało. Nowa wersja konsoli w postaci Nintendo Switch Lite zadebiutowała 20 września ubiegłego roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem klientów. Urządzenie to pozbawiona możliwości podłączenia do docka, zmniejszona wersja tradycyjnego Switcha o nieco dłuższym czasie pracy na baterii. Od wielu miesięcy spekuluje się jednak o powstawaniu ulepszonego modelu konsoli zwanego Nintendo Switch Pro, jaki ma posiadać znacznie mocniejsze podzespoły niż poprzednik.

Japończycy w jednej z części opublikowanego niedawno raportu finansowego szybkiej premierze modelu „Pro” jednak zaprzeczyli. Na 10 stronie omawianego dokumentu możemy bowiem przeczytać, że firma nie planuje rozpoczęcia sprzedaży żadnych nowych urządzeń w tym roku. Zapis ten nie oznacza oczywiście, iż korporacja nad nim nie pracuje, po prostu ewentualny ulepszony model konsoli nie zadebiutuje tak szybko, jak niektórzy by sobie tego życzyli.

Należy jednak pamiętać, iż Nintendo nie jest przy tego typu deklaracjach zbyt wiarygodne. W ubiegłym roku zaledwie kilka miesięcy przed premierą nowego modelu jej przedstawiciele twierdzili, iż firma nie pracuje nad nowym urządzeniem, a już we wrześniu trafiło ono do sklepów. Taka taktyka z pewnością ma na celu zapobieżenie spadkom sprzedaży spowodowanych oczekiwaną premierą nowego modelu, ale może być także postrzegana przez klientów jako zagrywka nie do końca sportowa. Graczom, którym idea mobilnego grania się podoba, lecz wstrzymują oni zakup przez wzgląd na niezbyt imponującą wydajność Switcha, pozostaje czekać na nowe informacje w tej sprawie.

Nintendo Switch zadebiutował 3 marca 2017 roku. Urządzenie jest obecnie najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie. Na pierwsze miejsce w rankingu wskoczyło po latach walki z PlayStation 4, którego sprzedaż wyhamowała w związku z wyczekiwaną premierą konsoli nowej generacji od Sony. Należy przy tym jednak zaznaczyć, iż pomimo świetnej sprzedaży Switchów jest na rynku wciąż ponad dwukrotnie mniej niż PS4.


Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 51 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Squre Enix prezentuje gameplay z przewodnią piosenką Final Fantasy VII Remake

arrow-right
arrow-right

Sprzedaż Switcha przegoniła już SNESa, goni GBA

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1227 dni temu

Dobrze się sprzedaje to po co?

odpowiedz
...
46.175.***.*** • #2
gnysek
1227 dni temu

Żeby lepsze gry wypuszczać, jak to po co ;)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: