News

Sprzedaż Switcha przegoniła już SNESa, goni GBA

Nintendo zaktualizowało statystyki sprzedanych konsol do końca 2019 roku. Switch przebił nawet Xboxa One.

Jest na rynku taka firma, która totalnie nie przejmuje się megaherzami i teraflopami, czy nawet rozdzielczością, ale w tym szaleństwie znalazła sposób na zarobek i podbicie serc graczy. Nintendo, kojarzone przez lata głównie z "grzeczną" rodzinną rozrywką, podało właśnie statystyki sprzedaży za ostatni rok, przy okazji publikując i aktualizując ogólną sprzedaż swojego sprzętu. Trzeba przyznać - Nintendo chyba dopiero się rozpędza!


I tak, Nintendo Switch do 31 grudnia 2019 przekroczyło 52 miliony sztuk, przy 310 milionach sprzedanych gier (5,92 gry na posiadacza!). Mario Kart 8 Deluxe kupiło aż 23 miliony osób. Nintendo 3DS, można by rzecz poprzednik Switcha który wciąż jest w sprzedaży dojechał z kolei aż do 75 milionów sprzedanych konsol, przy 382 milionach gier (5,04 gry na osobę). Przy marnych 13 milionach Wii U - jest się czym chwalić. Zwłaszcza, że Switch przegonił już Xboxa One, chociaż na rynku jest od 2017 a nie końcówki 2013 roku.

Switch jest na dobrej drodze, żeby przegonić SNESa (49 milionów), a dawno przegonił już też N64 czy GameCube. Do GameBoya, Nintendo Wii (bez U) czy DSa wciąż jednak daleka droga.

Przypominam, że niedawno pojawił się na rynku Switch Lite ( Switch Lite zapowiedziany! Bez stacji dokującej do TV i wysuwanych JoyConów), mniejszy i tańszy o jakieś 300-400 złotych Switch, pozbawiony jednak stacji dokującej (pozwala podpiąć konsolę do telewizora i grać w 1080p), jak i odpinanych JoyConów (pozwalają na grę w 2 osoby na jednej konsoli, czy przepięcie ich do pada w przypadku zadokowania). Osobiście polecam więc droższą wersję.

Więcej statystyk na stronie Nintendo: https://www.nintendo.co.jp/ir/en/finance/hard_soft/index.html .

Czas czytania: 2 minut, 25 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nintendo: Nowy Switch (Pro) nie zadebiutuje w tym roku

arrow-right
arrow-right

Phil Spencer — szef marki Xbox: Płynność jest dla nas ważniejsza niż grafika

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: