News

Nioh 2 debiutuje w sklepach. Soulslike zbiera bardzo dobre oceny

Panowie z Team Ninja mogą odtrąbić kolejny sukces.

Nioh to może niezbyt rozpoznawalna, acz ceniona przez koneserów elektronicznej rozgrywki marka. Pierwsza gra z serii czerpiąca całymi garściami z cyklu Dark Souls odniosła spory sukces i sprzedała się w nakładzie ponad 2,5 miliona kopii. Tytuł w późniejszym czasie doczekał się portu na komputery osobiste, a dzięki wysokiej sprzedaży zapadła decyzja o produkcji sequela tj. Nioh 2 debiutującego właśnie w sklepach.

Tytuł może pochwalić się bardzo dobrymi ocenami na poziomie 86/100 punktów w serwisie Metacritic, co stawia go obok najlepszych produkcji tego roku. Choć tak wysoki wynik nie pozwolił to przebić ocen pierwszej części gry, jaka zgarnęła aż 88 punktów to wciąż mamy do czynienia z bardzo solidnym produktem, który fanom soulslike z pewnością przypadnie do gustu. Gra nie wprowadza żadnych rewolucyjnych rozwiązań i jest raczej ewolucją pierwszej części gry, aniżeli rewolucyjną częścią wywracającą markę do góry nogami.

Recenzenci zgodnie chwalą świetnie zrealizowaną walkę oraz obecność trybu coop ganiąc jednocześnie produkcję za niezbyt ciekawą historię i odrobinę zbyt wysoki poziom trudności. Do tego ostatniego fani gatunku powinni być jednak przyzwyczajeni, choć osobom dopiero rozpoczynającym przygodę ze slasherami może on dać się we znaki.

Pamiętajcie, że jeśli graliście w otwartą betę tytułu Ostatnia szansa na wypróbowanie Nioh 2. Otwarta beta potrwa 3 dni, to w pełnej wersji gry możecie liczyć na transfer waszej postaci z bety. Postępy w historii nie zostaną jednak przeniesione.

Gra dostępna jest obecnie jedynie na PlayStation 4, lecz nie wykluczamy ewentualnego portu na pecety w najbliższej przyszłości, tak jak stało się to w przypadku jedynki. Tytuł posiada polskie napisy.

Tagi:
Platformy:
Gry:
Czas czytania: 2 minut, 27 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Fatalne warunki pracy w Naughty Dog

arrow-right
arrow-right

Pixel Heaven 2020 przełożone. Organizatorzy obawiają się koronawirusa

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: